Je kluk jen aktivní?

Anonymní
14.2.20 19:06

Je kluk jen aktivní?

Ahoj, syn už ve školce měl problém s přílišnou aktivitou. Prostě byl rozlítaný, v nepozornosti něco rozbil atd…doma ale nikdy žádný problém. V září nastoupil do školy. Je šikovný. Psát perem začal ve třídě jako první, čtení mu jde skvěle, matika taky v pohodě. Paní učitelka říkala že musí sedět v první lavici sám protože ho soused znervozňuje a nesoustředí se. Občas údajně vypadá jako kdyby vůbec nevnímal, kouká skrz ní. To se prej ale u prvňáčků stává a samo se upraví. V družině je ale větší problém, jakmile je kolem něho více dětí začne být roztržitý a prostě zlobí. Dnes rozbil světlo na stropě protože vyhodil míč do vzduchu, tahá polštáře po chodbě po zemi, rozlil pití na gauči v družince. Paní vychovatelka říká že je divočák že si někdy neví rady. Doma má malou sestřičku o kterou se příkladně stará. Vydrží u puzzle, lega, omalovánek, kreslí hezky to ho chválí i v družině že je v těchhle věcech lepší než kdejaká holka. Nevím co s ním…povídání nepomáhá, rozčilování nepomáhá a vyhrožování nebo zabavovaní věci taky ne. Dělá sport, několikrát týdně trénuje, tablet omezený na úplné minimum většinou jen třeba na písničky nebo pohádky, sladkosti taky omezeny na minimum. Pořád doufám že je prostě jen roztržený a že z toho vyroste. Nějaké nápady? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
188
14.2.20 19:12

ADHD?

Příspěvek upraven 14.02.20 v 19:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18222
14.2.20 19:14

Nápady nemám, ale mám doma to samé, šikovný, chytrý, doma hodný, celý den vydrží kreslit, stavet stavebnice, skládat puzzle, sportovně aktivní, ale jak je mezi detma v kolektivu, tak je jak utrzeny ze řetězu. Nevím jestli se předvádí, snaží se získat si pozornost nebo co :nevim: zatím je ve školce, tak pořád doufám že se do školy trochu uklidní. Ale učitelky si s ním teda umí celkem poradit, zaměstnat aby nedělal bordel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.20 19:30
@Kriss Tina píše:
Nápady nemám, ale mám doma to samé, šikovný, chytrý, doma hodný, celý den vydrží kreslit, stavet stavebnice, skládat puzzle, sportovně aktivní, ale jak je mezi detma v kolektivu, tak je jak utrzeny ze řetězu. Nevím jestli se předvádí, snaží se získat si pozornost nebo co :nevim: zatím je ve školce, tak pořád doufám že se do školy trochu uklidní. Ale učitelky si s ním teda umí celkem poradit, zaměstnat aby nedělal bordel…

@Kriss Tina
Tak jsem ráda že v tom nejsem sama. Bohužel nás to nepřešlo ze školky. Ony tam mají dalších x dětí a prostě se mu asi nemůžou věnovat…nebo já nevím. Pořád si říkám že to co dělá jsou takové klukoviny, kraviny že to nedělá vyloženě schválně ale spíš z nepozornosti že to snad ADHD nebo něco podobného není. Vždy když něco udělá tak si to hned uvědomí, omlouvá se popř. po sobě uklízí. Mě ale prostě štve že to musím poslouchat od vychovatelek a ještě třeba před x dalšíma rodičema.

• Citovat
  • Nahlásit
3399
14.2.20 19:39
@Le_lenaz píše:
ADHD?Příspěvek upraven 14.02.20 v 19:15

To myslis vazne? Jakoze kazdy zivejsi dite je dneska ADHD, jo? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mámakterámátřiděti
14.2.20 19:40

Mohla by to být hyperaktivita ADHD

• Citovat
  • Nahlásit
3399
14.2.20 19:41

Zakladatelko pokud je sikovny, neodmlouva, vse mu jde dobre a je proste jen roztrzity v kolektivu, zrejme je mezi detmi rad, tak si myslim, ze by si s tim pani ucitelka mela umet poradit, vzhledem k tomu, ze doma je v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.20 20:03

@Mysticlipstick

Děkuji za slova útěchy, taky v to doufám. Děti má rád, rád si s nimi hraje. Nevím jak ho přinutit k tonu aby byl tak nějak “ohleduplnější”. Jinak je opravdu šikovný, bystrý, ve škole se údajně hlásí ve všech předmětech jako první. Jen ten kolektiv…mrzí mě že to prostě musím téměř každý den poslouchat. Taky mi ale někdy přijde že některé vychovatelky jsou hned hotové z každého aktivního dítěte. Jedna paní vychovatelka ho chválí téměř pořád a druhá si zase téměř pořád stěžuje. Dnes si ale právě stěžovala i ta která ho většinou chválí tak mě to tak trochu mrzí.

• Citovat
  • Nahlásit
3399
14.2.20 20:13
@Anonymní píše:
@MysticlipstickDěkuji za slova útěchy, taky v to doufám. Děti má rád, rád si s nimi hraje. Nevím jak ho přinutit k tonu aby byl tak nějak “ohleduplnější”. Jinak je opravdu šikovný, bystrý, ve škole se údajně hlásí ve všech předmětech jako první. Jen ten kolektiv…mrzí mě že to prostě musím téměř každý den poslouchat. Taky mi ale někdy přijde že některé vychovatelky jsou hned hotové z každého aktivního dítěte. Jedna paní vychovatelka ho chválí téměř pořád a druhá si zase téměř pořád stěžuje. Dnes si ale právě stěžovala i ta která ho většinou chválí tak mě to tak trochu mrzí.

Muj bracha byl stejnej. Sikovnej kluk, jednickar, doma bez problemu, jen mezi detmi byl jak z divokejch vajec a celkove byl se vsim hned hotovej :D Nastesti mel stesti na tridni, jeste stara skola, ktera si s nim umela poradit :) No a pokud ty si s nim doma poradis a ucitelka ma problem, tak je problem asi jinde nez v synovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.20 20:31

@Mysticlipstick

Já s ním nemám žádný problém, poslechne téměř vždy hned. Jooo je to dítě občas se mu to musí zopakovat. Ale neodmlouvá, ráno vstává na budík, nachystá si věci, obleče se, umyje zuby, uklidí postel…snad ho to brzy přejde. Na tréninku taky problém není tam ho trénuji sami chlapi a ti si sním poradí hned. :D U učitelky ani tak problém není spíš ta družina. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.20 20:32

Jsem vychovatelka šd
A živé deti, neposedné děti prostě jsou…jsem ráda, když mamka nebo táta přijdou, řeknou, hele, on je takový a makový, doma na něj občas platí to a to…a my pak víme, jak s ním pracovat, co ho baví, dělá mi třeba pomocníka, prostě má úkoly navíc…
Horší jsou děti živé, ale k tomu drzé, nevychované a takové, které nic prostě nebaví…
A je pravda, že dětí máme taky moc a individuální přístup praktikovat moc nejde no

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.20 20:39
@Anonymní píše:
Jsem vychovatelka šd
A živé deti, neposedné děti prostě jsou…jsem ráda, když mamka nebo táta přijdou, řeknou, hele, on je takový a makový, doma na něj občas platí to a to…a my pak víme, jak s ním pracovat, co ho baví, dělá mi třeba pomocníka, prostě má úkoly navíc…
Horší jsou děti živé, ale k tomu drzé, nevychované a takové, které nic prostě nebaví…
A je pravda, že dětí máme taky moc a individuální přístup praktikovat moc nejde no

Ano paní vychovatelce jsme s manželem hned ze začátku říkali jaký je. Jen mě to dneska asi víc zamrzelo a tak jsem chtěla vědět jak jsou na tom ostatní. Drzý není ani doma a ani nikdo jiný si nikdy nestěžoval, naopak se chová slušně, umí poprosit, poděkovat, počkat, udrží pozornost. Je mi jasné že ondividualní přístup prostě nejde. Děkuji za zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
24938
14.2.20 22:20

Ahoj. Hele, me prijde jako uplne normalni divočák :nevim: ublizuje detem? Provokuje az do sikany treba? Pokud ne, tak bych se az tak nebala

Jeste osobni zkusenost. Mam moc hodneho kluka, taky ma jalove napady a tu a tam nosi poznamky (slapal spoluzakovi na ruce, poucte syna o vhodnem chovani o prestavce apod.), obcas se rve. Kdyz jsem se ale pak ptala, tak me uklidnila, ze synek se umi na vyzvu zklidnit, jine deti treba az tak ne…to jen pro inspiraci, co by mohlo hrat roli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28155
14.2.20 23:35

Myslím, že z toho vyroste… :kytka:

Vždyt píšeš, že jinak je šikovný, na sportu poslouchá taky, prostě bych řekla, že to sezení v družině je pro něj otravné…

Omezila bych tam pobyt na minumum, v té družině, mě to tam taky otravovalo, tak rodiče dovolili, že jsem tam nemusela chodit a chodila si už v 1. třídě domů sama.
Pro ty děti, hlavně akčnější kluky, to tam musí být dlouhé…

Jinak jak píšeš, že vypadá, že nevnímá, já jsem byla celou základku i střední většinu času duchem mimo, mě to tak nebavilo, dřepět v té lavici… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.20 17:58

@PaníKadrnožková

Nene děti nebije. Vím že nedávno měl dám nějakému třeťákovi v družině facku ale to údajně vyprokoval třeťák i paní vychovatelka říkala že ty mladší tam tak trochu šikanuje. Takže takovou obranu mu schvaluji, nechci aby se nechal mlátit. Neprovokuje, dětem neničí věci. V tomhle je v pohodě.

@free333
V družině je 2× týdně do 16h ale to je protože má plavání a angličtinu ale mezi tím je ještě cca. 2 hodiny na tréninku takže tam není celou dobu. A pak tam bývá tak do 14:30-15:00, jak stíhám tak ho vyzvedávám. On má bohužel školu na druhé straně města ale mám v plánu aby už ve 2. třídě pokud to bude možné jezdil sám autobusem do školy i ze školy. Zatím ho vozím.

Tak jste mě docela uklidnily holky :D díky. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama