Je horší, když dítě pije šťávu, nebo perlivou vodu?

5241
16.4.21 10:46

Je horší, když dítě pije šťávu, nebo perlivou vodu?

Ahoj,

Syn 3 roky nepije neperlivou vodu (nemá cenu řešit proč, je to něco, s čím nic nenadělám). Pije džus nebo šťávu, ale preferuje perlivou vodu. Mně přijde skoro lepší, když pije tu perlivou, než aby měl pořád sladké pití, ale nevím, jestli dlouhodobé pití bublinek nemůže něčemu vadit.

Díky za (ideálně nějak podložené) názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8359
16.4.21 10:49

Stava a džusy jsou plný cukru a kazí se po nich zuby. Z perlive vody může asi akorát krkat a prdet. Co ovocný čaj, naslazený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
16.4.21 10:50

Menší zlo je perliva voda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21076
16.4.21 10:51

Menší zlo je perliva voda, ale taky to nemusi dlouhodobě dělat dobre na žaludek. Co třeba čaj? Nebo ten džus hoooodne naredit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7885
16.4.21 10:52

Ani jedno není žádná hrůza. Hodně zředěná šťáva je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.4.21 10:53

A co treba odstavnovat? Jahody, pomerance, to by mohlo chutnat :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8359
16.4.21 10:56
@Anonymní píše:
A co treba odstavnovat? Jahody, pomerance, to by mohlo chutnat :lol:

Tak to je prašť jak uhoď. V ovoci je taky hodně cukru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34285
16.4.21 11:03

Četla jsem odborné názory, že dětský organismus velmi zatěžuje pití nápojů s oxidem uhličitým, tělo to dlouho odbourává. Menší zlo je neperlivá voda s ovocnou šťávou.
Můžeš mu udělat i čaj, ale tam taky pozor, všeho moc škodí. Bioflavonoidy taky jen v přiměřeném množství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53480
16.4.21 11:03

Perlivá voda byl další důvod proč jsem přišla o žlučník. Proč se mi tam tiše tvořil šutr a pak způsobil peklo.
Takže perlivé raději míň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
16.4.21 11:04

Holky, já samozřejmě dělám i ovocné Smoothie, ale to není na celodenní pití.

Ovocný čaj mu bohužel nechutná a tatínek ho ve velkém nalívá sladkým pitím a přijde mu to ok (on to tak také jako dítě měl a je ok + chce synovi „dopřát“) a já nechci být ta zlá, co mu to jen pořád bere. Ale on má raději perlivou vodu, tak na tu ho „ukecám“ místo toho sladkého. Dá si ji raději.

Díky.

Příspěvek upraven 16.04.21 v 11:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26202
16.4.21 11:09

Lepší voda i s bublinkami, určitě nepít po celý den sladké pití a už vůbec džus, to může jen k jídlu. Když to bude cucat celý den, leptá ta kyselina z ovoce zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34285
16.4.21 11:10

@Limi123 Já bych to tak nehrotila. Většina mých dětí taky čistou vodu nepije, až na jedno. Máme i domácí sirupy, které nám dělá mamka z ovocného bordelu ze zahrádky-maliny, rybíz, josta, aby to vydrželo, je to konzervováno cukrem, hodne. Střídáme s kupovanými.

Nikdy jsem nepochopila potřebu domácí sodovky, třeba soda stream, to akorát zatěžuje organismus a přídatnou hodnotu minerálů to nemá. A minerálky by neměly pravidelně pít děti do 7 let, protože obsahují hodně soli a zatěžují organismus, ledviny. Tato věková kategorie by měla dostat mineralku jen výjimečně v malém množství při velkém horku.

Já dětem kupuji i ochucené neperlivá Dobré vody a složení mi přijde OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
16.4.21 11:11

Ani jedno není zlo a ani po jednom neumře. podstatná je celková vyváženost toho jak jíte a množství pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2040
16.4.21 11:21

Dobrý kompromis to je prostě občas prostřídat. A šťávu bych určitě víc ředila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
16.4.21 11:36
@PeBa12 píše:
Dobrý kompromis to je prostě občas prostřídat. A šťávu bych určitě víc ředila ;)

Jo, já jim to vždycky hodně ředím, když mám šanci ;-)

Holky, díky za názory.

Jíst se snažíme rozumně, ale i tak mi přijde, že toho cukru mají až moc. Sladké jogurty, ovoce, pití, ovocné kapsičky, vlastně skoro vše kromě hlavních jídel má cukr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat