Je kašička nutná v 6 měsících?

3
31.5.15 13:47

Je kašička nutná v 6m?

Ahoj holky, možná se zeptám blbě, ale je nutné dávat kašičky na noc, když je malý pořád kojen? Než jsme začali s kašičkou, tak malej mi spal celou noc. Teď mi spí nejdéle 4 hodiny a přijde mi, že se probouzí s bolením bříška. Nepláče, ale hrozně kope nožičkama a šije s sebou v postýlce. Hlad asi nemá, ale přiložím ho k prsu, cucne si a zase usne. Pokud kašičku musím, tak můžu ji kdyžtak dát ráno? Taky si říkám, jestli to není tím, že ta inst. kašička je slazená, tak jestli ten cukřík mu nedělá neplechu. Napadlo mě, že bych mu nějakou připravila kdyžtak doma, ale vlastně nevím z jaké suroviny?
Děkuju moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4621
31.5.15 14:01

Ne není, pokud nechceš, nedávej. Malý o nic nepříjde :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
31.5.15 14:02

A pokud chceš domácí, tak koukni do zdravé výživy, jsou výběr je veliký, pohanková, rýžová, jáhlová… můžeš míchat s MM/UM nebo dát jen s vodou :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18645
31.5.15 14:12

@petflo Musí se akorát umřít. Kluk jedl kaše od cca 9 do 15 měsíců. Kaše se dá udělat i domácí, pohledej tady na diskuzích návod. V kterou denní dobu je taky fuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
31.5.15 14:19

Kaše není podstatná nikdy :). Důležitá je zelenina, ovoce a maso. Akorát jsem četla nějaké studie a náš mudr. to taky říká, že do 6. měsíce by se mimi mělo setkat s lepkem, v mírném množství. Proto pár lžiček kaše dávám, ale dá se to samozřejmě i jinak, lžičku kaše s lepkem do přesnídávky atd. @petflo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
31.5.15 14:25

Jasně, že kaše není nutná, dcera kaše taky moc nechtěla, jedla snad jedině nějakou bezmléčnou neslazenou zamíchanou do jejího UM. A není ojedinělý případ, že kaše na noc nedělá dítěti dobře, většinou je dost těžká na zažívání a děti se po ní budí víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
31.5.15 14:26

Můžete zkusit dát kaši přes den, třeba jako snídani nebo svačinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
31.5.15 14:39
@petflo píše:
Ahoj holky, možná se zeptám blbě, ale je nutné dávat kašičky na noc, když je malý pořád kojen? Než jsme začali s kašičkou, tak malej mi spal celou noc. Teď mi spí nejdéle 4 hodiny a přijde mi, že se probouzí s bolením bříška. Nepláče, ale hrozně kope nožičkama a šije s sebou v postýlce. Hlad asi nemá, ale přiložím ho k prsu, cucne si a zase usne. Pokud kašičku musím, tak můžu ji kdyžtak dát ráno? Taky si říkám, jestli to není tím, že ta inst. kašička je slazená, tak jestli ten cukřík mu nedělá neplechu. Napadlo mě, že bych mu nějakou připravila kdyžtak doma, ale vlastně nevím z jaké suroviny?
Děkuju moc :)

no taky nechápu, co na těch kaších všichni mají :-D nepodléhej masáži, kaše opravdu není potřeba. a už vubec ne slazená bílým cukrem. nejvíc mě „fascinuje“,že tyto kaše vyrábí společnosti, které se ohánějí tím, jak jim na dětech záleží. pokud chceš zkusit kaši doma, tak kup ve zdravé výživě instantní bio kaši -dělají kukuřičnou, pohankovou, jáhlovou,,..prostě všechny možné, vyrábí ej např. countrylife. udělej s vodou nebo mm, doslaď buď ovocem nebo datl. sirupem. přidej ždibek másla.
pokud chceš dělat vyloženě vařené kaše, tak mužeš dělat ovesnou, jáhlovou,…pohankovou..
na noc bych ale i tak kaši nedávala, je huře stravitelná.

• Nahlásit
  • Citovat
31.5.15 14:41

Kase je jen nejaka moda. Moje deti se obesly bez ni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1331
31.5.15 14:42

Kaše fakt nutná není, naše mala ji nikdy neměla je ji 14 měsíců a ma pres 11 kilo, fakt ji kaše nechybí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
31.5.15 15:39

@petflo kaše nutná rozhodně není a když už kupuješ, tak neslazenou.. proč do dítka cpát hned cukr? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
31.5.15 16:23

@petflo ja jsem kasicky nedavala teda vůbec ani jedno dite mi je nechtělo jist - byly teda obe dve na um a vůbec nic se nestalo :kytka: zacali jim chtnat az nekdy před rokem teprve :kytka:

• Citovat
  • Upravit
5047
31.5.15 16:26

Mám dvě holky 6let a 2roky a ani jedna mi kaši nechtěla jíst tak jsem nedávala vůbec. Mladší nechce ani bramborovou doteď ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 16:42

Plně jsem kojila, kašičku jsem v té době ještě nedávala, začla jsem až okolo 8 měsíce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
31.5.15 16:44

Já děvčata moc děkuji za reakce a jsem ráda, že to do malýho nemusím cpát. Mě to řekla dr., pač mi jeden měsíc přibral jen 160 g. Takže jsme v 5 měs. začali s příkrmem (zeleninka, masíčko) a včera jsme začali ovoce. Na radu dr. jsem koupila tedy tzv. První kašičku. Dala jsem mu jí asi 2× a právě se mi pak začal budit, tak jsme jí vysadili, jedli jen příkrmy a kojili a malej mi teď za měsíc přibral 560g. :-) V 6 měs. (před pár dny) jsem mu jí zkusila zase dát a ujistila se, že mi opravdu nespí jen po té kaši. Takže jsem ráda, že jste mě takhle uklidnili a malej to jíst nemusí.
Díky moc a přeji všem krásný den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama