Jé lepší koupit auto z Německa,nebo od nás?

465
27.6.21 21:09

Jé lepší koupit auto z Německa,nebo od nás?

Prosím někoho zkušenějšího než jsem já.
Chceme kupovat „nové“ auto. Manžel má možnost, přes osvědčeného člověka (doporučilo nám ho několik známých) sehnat auto z Německa. A já se ptám, co je na těchto autech lepšího, než na těch z ČR?
Manžel tomu taky prd rozumí.
Chceme Fabii do 70tis. Kolik stojí přepis?
Přijde mi to celé zbytečně složité :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1459
27.6.21 21:27

V podstatě nic. Šrot z Frankfurtu bude úplně stejnej šrot jako ten z Jihlavy. Akorát spousta lidí trpí fixní ideou, že v Německu je tráva zelenější. Když bych měl mluvit konkrétně, tak třeba pokud si chceš ověřit, jestli ty záznamy v servisní knížce jsou pravý, tak se musíš do toho daného německého servisu vypravit sama s někým, kdo disponuje adekvátní znalostí němčiny, protože po telefonu se s tebou moc bavit nebudou. Což je u auta z Česka přeci jen pohodlnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22628
27.6.21 21:32

V kvalitě rozdíl nebude, i tam můžeš narazit na křáp. My teď taky koukali a občas vyjde o něco levněji cenově, ale připočti cestu a mnohdy se to ani nevyplatí, musíš sebou vzít někoho kdo rozumí autům a někoho kdo se tam domluví. U auta za půl mega by se to snad vyplatilo, u fabie do 70 tisíc moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
27.6.21 21:43

U auto do 70 tisic se to rozhodne nevyplati, vlastne se divim, ze to sem nekdo dovazi z Nemecka. Co vim tam prekupnici vozi z Nemecka jen auta kolem pul mega a vys.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
27.6.21 21:44

Me by zajimalo, kde nekteri porad berou ten pocit, ze z Nemecka se sem vozi lepsi ojeta auta, nez jsou ty odsud :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13220
27.6.21 21:49

Rozdíl je kupovat auto od dealera, který je vzal na protiúčet při koupi nového a od Turka z oploceného štěrkového plácku z předměstí. Už dost dlouho se mluví o tom, že většinu autobazarů v Německu převzali Turci a to jsou ještě větší šíbři než čeští autobazarníci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
27.6.21 21:54
@werakla píše:
Prosím někoho zkušenějšího než jsem já.
Chceme kupovat „nové“ auto. Manžel má možnost, přes osvědčeného člověka (doporučilo nám ho několik známých) sehnat auto z Německa. A já se ptám, co je na těchto autech lepšího, než na těch z ČR?
Manžel tomu taky prd rozumí.
Chceme Fabii do 70tis. Kolik stojí přepis?
Přijde mi to celé zbytečně složité :think:

tak zrovna škodovku v této cenové kategorii bych asi spíš koupila v ČR. Než spoléhat na to, že mi někdo podstrčí auto, které jsem v životě neviděla. Nebo mít další náklad s tím, že podstoupím cestu do Německa s někým, kdo se v problematice vyzná. V ČR jsou asi i o něco lepší možnosti co se týče reklamace, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
27.6.21 21:55

No my máme z Německa Leona, ale ten byl výstavní a tak ho Němci prodávali o 170k méně, než stál úplně nový. Ten náš měl najeto 1230km, takže nám se koupě vyplatila, ale fabii za 70k bych teda radši koupila tu. Nevidím důvod proč takovou ojetinu brát z Německa, tam se vyplatí jen zánovní nebo nové vozy, protože jsou levnější….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
27.6.21 22:03

Auta z Německa jsou snad jen o to lepší, že jezdí na lepších silnicích. Žiju tady a fakt je v tom velký rozdíl, alespoň v Bavorsku. Platí se tu ročně daň za provoz vozidla, tak je za co opravovat. Fabii za pár korun bych odsud ale nekupovala, pokud by to nebylo přímo od majitele. Denně kolem nás (bydlíme u hranic), vidím projíždět ty české a polské frajery, co tahají bouraná auta z Německa, pak to v ČR opraví a prodávají dál jako auto bez nehody a původem ze SRN. Na to tahají zákazníky. Sama jich ještě z ČR dost znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26648
27.6.21 22:06

Auto za 70 nebude dobré odkudkoliv, to si kup od nějakýho dědy z vedlejší vesnice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2106
27.6.21 22:56
@Ernais píše:
Me by zajimalo, kde nekteri porad berou ten pocit, ze z Nemecka se sem vozi lepsi ojeta auta, nez jsou ty odsud :think:

Možná tam jezdí po lepších silnicích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
27.6.21 23:05

My si minulý rok takto kupovali WV Passat, protože nás vyšel o dost levněji. Ale u auta za 70 000 Kč bych to neřešila takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
28.6.21 01:29

Tak co takhle vím, jde o ten TÜV tady co dělá ty auta atraktivní.
Prostě technická, jen tady je o dost přísnější takže když seženeš s čerstvým TÜV tak prasárnu nedostaneš.
Plus ty silnice dělají taky hodně.
Benzínky jsou pod dohledem takže nějaký skandály že by to tu ředili nemáme atd atd.
Ale za 70 tisíc? Ty jo to se nevyplatí.
Od 250 tisíc se to vyplatí.
Nikdy nekupovat od Turka, či jiného snědého týpka!!!
Z bazaru, ve větších městech v žádných vesnicích.
Měli jsme dost stres ohledně aut takže jsem mohla sbírat zkušenosti :mrgreen: (bohuzel)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9225
28.6.21 06:01

@Banane18 to jo, ale to musíš mít auto s kompletní historií doloženou. Spousta těchto převozníků aut doveze auto z Ukrajiny, jen to v Německu prozenou systémem a ejhle, krásná nemecka ojetina po důchodci pro naivního cechacka.

Každopádně ojetina za 70tis se fakt nevyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
28.6.21 06:32

My si auta z Nemecka nechavame vozit od dobreho znameho. Max 3 roky stara a za nizsi cenu nez bychom poridili tady, coz je ten hlavni duvod. Kvuli Fabii za 70 tis bych se ale vubec nenamahala s nejakym dovozem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat