Je má žárlivost adekvátní, nebo to přeháním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
viktoriepodlesanska
Nováček 7 příspěvků 20.12.17 02:16
Je má žárlivost adekvátní, nebo to přeháním?

Ahoj děvčata, ráda bych se vám svěřila s takovým problémem, který mě poněkud užírá. Rok žiji se svým současným partnerem. Začátek vztahu byl poněkud zkomplikován náročnou rodinnou situací, nicméně nějak jsme to ustáli. Později se u mě poměrně dost rozvinula žárlivost (mám poslední dobou pocit, že snad úplně na všechno - na koníčky, jeho matku, kamarády). Měla jsem s tím problémy vždy, nicméně teď to má trochu nový rozměr a já už se v tom pomalu začínám ztrácet. Celá situace se má tak - přítel je muzikant (amatérský) a hudba je jeho velkou vášní (občas také drobným přivýdělkem). Nicméně v jedné ze skupin spolupracuje také s jistou slečnou, do který byl před cca 4 lety zamilovaný. Ona ho odmítla, on jí však byl poměrně dost posedlý. Po letech začal chodit se mnou a já se o této epizodě dozvěděla od společných známých. Zeptala jsem se partnera, jak to celé bylo a on mi řekl, že ji pouze pozval na kafe, že se mu líbila, ale že odmítla a tím to zhaslo. Nicméně se nakonec projevila pravda - byl do ní zamilovaný, vyznával lásku, lichotky, apod. Nějak to nakonec vyšumělo. Udělala jsem scénu, že teď mu tuplem nevěřím, že kdyby to vybalil rovnou byl by klid, ale takhle mám podezření, že k ní stále něco cítí, když mi lhal. Řekl, že pro něj nic neznamená tato minulost, notabene, když je to x let a ani spolu nechodili. Já jsem jí však jako posedlá. Nenávidím kapelu, kde se potkávají, chtěla jsem aby z ní odešel, odmítl, že je to je velká záliba. Nyní mi oznámil, že po něm chce pomoci natočit nějakou píseň a zda by mi to nevadilo (samozřejmě, že vadilo neskutečně), nabídl, že mě vezme na natáčení moc rád s sebou (stejně tak mě bere i na koncerty). Jsem z toho celkem zmatená, převládá ve mně strach, že k ní něco cítí (a tím neobratným lhaním na začátku vztahu tomu také moc nepomohl), na druhou stranu nevím, zda to není trochu hysterie, pro někoho, s kým ani nechodil, navíc nemám pocit, že by se mě snažil z akcí, kde je ona nějak separovat. Ale nevím. Asi to působí dětinsky, nicméně to ve mně neustále hlodá a nerada bych, aby to došlo do extrému, že mu zakážu je koníčky pro svou žárlivost, ale také bych si nerada nechala věšet bulíky na nos. Ještě dodám - i já mám své koníčky, nabitý program studiem a prací, přátele, se kterými ráda někam vyrazím, takže problém přílišného upnutí a smazání vlastního života v tom, podle mě, nebude :think:.
Předem díky za názory :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pppetulda22
Kecalka 215 příspěvků 20.12.17 03:21

Myslim jsi ze to hodne prehanis…jako to mel na zacatku vaseho vztahu prijit a rict: byl jsem pred 4 roky do tehle zeny uplne zamilovany, blaznil jsem po ni ale ona me nechtela. tecka…to snad nemyslis vazne? a pokud te bere jeste na koncerty, chce te vzit na nataceni toho videa, venuje se ti a citis ze te opravdu miluje tak nevim co resis. jeste jedna rada jestli budes kvuli takovym vecem zarlit tak bych se nedivila kdyby te poslal nekam. kazdy byl nekdy zamilovany.ty jsi taky urcite pred nim byla do nekoho zamilovana

PID
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 20.12.17 03:46

V cem Ti lhal, prosim Te? Vsak Ti rekl, ze byl do ni zamilovany. To Ti mel do detailu popovidat, co ji rikal? :roll:
Kdyby ta situace byla opacna: Ty bys mu do podrobna vykladala, do koho jsi byla zamilovana a co vsechno jsi v tom case delala?

On se Ti priznal a Ty mu na oplatku udelas scenu a zakazujes kapelu? Jak myslis, ze mu muselo byt?

Tva zarlivost uz prekracuje zdrave meze. Takhle si ten vztah muzes akorat sama znicit svymi zarlivymi scenami. Ktery chlap by tohle chtel dlouhodobe snaset? A taky zbytecne nicis sama sebe.
Sver se odbornikovi a patrej po pricinach sve zarlivosti. A zvys si sebevedomi.
Hodne stesti. :kytka:

Verunecka289
Závislačka 3343 příspěvků 20.12.17 04:54

No podle mě to teda přeháníš dost. Jak jako zakážu koníčky? :zed: nemyslíš vážně toto 8o jste partneři, není malý dítě a ty nejsi jeho matka :nevim: pokud vážně žárlíš na jeho koníčky, matku, kamarády… začni se sebou něco dělat, protože to opravdu není v pořádku :nevim:

Nika079
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 20.12.17 05:01

Já to zarleni i chápu, ale měla bys to ovládat. To, že mu ji budeš připomínat a nedejbože přemlouvat, aby odešel z kapely, vašemu vztahu rozhodně neprospeje. Můj muž má (dle mého názoru, pač on to popřel) dvě takové femme fatal a já na ně zarlila. Ale nenapadlo by mě dělat kvůli tomu scény a nechala jsem si to pro sebe. Navíc obě jsou moc fajn a jedna je moje dobrá kamarádka, je prostě skvělá :). Naopak já mám kamaráda, co jsem do něj byla opravdu hodně a dlouho zamilovaná, je v naší partě, skvěle si s ním rozumím, chodíme i sami dva na víno, ale už tam fakt nic není. Každý máme svoji minulost. A utíkat do ní (možná) budeme, jedině pokud nás nový vztah nebude fungovat.

káťa
Extra třída :D 13186 příspěvků 20.12.17 05:46
@PID píše:
V cem Ti lhal, prosim Te? Vsak Ti rekl, ze byl do ni zamilovany. To Ti mel do detailu popovidat, co ji rikal? :roll:
Kdyby ta situace byla opacna: Ty bys mu do podrobna vykladala, do koho jsi byla zamilovana a co vsechno jsi v tom case delala?

On se Ti priznal a Ty mu na oplatku udelas scenu a zakazujes kapelu? Jak myslis, ze mu muselo byt?

Tva zarlivost uz prekracuje zdrave meze. Takhle si ten vztah muzes akorat sama znicit svymi zarlivymi scenami. Ktery chlap by tohle chtel dlouhodobe snaset? A taky zbytecne nicis sama sebe.
Sver se odbornikovi a patrej po pricinach sve zarlivosti. A zvys si sebevedomi.
Hodne stesti. :kytka:

Absolutni souhlas. Podle me zarlis naprosto neopodstatnene a tim zarlenim si muzes ten vztah leda tak podelat.

Halamka
Závislačka 3697 příspěvků 20.12.17 05:54

Jsi na spravne ceste. Tedy pokud se chces partnerovi zosklivit a rozbit svym chovanim vztah.
Ja si myslim, ze ti nelhal. Treba by se mu jen spatne priznavalo, ja byl nestestne zakoukany bez odezvy. Tak o tom proste nemluvil.
Trochu dustojnosti a sebeucty najdi…

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 20.12.17 06:10

Přidám se k ostatním. Také mi to přijde nepřiměřené, snaž se na tom zapracovat.
Než Tě poznal, tak měl nějaký život- koníčky, přátele, práci… a svobodně se rozhodl, že tam přibere i Tebe. Nemůžeš mu nic zakazovat ( ještě bych to pochopila u nebezpečných adrenalinovych koníčků, ale tam to není o žárlivosti). Pokud mu budeš dělat scény, fakt se nebude těšit Tebou domů a taky by Tě mohl ze svého života zase svobodně odebrat.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19413 příspěvků 20.12.17 06:23

A co bys chtěla? na prvním rande seznam všech minulých lásek včetně dat? A zakazovat koníčky? Ten člověk ti nepatří, je dospělý a svéprávný.

Zapracuj na sobě, protože s takovou o něj přijdeš. A možná nejen o něj, ale o každého chlapa, který se s tebou pokusí sblížit.

sediza
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 20.12.17 07:08

Tohle je na psychologa. Jste krůček od toho, aby se s Vámi přítwl rozešel. Vaše žárlení je dle mého neopodstatnělé. Ano, nemusíte tu slečnu mít ráda, ale rozhodně není na místě projevovat navenek žárlivost a už vůbec vyslovovat nějaké přání ohledně zákazů atp. Opravdu zkuste toho psychologa. Uleví se Vám.

Marek_04
Kecalka 191 příspěvků 20.12.17 07:27

Hysterie. tad dlouho bude delat sceny az te posle do haje sam od sebe i bez ex

lamicina
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 20.12.17 07:33

Má s Tebou slušný peklo teda. Hodně rychle se sebou něco dělej, vedle takový bachařky se nikdo nebude cítit dobře. Jako abych někomu předkládala detailní výpis svých předešlých lásek, tak to by byla konečná. Každý má právo na citovou minulost a je jen na něm, jak moc se o ni podělí. Jaký že Ti lhal? To je na mokrý hadr na hlavu.

Taky jedna
Extra třída :D 11928 příspěvků 20.12.17 07:51

Podle stylu prispevku tusim, ze je vymysleny od A do Zet :mavam:
Hlavne, ze se neco deje, ze? :palec:

Verun83
Echt Kelišová 8851 příspěvků 33 inzerátů 20.12.17 07:56

Jestli to myslis vazne, tak ses fakt hysterka. Prestan se tak chovat, protoze je to opravdu neprijemne, a jednou by mu mohla dojit trpelivost. Navic do jeho predchozich vztahu nevztahu ti jaksi nic neni. Tys mu snad vyjmenovala na zacatku vsechny sve lasky? Tezko vid. Takze si mu taky dost zatajila. :roll:

Uživatel je onlinesrpen89
Ukecaná baba ;) 1921 příspěvků 20.12.17 08:05
@Taky jedna píše:
Podle stylu prispevku tusim, ze je vymysleny od A do Zet :mavam:
Hlavne, ze se neco deje, ze? :palec:

To by mne zajimalo, podle ceho tak usuzujes :think: Prijde mi to naprosto realny, proc by někdo vymyslel neco tak nezajimaveho a naprosto bezneho? Stejnych diskuzi jsou tu mraky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >