Je lepší (horší) být na mateřské v paneláku nebo v malé vesnici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.12.18 12:06
Je lepší (horší) být na mateřské v paneláku nebo v malé vesnici?

Ahoj,

ráda bych slyšela vaše názory/zkušenosti. Vlastníme pozemek v jedné malé vesnici, kde není dobrá občanská vybavenost. Je to ale krásné místo a rozhodli jsme se, že si tam necháme postavit domeček. Nyní bydlíme v malém panelovém bytě a čekáme dvojčátka. Řešíme, kdy se do stavby pustit. Jeden úhel pohledu je, že mateřská v malém bytě není nic moc a že dům se zahradou má smysl právě, dokud jsou děti malé. Na druhou stranu tam nikoho neznám, moc možností tam není a bojím se, že bych tam na mateřské byla strašně osamělá. Manžel bude také dojíždět do práce a tedy míň doma. Plus tedy následné „taxikaření“, tomu se nevyhneme. Takže je možnost počkat, až děti povyrostou a budou samostatnější (schopné dojet autobusem do vedlejší vesnice do školy atp) a já bych si pak snad mohla najít nějakou práci aspoň na částečný úvazek, do které bych tedy samozřejmě musela dojíždět. Tahle možnost mi přijde rozumnější a být s malými dětmi na sídlišti má i své výhody - spousta maminek kolem, dětská centra, plavecké bazény, doktorka blízko, obchody, školky a školy na výběr,… Říkám si ale, jestli mi to pak nebude líto. Jestli mi nebude chybět ta možnost vypustit prcky na zahradu a další výhody, co dům přináší. Máme už projekt a máme to jak financovat, nechali bychom stavět na klíč a když se začne hned po zimě mělo by se to do další zimy v pohodě stihnout, takže bych byla v paneláku s miminky cca půl roku. No nebo pak teda fakt počkat cca 8-10 let…vážně nevíme, co je dobré.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

MartinaCV
Kelišová 6823 příspěvků 05.12.18 12:07

Jsme v paneláku a strašný. Budeme se stěhovat do domku. Reaguju jen na nadpis. Je to jednoznačné. Když si dítě nemá kam vyběhnout na zahrádku, když má kolem domu pískoviště plné výkalů a obsazené nepřizpůsobivými… netřeba víc dodávat.

MartinaCV
Kelišová 6823 příspěvků 05.12.18 12:08

P.s.: S dvojčaty na mateřské rozhodně osamělá nebudeš :mrgreen:

karkarka
Závislačka 2805 příspěvků 05.12.18 12:09

Jednoznačně jít do domu se zahradou.

tulipán
Závislačka 3309 příspěvků 05.12.18 12:11

Rozhodne dum se zahradou je nesrovnatelne pohodlnejsi pro vsechny. Mozna budes litovat, ze uz jste nezacali, vystrcit kocar na zahradu na spani je prima. :kytka:

aknadar
Povídálka 37 příspěvků 05.12.18 12:12

Ahoj, já bych rozhodne šla do domku. Ale já nenavštěvuji mateřská centra, nepotřebuji kontakt s ostatními maminkami ( jsem už starší maminka a tohle me bavilo kdysi s prvním dítětem). Takze si vystačím s prckem, baví me zahrada a její zvelebování. Kam potřebuji zajedu si autem. Takže za me určitě domek. Ale rozhodnout se musíš ty.

Alyss1
Závislačka 2861 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 12:12

Bydlime v byte. I kdyz ne panelak. Mame k dispozico zahradu. Ted je nas asi 7 rodin co se navstevujem doma, na hristi, spolecne vylety. Je to super. Kor kdyz je hnusne. Nechci but zavrena porad sama dpma (je jedno zda dum ci byt).

Nicmene ano, zahrada je nejlepsi, kdyz jsou deti fakt male - kocarek na zahrade, piskovoste… 12ti leta slecna se tam bude tak alorat fotit na instac:):)

Ridila bych se vecma jako : jaky jsem typ? Dokazu navazat nova pratelstvi?!?

Jaka je tam dopravni obsluznost? Alespon nejake mhd?

Je tam “neco”? Aspon maly obchudek?! Atd

Tichošlápek
Extra třída :D 10840 příspěvků 05.12.18 12:12

Byla jsem v bytovce než se dostavil dům. Byl to krásný světly byt v klidné čtvrti s výhledem na zeleň. A přesto bych rozhodne nechtěla zpět a ten komfort s malými dětmi v domě se zahradou je nesrovnatelný. Nečekala bych. Btw stavěli jsme v male vesnici - satelitu Prahy, skoro nic tu není, ale - kdo chce se v pohodě seznámí. Já nechci, tak tu kamarádky nemám, ale problém by to vazne nebyl

věrasek80
Extra třída :D 11107 příspěvků 05.12.18 12:14

ahoj já bych pro děti volila zahradu,moje děti vyrostli na zahradě a neměnila bych,sestry děti vyrustali v paneláku a sestra nadávala že veřejný písek byl na :poblion:.já mohla děti pustit ven a v klidu něco dodělat doma ale sestra tuto možnost neměla a litovala toho

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 05.12.18 12:14

Jak daleko je pozemek od bytu? Nešlo by tam postavit nějako jako mobilehome a jezdit tam třeba 2× do týdne nechat děti na trávě, posekat atd?

smurfka
Nadpozemská drbna 29932 příspěvků 05.12.18 12:15

v paneláku první rok..jakmile začnou chodit, tak do baráčku ze zahradou..

Nikitkaii
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 05.12.18 12:18

Bydlím na malé vesnici v domě se zahradou a nestezuji si. V létě malý často v bazenu. Vyblbne se na zahradě. Sice ma i panelák ve větším městě výhody, ze je všechno poblíž, ale ja bych neměnila.

la_amanita
Kecalka 391 příspěvků 05.12.18 12:18

V životě bych nešla do díry bez vybavenosti s vyhlídkou taxikaření dětem. Na to se mám moc ráda.

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 05.12.18 12:19

Podle mého názoru, je dům pro děti to nejlepší, sama jsem si vyzkoušela do roku našeho prcka bydlet málem baráku na okraji vesnice a bylo to fajn, svůj klid, mohla jsem ho nechat v kočárku pod oknem na zahrádce, ale stejný problém, bylo to na konci vesnice, nejbližší obchod jsme měli cca půl až 3/4 hodiny pěšky, doktory, nějaké kamarády, nebo vůbec hřiště na hraní, práci, všude jsme museli buď jít pěšky nějakou tu dobu, nebo dojíždět autem, pak jsme se přestěhovali do města do bytu a ikdyž ho nemůžu pustit jen tak si hrát na zahradu, tak jsme tady radši, hřiště hned za rohem, když je chlap v práci, vezme si auto, tak my můžeme dojet kamkoli autobusem, obchod kousek, všude samé děti, se kterými si tu může hrát, takže ikdyž mám raději baráky, tak jsem ráda, že jsme tady v bytě, ale záleží, co vám více vyhovuje ;)

Popokatepetla
Závislačka 3180 příspěvků 05.12.18 12:21

Tohle je hrozně individy…já vyrostla v prdelákově, v paneláku jsem strávila 2 roky na VŠ a už nikdy v životě, bylo to pro mě za trest. Ted máme domek na vesnici (a taky dvojčata) a neměnila bych za nic na světě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >