Je lepší právník, který zná soudce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.11.19 16:40

Je lepší právník který zná soudce?

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost. Příbuzný půjde k soudu a uvažuje jestli si má vzít advokáta, který toho soudce zná ( byl už u nějakých jeho soudů ) a nebo jestli vyjde na stejno si vzít někoho kdo ho nezná?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22520
21.11.19 16:49
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost. Příbuzný půjde k soudu a uvažuje jestli si má vzít advokáta, který toho soudce zná ( byl už u nějakých jeho soudů ) a nebo jestli vyjde na stejno si vzít někoho kdo ho nezná?

pokud mluvíš o tom, že se znají po profesní stránce, tak určitě je to lepší, ale záleží i na jeho kvalitách jako právníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5423
21.11.19 16:57
@Keyllah píše:
pokud mluvíš o tom, že se znají po profesní stránce, tak určitě je to lepší, ale záleží i na jeho kvalitách jako právníka.

No a nebo taky ne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 17:34
@Anonymní píše:
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenost. Příbuzný půjde k soudu a uvažuje jestli si má vzít advokáta, který toho soudce zná ( byl už u nějakých jeho soudů ) a nebo jestli vyjde na stejno si vzít někoho kdo ho nezná?

Jsem soudce a je fuk, jestli se znají či nikoliv, špatného advokáta nezachrání ani to. Ale jako soudce jsem samozřejmě radši, když advokáta znám, vím, co můžu čekat - a to i v tom negativním smyslu, na druhou stranu to na rozhodnutí vliv nemá a u me jako klienta by toto nebylo kritérium výběru, které by hrálo roli.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 18:09
@Anonymní píše:
Jsem soudce a je fuk, jestli se znají či nikoliv, špatného advokáta nezachrání ani to. Ale jako soudce jsem samozřejmě radši, když advokáta znám, vím, co můžu čekat - a to i v tom negativním smyslu, na druhou stranu to na rozhodnutí vliv nemá a u me jako klienta by toto nebylo kritérium výběru, které by hrálo roli.

Takže žádný vliv to tedy nemá pokud to správě chápu.. já to myslela právě i v takovém smyslu že třeba ten advokát má představu jak daný soudce rozhoduje a dle toho se na jednání připravý

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20325
21.11.19 18:24

Ne- to fakt vliv nemá, primární je co řešíš a jak moc porušuješ právo.

V případě rozvodu jak moc se snažíš najít cestu dohodu a opravdu brát zřetel na dobro dítěte a ne na to, co chceš ty.

A pak je podstatné jak právník myslí a argumentuje. Respektive pokud je kokott a opakovaně to prokazuje u toho konkrétního soudce, tak strana kterou hájí asi bude mít o fous stíženou pozici, ale příčetný soudce na to zřetel brát nebude. Protože jaksi soudce rozhoduje podle práva, ne podle dojmů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24132
21.11.19 19:02

Vliv to nemá u těch, co věří v nepodjatost soudu. Jinak to samozřejmě vliv má, záleží jestli pozitivní nebo negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 20:02

Měla jsem advokátů, která soudkyni znala. Ale vybírala jsem tu advokátku podle jiných kritérií, že zná soudkyni vyplynulo později. Na základě její znalosti ale predvidala průběh jednání a připravily jsem se na to. Byly jsme ve sporu úspěšné a myslím, že i toto mělo význam.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat