Je manželství bez emocí fungující vztah?

4088
7.6.21 10:08

Je manželství bez emocí fungující vztah?

Myslíte, že pokud manželství plní takové ty provozní věci, nehádají se, starají se společně o domácnost a děti, ale chybí tam emocionální stránka, je to ještě funkční manželství?
Překvapuje mě, kolik lidí ano. Pokud si tu žena stěžuje, že fungují v podstatě jako bratr a sestra nebo obchodní partneři, tak je jí často řečeno, že je to normální, má přestat číst červenou knihovnu a že takhle žijí po xx letech skoro všichni. A hlavně se řekně, že manželství funguje. Přitom citová stránka dávno nefunguje.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 10:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20756
7.6.21 10:17

Jsou chvíle, kdy by měl člověk přestat myslet vagínou a začít používat hlavu. Že někomu nelítají v břiše motýlci, to přece ještě neznamená, že má nefunkční vztah. Oni nám v dětství četli moc pohádek, co končí - a žili šťastně až do smrti! - takže jsme jaksi získali pocit, že láska by měla být na celý život a že pokud láska vyprchá, tak je to blbě. Není. Často lásku nahradí mnohem důležitější věci - vzájemná úcta, tolerance, respekt. Jenže to lidem jaksi nedochází, dál se honí za těma motýlkama, aby nakonec zjistili, že motýlci zase uletěli a že ten předchozí vztah, co tak bezhlavě zahodili, byl mnohem lepší, protože tam byla ta vzájemná úcta atd. V první řadě je potřeba myslet hlavou a pak až svou hormony zmítanou vagínou a penisem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3745
7.6.21 10:21

Za mě pořád lepší toto než vztahy, kde sice funguje sex, ale jinak ti lidi nemají vůbec nic společného, v horším případě se navíc mezi sebou mlátí a pak se udobřují v posteli ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668

Za funkční se takové manželství považovat dá. Pořád jste rodina. Kladla bych si otázku, jestli mě takový život naplňuje. Protože žijeme pouze jednou a každý by si zasloužil žít šťastně. My jsme spolu 20 let a pořád se milujeme. Nedovedu si představit žít až do smrti s někým, kdo mi neprojevuje lásku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757

No, pokud budu žít s mužem jako bratr se sestrou tak určitě zbystřím.
Láska a úcta je neodmyslitelnou částí vztahu pro mě.
Teď spolu žijeme skoro 8 let a láska tam je pořád. Není to zamilovanost, motýli v břiše atd ale prostě láska. Vím že je pro mě perfektní a že s ním chci být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
7.6.21 10:22

Vidíš, @Josefuna, hned první odpověď a je jasné, že to je normální. Co normální, takhle to prostě má být. Žádní motýlci a ženská, která naprosto nerezignuje a provoz jí nestačí, to je prostě blbka z červené knihovny, stará stodola a další.
Bohužel na vztahu se musí pracovat a chtít s tím něco udělat a pokud se to nechá jen tak ladem, tak 50% se rozvede, pár malých procent má štěstí, že to nějak funguje i bez práce a zbytek tak nějak přežívá. Za mě takové manželství není fungující :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
7.6.21 10:23
@Janli píše:
Jsou chvíle, kdy by měl člověk přestat myslet vagínou a začít používat hlavu. Že někomu nelítají v břiše motýlci, to přece ještě neznamená, že má nefunkční vztah. Oni nám v dětství četli moc pohádek, co končí - a žili šťastně až do smrti! - takže jsme jaksi získali pocit, že láska by měla být na celý život a že pokud láska vyprchá, tak je to blbě. Není. Často lásku nahradí mnohem důležitější věci - vzájemná úcta, tolerance, respekt. Jenže to lidem jaksi nedochází, dál se honí za těma motýlkama, aby nakonec zjistili, že motýlci zase uletěli a že ten předchozí vztah, co tak bezhlavě zahodili, byl mnohem lepší, protože tam byla ta vzájemná úcta atd. V první řadě je potřeba myslet hlavou a pak až svou hormony zmítanou vagínou a penisem…

To jsem nevěděla, že láska znamená hned myslet vagínou, nepřeháníš to?
A i vzájemná úcta je přece o tom, že vyjdu vstříc druhému v jeho potřebách, ne? Nemyslím teď hned sexuální potřeby. Ale pokud tu ženy často píší, že jim chybí od muže pozornost, tak teda ze strany muže tam asi respekt a zájem není, když není schopen nebo nechce jí to poskytnout, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
7.6.21 10:24

OZ§656
Manželství je trvalý svazek muže a ženy vzniklý způsobem, který stanoví tento zákon. Hlavním účelem manželství je založení rodiny, řádná výchova dětí a vzájemná podpora a pomoc.

Z hlediska zákona je takový model dokonale fungující manželství.
Pod slovem vztah si každý můžeme představovat něco jiného. Jde jen o to, zda jsou oba spokojeni.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 10:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
7.6.21 10:24

Já v takovém vztahu nedokázala být a i přesto, ze jsme meli 3leté dítě, jsem odešla (byli jsme spolu 11 let). Nebyla mezi nami chemie, jinak jsme si rozuměli, fungovali spolu, ale mne strašně chyběly právě ty emoce.. teď 3 roky bydlím s novým partnerem, před mesicem jsme se vzali a plánujeme miminko. A ten život je proste o něčem jiném.. :oops: syn se se svým otcem vidí 3× do tydne, bydlíme kousek od sebe, s bývalým mám stále dobrý vztah.. nelituji toho, i když to tenkrát bylo velmi tezke rozhodnutí, hlavně vůči malému.. ale ten má teď parťáky pro život rovnou dva, mají skvělé vztahy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
7.6.21 10:25
@kolibrik1 píše:
Vidíš, @Josefuna, hned první odpověď a je jasné, že to je normální. Co normální, takhle to prostě má být. Žádní motýlci a ženská, která naprosto nerezignuje a provoz jí nestačí, to je prostě blbka z červené knihovny, stará stodola a další.
Bohužel na vztahu se musí pracovat a chtít s tím něco udělat a pokud se to nechá jen tak ladem, tak 50% se rozvede, pár malých procent má štěstí, že to nějak funguje i bez práce a zbytek tak nějak přežívá. Za mě takové manželství není fungující :(

Taky zírám, jaká je první odpověď hned pragmatická. Jako nechtěla bych, aby ode mě manžel odcházel, ale taky bych nechtěla, aby se mnou žil jen z těchto praktických důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20756
7.6.21 10:26

@Pettra90 a po jedenácti letech přijde další muž?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
7.6.21 10:27
@pouzitychlap píše:
OZ§656
Manželství je trvalý svazek muže a ženy vzniklý způsobem, který stanoví tento zákon. Hlavním účelem manželství je založení rodiny, řádná výchova dětí a vzájemná podpora a pomoc.

Z hlediska zákona je takový model dokonale fungující manželství.
Pod slovem vztah si každý můžeme představovat něco jiného. Jde jen o to, zda jsou oba spokojeni.

Příspěvek upraven 07.06.21 v 10:24

Tak tohle je zákonná úprava, ale už jsem to psala jinde, i v křesťanství není úkolem manželství jen plození dětí a ekonomické zajištění. I tam se vychází z toho, že hlavní je láska a také tam jde o sdílení intimity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4088
7.6.21 10:28
@Janli píše:
@Pettra90 a po jedenácti letech přijde další muž?

Ale proč by měla zase jet nové kolečko? Já věřím, že to lze udržet do konce života, pokud se ti dva k sobě hodí a myslí na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
7.6.21 10:37
@Janli píše:
@Pettra90 a po jedenácti letech přijde další muž?

A to říkal kdo? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6337
7.6.21 10:37
@Janli píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
pod tohle se podepíšu!!!
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat