Je lepší spalničky prodělat nebo očkovat?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ManzaNovak
Nováček 2 příspěvky 18.08.19 15:00
Je lepší spalničky prodělat nebo očkovat?

Ahoj dáváte přednost očkování nebo prodělání spalniček? Zajímají co přináší méně rizik…
Díky N.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
ManzaNovak
Nováček 2 příspěvky 18.08.19 15:03
Srovnání - odkaz

Zatím jsem našel jen tohle srovnání , kde se píše, že je mnohem méně rizikové očkovat…

tini
Ukecaná baba ;) 1643 příspěvků 18.08.19 15:06

Tak muzes je prodelat se vsemi komplikacemi a budes litovat nebo taky ne. Nikdo nema vesteckou kouli. Kdysi tu byl denicek, jak dite melo i z nestovic pruser, vir pronikl do mozku. A to mamy bezne chodi na nestovicove navstevy, nenechaji to na prirodnim nakazeni, ale vyhledaji to zamerne. To se proste musi kazdy rozhodnout sam.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.08.19 15:08

Nepletes si spalnicky a plané neštovice? ;)

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 18.08.19 15:19
@ManzaNovak píše:
Ahoj dáváte přednost očkování nebo prodělání spalniček? Zajímají co přináší méně rizik…
Díky N.

Jednoducha logika. Kdyby prodelani spalnicek byla takova pohoda, tak by se nikdy proti tomu nedelalo ockovani. Nebylo by potreba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 15:30
@Cenarius píše:
Jednoducha logika. Kdyby prodelani spalnicek byla takova pohoda, tak by se nikdy proti tomu nedelalo ockovani. Nebylo by potreba.

Problem je mnohem sirsi, prodelane spalnulnicky jsou dozivotni imunita, problem je to v zemich 3.sveta, kde jsou mizerne hygienicke podminky i lekarska pece, rizika tu jsou, samozrejme, kazda nemoc nese rizika, dalsi problem je preockovani, zjistovani protilatek, to se moc nedela, lidi to nezjistuji, znamy mel ta to, ze byl ockovan a spalnicky chytil v 60 letech, protilatky jiz nemel, v jeho veku jiz komplikovany prubeh. Kamaradky sestra ockovala dle ocko kalendare, dcera ma po MMR vazne neurologicke potize, nucmene nevi, zda po MMR, doktori to zlehcuji, nikdo se potom nepidi, pediatra ani nehlasila nezadouci ucinky, hlasila to az sama matka, to je dalsi problem.. Moje dcera tezka reakce po 4.hexa vakcine, od te doby neuvi,, prestala, ani nezvatlala pote, mela dalsi problemy, dnes ji jsou 4 a nemluvi stale, po vsech vysetrenich nam jen remli opozdeny vyvoj reci, ale ze zacinala brzo mluvit, umela x slov a ustalo to mi nikdo nevysvetlil, tamze mi MMR odkladali, jeste ho nema, dokud nezjistime co zatim vezi, ted jsem si vydupala dalsi neuro vysetreni a uvidime. Ja osibne, radeji v tuto ch ili at spalnicky podela, vakcinu ji ted nedam. Neni to jednoduche rozhodnuti, nejsem neockujici matka, naopak jsem chtela i nepovinna dalsi ocko, nejake i ma, ale co jsme zazili po 4.hexe..krece, daveni, utlum, horecky, prestala chodit, mluvit, 3 t, dny jen plakala, jine dite, vse se pak srovnalo az na tu rec, nikdo z doktoru to s tim nespojuje, ja ano.. Nikdo ale taky nevyscetlil proc teda prestala, takze dokud nekdo neprijde s rozumnym vysvetlenim, ja to s tim spojuji a nic dalsiho nedovolim, aby ji pichli..

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 18.08.19 15:51
@Anonymní píše:
Problem je mnohem sirsi, prodelane spalnulnicky jsou dozivotni imunita, problem je to v zemich 3.sveta, kde jsou mizerne hygienicke podminky i lekarska pece, rizika tu jsou, samozrejme, kazda nemoc nese rizika, dalsi problem je preockovani, zjistovani protilatek, to se moc nedela, lidi to nezjistuji, znamy mel ta to, ze byl ockovan a spalnicky chytil v 60 letech, protilatky jiz nemel, v jeho veku jiz komplikovany prubeh. Kamaradky sestra ockovala dle ocko kalendare, dcera ma po MMR vazne neurologicke potize, nucmene nevi, zda po MMR, doktori to zlehcuji, nikdo se potom nepidi, pediatra ani nehlasila nezadouci ucinky, hlasila to az sama matka, to je dalsi problem.. Moje dcera tezka reakce po 4.hexa vakcine, od te doby neuvi,, prestala, ani nezvatlala pote, mela dalsi problemy, dnes ji jsou 4 a nemluvi stale, po vsech vysetrenich nam jen remli opozdeny vyvoj reci, ale ze zacinala brzo mluvit, umela x slov a ustalo to mi nikdo nevysvetlil, tamze mi MMR odkladali, jeste ho nema, dokud nezjistime co zatim vezi, ted jsem si vydupala dalsi neuro vysetreni a uvidime. Ja osibne, radeji v tuto ch ili at spalnicky podela, vakcinu ji ted nedam. Neni to jednoduche rozhodnuti, nejsem neockujici matka, naopak jsem chtela i nepovinna dalsi ocko, nejake i ma, ale co jsme zazili po 4.hexe..krece, daveni, utlum, horecky, prestala chodit, mluvit, 3 t, dny jen plakala, jine dite, vse se pak srovnalo az na tu rec, nikdo z doktoru to s tim nespojuje, ja ano.. Nikdo ale taky nevyscetlil proc teda prestala, takze dokud nekdo neprijde s rozumnym vysvetlenim, ja to s tim spojuji a nic dalsiho nedovolim, aby ji pichli..

No tak ten šedesátnik rozhodně očkovaný nebyl. V jeho generaci se plošne neockovalo, většina jeho vrstevníků spalnicky v dětství prodělala. To, že on je v té době pravděpodobně nechytil, už je jiná. Tenkrát měl štěstí, časem se to bohužel obrátilo proti němu. Ve stejné situaci budou časem nenaockovane děti (dobrovolně je asi těžko rodiče nechají nakazit). :nevim:

Samozřejmě je mi líto, že tvoje dítě i dítě tvé kamarádky mělo po očkování potíže. Občas se to bohužel stane a chápu, že teď o žádné vakcíne nechceš ani slyšet. Zas na druhou stranu, pro organismus je očkování výrazně menší zátěž než samotné onemocnění a pokud na něj vaše děti reagovaly tak, jak reagovaly, dokáži si představit, že při samotném onemocnění by si vyzraly všechny jeho následky až do dna.

beruska9
Extra třída :D 11395 příspěvků 18.08.19 16:10

Vyhoda prodelani je dozivotni imunita, ockovani vyprchava (mne je 37, ockovana jako dite jsem byla a nedavno jsem si nechala testovat protilatky a nemela jsem). To ale za predpokladu, ze je prezijes (ani ve vyspelych zemich to neni zarucene). Ockovani ma svoje rizika taky, zalezi, kterym zdrojum veris…ja verim tem, ktere vykazuji nizsi riziko pri ockovani nez bez neho, takze ockuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.19 18:40

U těch spalniček je bohužel to riziko komplikací, u kterých nikdy nevíš, jestli přijdou nebo nepřijdou. Co jsem slyšela, je vhodné nemírnit teplotu co nejdýl, protože vysoká horečka ten virus odstraní nejefektivněji a klesá pak výskyt komplikací. Zároveň se doporučuje podávání vitamínu (myslím, že vitamínu A, ale nejsem si jistá), to prý také snižuje riziko komplikací.
Pak je také otázka, zda je v domácnosti např. novorozenec a zda by spalničky mohl přinést domů starší sourozenec. To pak vstupuje do hry právě očkování jako prevence proti nákaze mladšího dítěte.

Josef44
Kecalka 303 příspěvků 19.08.19 14:47
perzistence po očkování

Co se perzistence týče, pak 1 člověk se spalničkami nakazí v průměru 18 citlivých jedinců. Pokud si někdo myslí, že očkování nefunguje v dospělém věku tak se velice plete. Většina lidí 40-50 let protilátky po očkování stále má. Jinak by tady byly desítky tisíc případů spalniček ročně. A i když dostanete spalničky po očkování pak průběh je mnohem mírnější. Spalničky nejsou žádná lehká nemoc virus napadá imunitní systém nelze je vymýtit, protože je přenášejí i zvířata…

astoret
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 19.08.19 15:16
@modravlocka píše:
No tak ten šedesátnik rozhodně očkovaný nebyl. V jeho generaci se plošne neockovalo, většina jeho vrstevníků spalnicky v dětství prodělala. To, že on je v té době pravděpodobně nechytil, už je jiná. Tenkrát měl štěstí, časem se to bohužel obrátilo proti němu. Ve stejné situaci budou časem nenaockovane děti (dobrovolně je asi těžko rodiče nechají nakazit). :nevim:Samozřejmě je mi líto, že tvoje dítě i dítě tvé kamarádky mělo po očkování potíže. Občas se to bohužel stane a chápu, že teď o žádné vakcíne nechceš ani slyšet. Zas na druhou stranu, pro organismus je očkování výrazně menší zátěž než samotné onemocnění a pokud na něj vaše děti reagovaly tak, jak reagovaly, dokáži si představit, že při samotném onemocnění by si vyzraly všechny jeho následky až do dna.

Tak to být nemusí, kamarádky dcera měla též velmi špatnou reakci na nepovinné očkování, skončila v nemocnici, také x neuro vysetreni, přetrvávající neuro problém, spalničky prodělala v 5 letech, další vakcínu po zkušenostech ji nedali a spalničky u ní proběhly bez komplikací, horečky, vyrážka, lehký zánět spojivek, dokonce horečky dítě dávalo lépe než horečky z ockovani. To si malou pamatuji, že ležela jak hadrová panenka a ani pít nechtěla, teď 2 dny polehavala, měla přes 39 a nic hrozneho, pila, pak už si hrála si, byla jen víc unavená, zabíraly ji léky na horečku, u očko šlo špatně srážet horečku, takže těžko říct, tohle si každý musí dám rozhodnout..oboje je loterie..

Josef44
Kecalka 303 příspěvků 19.08.19 23:15
@astoret píše:
Tak to být nemusí, kamarádky dcera měla též velmi špatnou reakci na nepovinné očkování, skončila v nemocnici, také x neuro vysetreni, přetrvávající neuro problém, spalničky prodělala v 5 letech, další vakcínu po zkušenostech ji nedali a spalničky u ní proběhly bez komplikací, horečky, vyrážka, lehký zánět spojivek, dokonce horečky dítě dávalo lépe než horečky z ockovani. To si malou pamatuji, že ležela jak hadrová panenka a ani pít nechtěla, teď 2 dny polehavala, měla přes 39 a nic hrozneho, pila, pak už si hrála si, byla jen víc unavená, zabíraly ji léky na horečku, u očko šlo špatně srážet horečku, takže těžko říct, tohle si každý musí dám rozhodnout..oboje je loterie..

Loterie to není riziko vakciny proti riziku nemoci je o několik řádů nižší. Srovnáváte vozy a kozy protože to dítě na MMR očkováno vůbec nebylo takže nevíte jaké by mělo reakce - možná že žádné.

jege
Závislačka 3622 příspěvků 19.08.19 23:59
@Josef44 píše:
Loterie to není riziko vakciny proti riziku nemoci je o několik řádů nižší. Srovnáváte vozy a kozy protože to dítě na MMR očkováno vůbec nebylo takže nevíte jaké by mělo reakce - možná že žádné.

Kozy a vozy srovnáváte Vy, jelikož neberete do úvahy, že pravděpodobnost onemocnění je v řádu promile, ale u očkování je 100%! Samozřejmě, že pokud se někdo nakazí schválně, tak to je 100% vs. 100%, ale jinak má hodně vysokou šanci, že se nenakazí vůbec.

Takže co je lepší, riskovat následky očkování nebo riskovat následky nemoci, pokud se jí ovšem někdy v životě nakazí a pokud bude mít nemoc těžký průběh? Tohle si každý musí zvážit sám!

astoret
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 20.08.19 10:45
@Josef44 píše:
Loterie to není riziko vakciny proti riziku nemoci je o několik řádů nižší. Srovnáváte vozy a kozy protože to dítě na MMR očkováno vůbec nebylo takže nevíte jaké by mělo reakce - možná že žádné.

No ale zase vim jakou melo reakci na samotnw onemocneni, takze nelze vlastne vubec srovnavat, na MMR by reakci mit nemuselo nebo taky jo, stejne jako mohlo mit komolikovany prubeh u onemocneni a nemelo.. Rozika jsou u obojiho a clovek dopredu neodhadne, co je lepsi vilba, kazdy se ridi svym rozumem a cemu veri, zkusenostna, tamze kdyz ma nekdo u ditete spatnou zkusenost u icko, chapu, ze je opatrny..

Lucie_Sx
Závislačka 4232 příspěvků 20.08.19 23:32

Myslím si, že kdyby se proti spalničkám neočkovalo, byla by to v současné době v naší zemi nemoc podobná planým neštovicím…

Co se týče rizik, není nic jednoduššího, než si je spočítat. V příbalovém letáku jsou rizika uvedena i s četností, ve zprávách o ohniscích nemoci taky.
Co jsem to zhruba počítala, tak riziko některých komplikací je po očkování i nemoci stejné (průjem, zánět středouší), některé po nemoci o něco vyšší (zápal plic).
Ale pokud vezmete v úvahu, že očkovaný člověk by toto očkování měl podstoupit opakovaně i v dospělosti, tak se míra rizik mění v neprospěch očkování.
Jak píšu, můžete to někdo spočítat a zveřejnit i se zdroji. Jinak je to jen plácání vody.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama