Je HCG normálně přítomné v těle ženy?

Anonymní
21.8.20 17:30

Je HCG normálně přítomné v těle ženy?

Dobrý den,
Je hormon hcg normálně přítomny v těle ženy, i pokud není těhotná? Mám dva negativní těhu testy a byla jsem i na krvi, kde mi hcg vyšlo 2,5. Menstruaci stále nemám, opozdeni mám nyní o 6 dni.
Děkuji a krásný den

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16602
21.8.20 17:50

Pokud vím tak HCG se bere pozitivní od 5 a testy detekují hladinu HCG od 10, pokud máš ten nejcitlivější. A možná něco málo v těle bude i bez těhotenství, ale ne tolik, aby to zachytil test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
21.8.20 17:52

Těhotenství určuje až hodnota nad 5 mUI/ml, takže 2,5 se považuje za negativní výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 17:54

@P4ja Dobrý den,
Me prave to HCG 2,5 vyšlo z krevního odběru, na kterém sem byla včera přímo v laboratoři. Já byla překvapena, ze se vůbec tedy nějaké v krvi nachází i bez těhotenství…tedy myslim :think: :roll:
Děkuji za komentář :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 17:55

@Myška321 takže se tedy normálně v krvi vyskytuje? To jsem prave predtim nevěděla. Moc děkuji a krásný den přeji :hug: :)

• Citovat
  • Nahlásit
16602
21.8.20 17:55
@Anonymní píše:
@P4ja Dobrý den,
Me prave to HCG 2,5 vyšlo z krevního odběru, na kterém sem byla včera přímo v laboratoři. Já byla překvapena, ze se vůbec tedy nějaké v krvi nachází i bez těhotenství…tedy myslim :think: :roll:
Děkuji za komentář :hug:

TAk asi nějaké v těle mít budeme normálně. Ostatně asi proto je tam ta hranice 5. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20550
21.8.20 17:59

Vetsinou je v hodnotach blizkych nule. Nicmene ruzne laboratore maji ruzne rozmezi hodnot, obvykle se za negativni povazuje hodnota do asi 5 jednotek. Muzes mit jen treba cystu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60332
21.8.20 20:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Je hormon hcg normálně přítomny v těle ženy, i pokud není těhotná? Mám dva negativní těhu testy a byla jsem i na krvi, kde mi hcg vyšlo 2,5. Menstruaci stále nemám, opozdeni mám nyní o 6 dni.
Děkuji a krásný den

Může být např při cyste.. Proto je tam ta hranice 5..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 21:31

@martina.se dobrý večer,
Takže při hodnotě 2,5 je pravdepodobne, ze mám cystu?
me je úplně jasne, ze to pozná asi jen doktor, spis to myslim tak, jestli kdybych měla hodnotu 0 tak to znamená proste nic a vše je v pořádku a při te hodnotě 2,5 co mám, už to znamená tedy spíše nějaké patologické změny…?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
20550
21.8.20 21:39

Ne, samo o sobe to neznamena vubec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.8.20 21:41

@mroe dobre, moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
60332
21.8.20 23:25
@Anonymní píše:
@martina.se dobrý večer,
Takže při hodnotě 2,5 je pravdepodobne, ze mám cystu?
me je úplně jasne, ze to pozná asi jen doktor, spis to myslim tak, jestli kdybych měla hodnotu 0 tak to znamená proste nic a vše je v pořádku a při te hodnotě 2,5 co mám, už to znamená tedy spíše nějaké patologické změny…?
Děkuji.

Nemusí být. Jen je to možnost.. Nechala byhc to být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 07:12
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Děkuji a krásný den

Já myslím že úplně běžně přítomno není, jelikož když jsem byla na potratu kvůli ZT tak se pak čekalo až HCG klesne na 0 a když jsem měla hodnotu 3 tak se ještě čekalo aby byla opravdu 0. Napadla mě taky ta cysta anebo že mohlo jít o biochemické těhotenství a HCG už klesá a MS brzy přijde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 09:52
@Anonymní píše:
Já myslím že úplně běžně přítomno není, jelikož když jsem byla na potratu kvůli ZT tak se pak čekalo až HCG klesne na 0 a když jsem měla hodnotu 3 tak se ještě čekalo aby byla opravdu 0. Napadla mě taky ta cysta anebo že mohlo jít o biochemické těhotenství a HCG už klesá a MS brzy přijde.

Dobrý den, takže myslíte, ze to asi něco znamená, pokud je hcg přítomno v krvi?
Co je prosím biochemické těhotenství?
Diky moc.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
5512
22.8.20 21:15

Stačil google a odpověď mi dal hned prvni odkaz, u netehotnych zdravych zen, je hodnota Hcg do 5 brána jako normální, u žen po menopauze je hranice 10.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama