Je lepší dát běžné jméno, nebo nevšední?

Anonymní
24.4.17 01:52

Je lepší dát běžné jméno, nebo nevšední?

Ahoj, na tohle jsou různé názory, tak se chci zeptat tady vás, jak to vnímáte. Je lepší držet se při zemi a dát běžné jméno s tím, že se tím nedá tolik zkazit, nebo dát něco méně častého a zariskovat. Nemyslím tím vysloveně výstřely, ale jsou jména, která se tolik nedávají, i když jsou běžná a lidi je znají - třeba Ivona nebo Radovan.

Nám se líbí jména Stefanie, Olívie, Sofie, Ronja, Marie, Michaela, Zuzana, Eliška a zmiňovaná Ivona (bude to holka). Bez ohledu na četnost, oblíbenost, nebo cokoliv jiného, líbí se nám prostě tahle. A tak by mě zajímal váš obecný názor na to, z čeho je lepší vybírat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

31691
24.4.17 02:07

Ono těžko říct, záleží dost na povaze dítěte. já mám jméno, který moc častý není, na celý škole jsem s ním byla jediná, na ZŠ i na SŠ(a není to žádný „výstřelek“, je normálně český, v kalendáři, ani ne nějaký super staromódní, ale prostě se moc nedává), a nesla jsem to dost těžce, ne že by se mi někdo smál, to ani ne, ale vadilo mi, že si mě hned každej zapamatoval, učitelé, všichni, přitom já bych se radši „schovala do davu“, radši bych byla jedna ze 4 Katek ve třídě. Nějaký extrovert by to třeba ocenil, asi, já moc ne. svýho jména plus příjmení jsem jediná v republice, i na světě, nemám žádnýho jmenovce, což za to taky nejsem úplně ráda, možná bych i radši byla jedna tipuji z několika desítek nebo stovek „Janiček Novákových“ :lol: Ale jako jo, zvykla jsem si na to jméno, není tak špatný, ale jako dítě mě to trochu štvalo. ale to je moji povahou no, jsem introvert

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 04:31

Já jsem pro neobvyklá jména. Sama se sice jmenuju Michala, tedy nic neobvyklého, ale byla jsem ve třídách jediná Michala a taky jsem byla jediná, kdo slyšel na jméno Míšo a vůbec mi to nevadilo. Naopak, jak se vyskytla další Míša, štvalo mě, když někdo zavolal Míšo a nemysleli mě. :mrgreen: Ale taky jsem typ člověka, co jen tak nezapadá do davu, takovej individualista.

Neřešila bych u miminka, jestli dát nevšední nebo všední, ale jestli se jméno líbí nebo nelíbí. Rodiče jména dávají s láskou a i když sama nadávám, že mě rodiče pojmenovali jako Michala a ne Michaela, že s tím na úřadech musím počítat, že někdo chce do jmýho jména strkat to e a nedejbože, když mě někdo tak osloví, ale vydupala si, aby bylo v takové podobě, rodičům se to líbilo a nemám důvod měnit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35312
24.4.17 06:00

Proc se na to ptas, podivej se, kolik je nevsednich jmen v populaci a podobny vysledek ziskas i tady. :-) Malokomu se libi Jana a da Nicolle :-) V dnesni dobe se nastesti nemusis obavat posmechu okoli, nevsedni jmena uz jsou take celkem bezna, takze proste dej, co se ti libi a neres frekvenci v populaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
24.4.17 06:26

U nás bylo hlavním a jediným kritériem aby jméno synchronizovalo s příjmením a aby ho neměl žádný žijící člen rodiny.
Jinak máme dceru, která má dvě jména, další dceru, která má jméno, které vyrostlo se starší generací a holčičku, která má jméno v ČR neobvyklé, málo užívané a zatím je všude jediná-MC, hřiště, co sleduju nové občánky ve městě, další holčička tohoto jména se snad nenarodila.
Ani jedna nemá problém. Ty dvě starší jsou už ve škole a ve školce. Jméno nejmladší dcerky má kladné ohlasy.
Syn má poměrně běžné jméno, které se dávalo, dává a dávat bude.
Tak to tolik neřeš a vyber si, co chceš :kytka: Hlavně, aby to ladilo.
V MC máme holčičku Olivii, říkají jí Olivka, Oli. Ivona je přesně ten typ jména, které vyrostlo se starší generací. Ale všechna jména, která uvádíš, jsou normální a oposlouchaná, kromě Ronji. Nevidím problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.4.17 06:27

Máme Věru, ročně se jich narodí do dvaceti. Přitom to dříve bylo hodně frekventované jméno.

Anonymně nechci spojovat její jméno s nickem.

• Nahlásit
  • Citovat
1087
24.4.17 06:38

Ja mam taky jmeno z kalendare, ktere se moc nedava a v detstvi to bylo blby. Kazdy si ho pamatoval, komolil, delal narazky… vlastne mi to jmeno nevadi az ted, uz to neresim. Ale detem jsem dala „normalni“ jmena, ke kterym mame s manzelem vztah, vzali jsme jmena nasich babicek, kdybychom meli kluka, tak bude po dedovi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10320
24.4.17 06:40

Ja jsem pro nevsedni. Sama jsem dala dcerce cizi, jelikoz se mi libi vice. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2189
24.4.17 06:51

Záleží na rodičích. Nejsem pro úplně cizí jména, ale taky jsem se vyhýbala jménům z top 10 v posledních letech a jménům, které jsou na vzestupu.

Nejvíc při zemi jsme se drželi u prvorozeného. Máme Dominika, Eduarda a teď to bude Jindřich. Jména nejsou zděděná po nikom z rodiny. Měli jsme svoje kritéria, podle kterých jsme se rozhodovali a jedním z nich byla i četnost výskytu a aby se tak v blízkém okolí (rodina a přátelé) nikdo nejmenoval. Jména jsou to méně dávaná, ale ne úplně neobvyklá. Pro mě takový zlatý střed.

Z tebou navrhovaných bych klidně dala Zuzanku. My máme pro holčičku v záloze Magdalénku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 07:05

Me se libi nevšední a ne moc častá. Musi ale taky korespondovat s prijmenim.My mame prijmeni cizi, bez ova, takze nejaka Věra nebo Františka k tomu ani nejde (navic jsou to pro me takove babkovske jmena),naopak některé moderny typu Lily mi jdou jen k diteti, ne k osobě starsi dvaceti let.Moc se mi libi treba slovenska Timea nebo univerzální Stella.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
24.4.17 07:20

Líbí se mi zlatí střední cesta. tedy ne uplne Jan Jakub tomáš a Eliška, Katka Tereza (nejčastější jména tušim 2015), ale zase ne extrem typu Neo (slyšela jsem na hřišti). z tvých jemnovaných až na Ronju, jsou všechny hezké. líbila by se mi Sofie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 07:23

Mne se libi jmena tradicni i neobvykla. Rozhodne bych se ale chtela vyhnout nejake modni vlne. Jmeno ma dle meho nazoru dat osobnosti punc aspon zdanlive jedinecnosti a to se tezko stane, kdyz holcicka bude mit 10 kamaradek se stejnym jmenem. Ale jak psal nekdo nade mnou, toho lze docilit se jmenem „Veruska“ a nejedna se o zasnou vystrednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 07:30

S tím nevšedním jménem bych si moc nezahrávala. Děti pak za to rodiče proklínají, když se jim spolužáci ve škole smějí. Rozhodně žádný René, Kvído či Aurelie nedoporučuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
24.4.17 07:35

Nejlepší je zlatá střední cesta :palec: Úplně divné jméno (Půnoční bouře, Květoslav…) zanechá špatná dojem, ale zrovna tak i jméno, které má každý druhý. Dnes řeba Natálie, Nella, Sofie, Tereza. Mám poměrně časté jméno a ještě si vzpomínám, když jsme v lavicích seděly čtyři stejného jména :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14399
24.4.17 07:39

Mozna uz jsem ovlivnena dobou, ale zadne z tech jmen mi nepride nijak neobvykle, klidne bych dala, za tenhle vyber se na vas nikdo blbe koukat nebude. Kolikrat tu sou vazne perly, obcas koukam co lidi navymejsli a chudak dite aby pak lezlo kanalama :mrgreen: taky dost zalezi na prijmeni, zastavam nazor ze k ryze ceskemu prijmeni se hodi zase ceske jmeno a nejake zahranicni jmena a ruzne zkomoleniny nejsou na miste :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama