Je lepší odečítat si děti z dani každy měsíc, nebo jednou za rok?

49
2.1.21 22:31

Je lepší odečítat si děti z dani každy měsíc, nebo raz za rok?

Dobrý večer, máte slevu na deti kazdy mesic, nebo raz za rok? Co je lepší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61592
2.1.21 22:36

Pro mě jednou za rok, pac to je pak hezčí suma na účtu :mrgreen: teď budu odecitat 3, bude fajne :mrgreen: jinak je to fuk, jestli chceš mít lepší výplatu, nebo to spořit. Já to syslim, jak to přijde, tak rozsupu deckam na účty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5276
2.1.21 22:37

:D Nejde obecne odpovedet. Financne stejny. Pokud ale beres nejaky prispevky a zvysi ti to prijem moc, je to zavisly na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
2.1.21 22:38

Pokud je vám lepší mít jednou za rok víc peněz - třeba kvůli dovolené, nákupu dřeva na zimu, placení pojistek (dům, byt, auta) - tak si to nechte na roční zúčtování.. Pokud jste schopna si odkládat bokem i tak nebo máte raději kousek větší částku každý měsíc, tak měsíčně. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
2.1.21 22:45

@Ivouše je to přeci jedno, částka bude stále stejná. Spíš jde o to, jak máte nastavené finance vy doma. Nevím, ale jestli pak vrácení daní nemá vliv na nějaké dávky… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
2.1.21 22:53

Mne to vyhovuje jednou za rok, mám pak pěkné kapesné :andel: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
2.1.21 22:54

Tak ja si nechávám měsíčně. Kdyz jsem byla sama, hodilo se mi mít peníze každý měsíc vyšší. Planuju to tak dělat i nadále. Šetřím, tak se mi to hodí každý měsíc. Právě by mi přišlo škoda to vrazit do dovolený, třeba. No každému vyhovuje něco jiného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 22:55

Manžel si nechava každý měsíc, ono je to ale v konečném důsledku asi jedno :pankac: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11430
2.1.21 22:57

@orsulikova.zuzana proc manžel? Ty nepracuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6447
2.1.21 22:58

Tak pokud si každý měsíc neuplatňuješ s tím, že to necháš jednou za rok a pak přijde delší nemoc, případně OČR z důvodu covidu a nebudeš mít aspoň šestinásobek minimalni mzdy, nedostaneš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
2.1.21 23:00

Pokud jsi financne negramotný/á a penize co mas hned utratis, tak ročně, jinak samozřejmě měsíčně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.21 23:02

@g.sandova Momentálně jsem na RD :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11933
2.1.21 23:10

Holky a to se nejak vyplnuje v danovem prohlaseni a nebo musim zaridit u ucetni? Do ted si je odecital jejich otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6447
2.1.21 23:14

@iiiv ano vyplníš v prohlášení a doložíš potřebné dokumenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16103
2.1.21 23:16
@Ivouše píše:
Dobrý večer, máte slevu na deti kazdy mesic, nebo raz za rok? Co je lepší?

Manžel to nechal nastavit na jednou ročně - měsíčně to kvůli vycházení nepotřebujeme, takže jednou za rok je to takové “hezčí”. :lol: Obecně je to ale jedno, ta částka vyjde nastejno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat