Je hypotéka na vysněný domeček pro každého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lovelytrue
Kecalka 108 příspěvků 05.04.19 19:35
Je hypotéka na vysněný domeček pro každého?

Zdravím,
přečetla jsem několik téma na téma hypotéka, pořízení domu apod. Kolikrát se nestačím divit, jací lidi uvažují o hypotéce na „vysněný domeček“ :think: Lidé bez úspor, s nízkými příjmy a nejlíp ještě s ženskou na RD :roll: A ještě kolikrát koupí barabiznu za mega a půl a nemají ji z čeho zrekonstruovat. Podle mě tihle lidé prostě zákonitě nemůžou dopadnout dobře. Co si o těchto případech myslíte vy? Jak pomoci těmto lidem, aby pochopili, že když na to nemám, tak si to nepořizuju?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
EvulinkaH
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 05.04.19 19:39

@Lovelytrue myslím, že pomoct jim nemůžeš nijak, když jsou tito lidé přesvědčeni, že je to jejich sen, a proto na to mají nárok. :think:

Příspěvek upraven 05.04.19 v 19:45

ShadowDancer
Kecalka 316 příspěvků 05.04.19 19:40

Téda, ta minulá diskuze si ti asi pěkně zvedla tlak. A úplně zbytečně, je to jejich věc, jestli hypotéku dostanou nebo ne, tobě není nic do toho jak takový lidé skončí. Tohle je zbytečná diskuse aby jste ses tu plácala po zádech jak jsou tamti špatní. :zed:

Šarlota4
Extra třída :D 10818 příspěvků 05.04.19 19:43

Jen at do toho jdou, ja si ten jejich domecek pak v exekuci koupim :lol: .
Ne je mi to fuk, ale domecek a baracek s prijmem 20k je v dnesni dobe caste tema. Nemam potrebu vysvetlovat proc si to koupit nemaj. Je to kazdyho vec :nevim: Ale nazor na to mam stejny jak ty.

09Veronika09
Kecalka 160 příspěvků 05.04.19 19:44

Ať si každý přece žije jak chce, proč bys ty měla někomu říkat na co má a na co ne…zabývej se raději vlastním životem, nechápu proč řešit ty cizí.

Lovelytrue
Kecalka 108 příspěvků 05.04.19 19:45

@ShadowDancer Já přece neříkám, že jsou špatní. A po zádech se neplácám. Jen mě zajímá názor ostatních. Pokud ti diskuze přijde zbytečná, tak se měj hezky, ahoj a krásný víkend :mavam:

Hroznej puberťák
Kelišová 6590 příspěvků 05.04.19 19:46

Proč jsou domečky a bytečky tak drahé? Inu proto, že hypotéku donedávna dostal každý, kdo má do prdelky dírku… :jazyk: :mavam:

rokris
Kelišová 7269 příspěvků 05.04.19 19:49

Nedá se pomoct. „Vysněný domeček“ teď strašně frčí. Hodně lidí už považuje za normu, žít na dluh. Toho se já bojím jak čert kříže, tak už sním jen o tom, na co mám. Lidi jsou zhýčkaní a ztrácejí soudnost. A navrch se jim masivně leje do hlav, jak snadné je si půjčit, a mít tak všechno hned.

Lovelytrue
Kecalka 108 příspěvků 05.04.19 19:49

@Hroznej puberťák Tak já bych spíš řekla, že to je tím, že nejsou pozemky a nestaví se nové byty. Ale nejsem ekonom, tak nevím :mrgreen:

chaela
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 1 inzerát 05.04.19 19:49

Nesmíš házet všechny do jednoho pytle. My jsme si brali hypotéku v dobe narození prvního syna, takže jsme uz predem počítali pouze s jedním příjmem. Uspory padly na auto a nábytek, zbyla jen malá rezerva, která padla po pár letech rodicaku. Máme z čeho splácet, suchý rohlíky nejime i na dovolenou letos jedeme. Je pravda, že bez hypotéky by nám bylo líp a momentálně i pracujeme na tom, abychom se ji zbavili. Ale ne proto, že bychom to nezvládli, ale proto, že se naskytla ta příležitost, tak se jí chopime. To by udělal asi každý.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.04.19 19:56

Mno, lidem chybi zdravy rozum. Mame dva byty a nasetreny milion a nekoupime si dum. Sice chceme, ale je to malo. A pujcit si nechcem. Mame 40 + vek a nejsme blazni. Lidi jsou blazni. Barabiznu nechceme. Na to neni cas ani chut.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 05.04.19 20:05

Jen ať si ty čumáky nabijí. Mám takovou známou, dluhy až po nevím kam, ale taky pořád básní o domečku, přitom není schopná udržovat pořádek ani v garsonce a nemá šajn kolik je na baráku práce. :roll: Tu hypotéku jí ani v životě nedají, ale tak každý má nějaký sen a dost lidí i nereálný, tak co by ne? Když tím nikomu neubližuje :nevim:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 05.04.19 20:07

Máme vysněný domeček a platíme za něj mnohem míň, než je pronájem za malý byt v našem okolí. Vlastně by jsme na tom v nájmu byly hůř a na důchod budeme ve svém a platit pouze energie.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 05.04.19 20:18

Hypo jako taková mi nepřijde jako problém. Přemýšlíme o ní hlavně proto, že nám přijde mnohem smysluplnější splácet dvacet let vlastní, než cpát stejný peníz na nájmu cizímu do kapsy. Máme byt mimo hlavní město, který pronajímáme - trochu absurdní, ale spadl nám do klína a bydlet v něm nechceme.

Problém spíše je, že si ji lidi berou zkratovitě, bez rozmyslu a se špatnými lidmi.

Lovelytrue
Kecalka 108 příspěvků 05.04.19 20:19

@SlečnaDahlia Tak jsem to taky myslela. My máme hypo taky, nebudem platit nájem přece, když máme dostatek financí na vlastní.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama