Je klystýr účinný?

21.3.16 19:07

Je klystýr účinný?

Mám před porodem a chci za každou cenu klystýr, představa, že bych se při porodu po… je hrozná, už jen z hlediska toho, že jsem ujetá na hygienu. Je klystýr spolehlivý? Četla jsem zde, že i přes klystýr se můžete u porodu po…Jak to mám udělat, abych byla komplet vyprázdněná a měla jistotu, že nehoda se nestane?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
21.3.16 19:13

No, ano, může se stát, že se i po klystýru pokajdíš, není spolehlivý, a je to celkem běžná věc. Ale myslím, že v tu chvíli ti to bude fuk a že to ani nepostřehneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.16 19:14

No myslím, že v tu chvíli ti to bude uplně jedno, já se při porodu sice nepoto, ale zase jsem se počůrala jak mě to už začlo nutit tlačit, a to jsem byla chvíli po vycévkování…a navíc pokudpůjde porod rychle, tak se může stát že ti klystýr ani nestihnou dát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3193
21.3.16 19:16

Věř mi, bude ti to úplně fuk.. Mě klystýr udělali kolem půl 7, o 7 mi píchli vodu a než se malý narodil, tak jsem měla takové nutkání tlačit, že to nešlo.. Jenže vzhledem k tomu, že jsem jim kolabovala mě nedokázali pustit z lůžka.. Ten personál je na to školený, je jim to jedno, stávají se i mnohem horší věci.. A většině žen se „stane nehoda“, je to prostě normální.. A na sále budeš mít úplně jiné starosti a na toto si nejspíš ani nevzpomeneš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.16 19:17

Já jsem klystýr měla, byla jsem asi 4× na WC a při tlačení jsem se stejně po***** :zed: Ale bylo mi to nějak jedno, když jsem odcházela PA jsem se omluvila, říkaly, že jsou na to zvyklé :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
1109
21.3.16 19:17

No většinou funguje a kdyby náhodou ne, personál je zvyklý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.16 19:18

A dělá se po porodu alespon kultivace pochvy a moče? Protože nechci opravdu mít fekální bakterie v moči a pochvě a z toho mít záněty močáku. Dost jsem na to kdysi trpěla, až když jsem začala mít přehnanou hygienu, tak už escheria coli se u mě neobjevila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
21.3.16 19:24

Klystýr jsem měla a do dneška ani nevím jestli jsem se ještě pak po.. nebo né.. :mrgreen: :roll: a i kdyby jo tak myslím že tam jsou na to zvyklý že se to stane.. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.3.16 19:24

Úplně spolehlivý není, celé střevo se nevyprázdní a běžně se stává, že i po klystýru se něco přihodí. Je to normální, přirozené a počítá se s tím. Měla jsem před prvním porodem stejný „problém“. Děsila jsem se toho, že bych jim tam vytlačila kromě mimina i něco jiného. U porodu mi to pak bylo úplně šumák, měla jsem úplně jiný starosti a na klystýr jsem ani nevzpomněla. Oba porody jsem měla tak rychlé, že se klystýr nestihl ani u jednoho. Jestli šlo kromě dětí i něco jiného, absolutně netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.3.16 19:25
@katerina.Tr píše:
A dělá se po porodu alespon kultivace pochvy a moče? Protože nechci opravdu mít fekální bakterie v moči a pochvě a z toho mít záněty močáku. Dost jsem na to kdysi trpěla, až když jsem začala mít přehnanou hygienu, tak už escheria coli se u mě neobjevila

Ne, nedělá. Proč taky. Případnou stolici ihned otírají a uklízí.

Příspěvek upraven 21.03.16 v 19:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.16 19:27

@Fima aha, tak o to si zažádám. Zrovna po porodu kultivace docela potřebná si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
21.3.16 19:28
@katerina.Tr píše:
:lol: děvče neděláš z klystýru a svého vyprázdnění tak trochu melodrama? Klystýr m. j. taky hlavně a především uvolńuje porodní cesty a napomáhá k porodu.
Ne, kultivace se opravdu neprovádějí, normální rodička se jde prostě po úkonu umýt.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.3.16 19:29
@katerina.Tr píše:
@Fima aha, tak o to si zažádám. Zrovna po porodu kultivace docela potřebná si myslím.

Zažádat si můžeš o cokoliv. Jestli Ti vyhoví, je věc druhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
21.3.16 19:30

Tak u mě spolehlivě zafungoval hned po aplikaci. Se mi v tu chvíli okamžitě zvrátil žaludek a já začala zvracet a tím mi samozřejmě povolil ten svěrač spodní a většina skončila na lůžku. No, v tu chvíli mi to jedno tak úplně nebylo, ale co se dalo dělat. PA jsem se pak omlouvala, když jsem ji po porodu potkala na šestinedělí a ta nad tím jen mávla rukou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15068
21.3.16 19:37
@katerina.Tr píše:

tak asi záleží, v jaké pozici se to stane:-) a předpokládám, že používají i desinfekce.. tedy aspoň když mě u porodu přišli zkoumat tam dole, vždy mě přelili studenou (brrr) desinfekcí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama