Je hodně riskantní podat dvě přihlášky na jednu SŠ?

553
8.2.16 22:43

Je hodně riskantní podat dvě přihlášky na jednu SŠ

Syn má vybranou SŠ na které by chtěl studovat a chce podat na tuto školu dvě přihlášky na dva různé obory. Není to příliš riskantní, mám obavu, že pokud by se mu nevyvedly přijímačky, tak jestli by měl šanci se dostat na jinou SŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8786
8.2.16 23:49

Tak to záleží spíš na těch oborech, než na tom, že jsou na jedné škole, ne? pokud je o oba obory velký zájem žáků s prospěchem lepším, než má tvé dítě, tak ano riskantní to je. zrovna tak by to bylo riskantní, kdyby ty obory byly na různých školách (stejně obsazené). na druhou stranu pokud na jeden obor je větší nával nebo na něj chodí děti s lepšími známkami a ten druhý je volnější, tak mi to nepřijde riskantní.

jinak o obavách z přijetí na střední mi ještě chvíli povídej, taky mám holku v devítce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2465
9.2.16 00:00

Riskantni mi to nepripada, znam takovych vic lidi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
9.2.16 16:17

Oběma děkuji, do zítřka se musíme rozhodnout. Tak to možná risknem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8786
9.2.16 16:28
@Kissminka píše:
Oběma děkuji, do zítřka se musíme rozhodnout. Tak to možná risknem.

už do zítřka? přihlášky se přece podávají do 15.3., naše základka je k potvrzení známek chce aspoň dva týdny předem, tedy teoreticky u nás máme čas do konce února (no, holka už je k potvrzení odevzdala, že prý už výběr určitě měnit nebude).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
9.2.16 16:50

@sagina Do zítřka má odevzdat v ZŠ návratku, podle které pak budou tisknout přihlášky. Myslím ale, že snad tam je ještě nějaký prostor pro případnou změnu. Tak uvidíme. Moc toho už ale nenavymýšlíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17514
9.2.16 17:04

Záleží, jestli by jiná škola, kterou by volil místo jednoho z oborů, měla vůbec rozdílné přijímačky. Dost škol má nyní jednotné Cermat testy a dítě pak stejně dělá jenom jedny přijímačky a druhá škola čerpá z databáze. Z toho důvodu já budu hledat pro své dítě školy s rozdílnými testy, aby byla šance vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
9.2.16 17:23

@kadlina Přijímačky jsou právě teď všude stejné. Asi jen na některých školách, kde se platí školné mají svoje kriteria. Tak uvažujeme. Mán obavu, kdyby ho nevzali, jak to pak budeme řešit. Jaká bude šance se dostat v druhém kole, kolik nechají volných míst atd. No, moc bych mu to přála, aby se dostal, tam kam chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19314
9.2.16 17:29

U nás jsou všude stejné přijímačky v jeden den. Školy si je vzájemně přepošlou. Myslela jsem, že už je to všude stejné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17514
9.2.16 17:37
@vokishka píše:
U nás jsou všude stejné přijímačky v jeden den. Školy si je vzájemně přepošlou. Myslela jsem, že už je to všude stejné.

Není, někde mají Cermat a někde Scio, co jsem koukala po školách, které budou zajímat nás.

@Kissminka píše:
@kadlina Přijímačky jsou právě teď všude stejné. Asi jen na některých školách, kde se platí školné mají svoje kriteria. Tak uvažujeme. Mán obavu, kdyby ho nevzali, jak to pak budeme řešit. Jaká bude šance se dostat v druhém kole, kolik nechají volných míst atd. No, moc bych mu to přála, aby se dostal, tam kam chce.

Toho se bojím také, proto chci rozložit síly a asi vypadne jedna preferovaná škola.
Nemá škola den otevřených dveří? Zeptala bych se tam, jak to funguje. Tam by řekli, kolik se tam průměrně hlásí dětí a kolik jich berou. Zda má větší šanci, když si dá přihlášku na oba obory a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8786
9.2.16 18:33
@vokishka píše:

to by SNAD mělo být až od příštího školního roku, letos si každá škola dělá přijímačky svoje. co se hlásí holka, tak jedna škola dělá přijímačky CERMAT + bere podle průměru některých známek, druhá bere jenom podle průměru některých známek (a samo, obě uznávají body navíc za vysoká kola soutěží). třetí škola, která původně byla ve hře, taky bere podle průměru, ale ze všech známek. no a její kamarádka jde na školu, která má přijímačky, ale SCIO. a některé školy si stále dělají testy k přijímačkám svoje (ani SCIO, ani CERMAT).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19314
9.2.16 20:26

@sagina v našem kraji mají právě všichni stejné. Rozhodl to kraj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8786
9.2.16 20:37
@vokishka píše:
@sagina v našem kraji mají právě všichni stejné. Rozhodl to kraj.

a to kraj může? měla jsem za to, že podmínky přijímacího řízení jsou v kompetenci ředitele školy, nikoli jejího zřizovatele :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19314
9.2.16 20:42

@sagina může to určit tam, kde je zřizovatelem. V našem městě jsou zřizovatel skoro všech škol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8786
9.2.16 21:18

@vokishka to je zvláštní, protože co mi chodily děti do školky (:-) vím, trochu rozdíl), tak sice zřizovatel vydával nějaké podmínky přijetí, ale naše ředitelka si je stejně upravovala. i jsem tehdy četla vyjádření „z vyšších míst“, že zřizovatel si opravdu podmínky přijímání diktovat nemůže, že je to kompetence ředitele. myslela jsem, že to platí pro všechny stupně školství :nevim:

no, ale konečně to je fuk. ono stejně i kdyby to zřizovatel jenom „doporučil“, tak asi by málokterý ředitel, který chce i nadále ředitelovat, šel proti němu, že jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama