Reklama

Je Fertiprona adekvátní alternativou jako mamavit nebo Femibion?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 12.03.18 15:35
Je Fertiprona adekvátní alternativou jako mamavit nebo Femibion?

Ahoj, jsem pravděpodobně těhotná, chci začít brát vitamíny, ale u nás v lékárně mají pouze obyčejnou kyselinu listovou v tabletkách, kyselinu listovou forte a právě Fertipronu ve žlutém balení pro plánování a první trimestr a pak druhé balení pro druhý a třetí trimestr.

Chci se zeptat - ono se to často spíš srovnává s nosifolem atd. na upravení cyklu, což nejspíš už nepotřebuji - tak nevm zda koupit tedy Fertipronu a nebo nějaký týden, dva počkat a zajet si pro klasický známější GS mamavit nebo ten femibion - ty jsou přeci jen profláklé, známé…?

Reklama

Reakce:

Whitedog
Závislačka 2630 příspěvků 12.03.18 15:57

@Niemeyer

Já byla na Fertiproně u prvního těhu a u druhého jsem taky (období snažení + první dva měsíce).
Jinak můžu ještě doporučit od stejného výrobce Superfolin 1 (pro první trimestr) a 2 pro druhý trimestr (tam je navíc DHA a EPA).
Kyselina listová je v těchto výrobcích štěpená (ve Femibionu je štěpená také, ale v GS Mamamvitu štěpená není) a na rozdíl od Femibionu obsahuje i důležité béčko, bez kterého je ta listovka k ničemu.
No a cena je úplně někde jinde… Za mně lepší než „profláknutý“ Femibion.
Objednávám přes net.

P4ja
Kelišová 5441 příspěvků 12.03.18 16:01

Důležitá je hlavně listovka a je dobré, když už je i nastepenou ve formě folatu. Já brala Pregnafolin od Maxe, ale brala jsem už hned od vysazení antikoncepce.

elena.78
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.03.18 16:40

@Whitedog
Beru Femibion a pokud dobře čtu, obsahuje kromě jiného vitamín B1,2,6,12. Nevím zda je profláknutý, ale i kdyby, na co to má prosím vliv? :roll:

P4ja
Kelišová 5441 příspěvků 12.03.18 18:11

@elena.78 Vita­míny B člověk nemusí mít, pokud užíval delší dobu antikoncepci. Je to dobrá kombinace s tou naštěpenou listovkou. Taky jsem to v Pregnafolinu, tak měla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 18:19

A co k těm vitamínům si občas, sem tam, vzít klasické béčko, b-komplex? třeba..

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 12.03.18 18:20

@Whitedog děkuju, a prosímtě rozdíl mezi Fertipronou a superfolinem je jaký?

P4ja
Kelišová 5441 příspěvků 12.03.18 18:26
@Anonymní píše:
A co k těm vitamínům si občas, sem tam, vzít klasické béčko, b-komplex? třeba..

No mně doktorka doporučovala jen listovku. A hlídat železo a příjem mořských ryb. Pokud normálně jíš a nevyzvracíš všechno, tak není potřeba extra něco dodávat.

elena.78
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.03.18 18:27

@P4ja
Ten můj příspěvek byl myšlen ironicky :)

Whitedog
Závislačka 2630 příspěvků 12.03.18 19:00

@elena.78

Podle mě na nic :-) Ale zakladatelka řešila, jestli je fertiprona (méně známá a levnější) dostatečně dobrá, než „profláknutý a známý“ femibion - na to jsem reagovala- že se toho nemusí bát, podle mě je to dobré dost a ušetří, tak proč ne.

@Niemeyer

Fertiprona obsahuje inositol (na podporu funkce vaječníků, tzn. na období snažení a případně nějakou dobu po), superfolin (1 a 2) inositol už nemá.

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 13.03.18 18:57

Tak nic, děkuji, nakonec těhotná nejsem. měla jsem 5 dní zpoždění, návaly bolesti břicha jako před menstruací, které nepřestávaly. Bolesti břicha začaly v den očekávané menstruace ale v kalíšku jen bílo. Tak jsem si pro jistotu koupila vitamíny a s každým dalším dnem jsem si byla jistější. Bolest totiž bez MNS pokračovaly ještě celé 4 dny, a to už jsem si myslela, že jsou to těhotenské příznaky. Ale nejsou, dnes mi došla menstruace.
Díky za rady.

Pajule25
Kecalka 173 příspěvků 13.03.18 19:07

Ja taky beru Femibion, doporucila mi ho moje gyn…ze ma sni dobre zkusenosti. Beru k tomu i listovku…takze rano Femib. a vecer listovku dost jsem si to zjistovala a prej to nevadi :) :kytka:

rozand
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 13.03.18 20:36

@Niemeyer listovku ber ale uz ted

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 13.03.18 21:12

@rozand jasně, já to vyhazovat nebudu, budu to brát i tak. děkuju.

rozand
Ukecaná baba ;) 2352 příspěvků 13.03.18 21:24

@Niemeyer ona se bere predem prave proto, aby ji byla stabilni hladina, az otehotnis. Drzim palce :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama