Je manželství jenom papír?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 09:28
je manželství jenom papír?

Zdravím všechny čtenáře,

nedávno jsem potkala jeden fajn páreček. Žijí spolu v rodinném domě, mají spolu dvě děti - 10 a 4 roky a jsou spolu už 13 let. Když jsem se zeptala jejího partnera, proč jsi jí nezval, tak mi odpověděl, že je to jenom papír.

Co si o tom myslíte vy? Také je to pro vás jenom papír?

Můj názor: z mého pohledu to jenom papír není. Podle mě se celkově mění podvědomí toho páru, že jsou už jako rodina oficiálně, také se jedná o dědictví a pokud se někomu něco stane, tak ten druhý má nárok na informace o zdravotním stavu.

Jak to vnímáte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Bubla_Bučková
Kelišová 5944 příspěvků 19.03.19 09:31

Když si tohle velice citlivé téma, soudě dle anonymu,zakládala, tak ti to nenašlo těch tisíc už existujících diskuzi jo? Pro tebe mám jednu radu, hleď si svýho a sousedy nech žít :roll:

pikola
Generální žvanilka 20507 příspěvků 19.03.19 09:32

Pro mě je to dost důležitý papír a děti bych bez manželství mít nechtěla.

Lexter
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 3 inzeráty 19.03.19 09:32

Je, ve své podstatě je to jen právní stvrzení zaručující rozličné výhody a povinnosti. Ale hodně lidí se na to dívá i z té druhé stránky. Jako stvrzení jejich lásky. ;)

Já pro manželství jsem, ale jen z toho prvního důvodu. Jinak pro to nijak nehoruji.

ivašot.
Echt Kelišová 7517 příspěvků 19.03.19 09:33

Taková diskuze je tu každou chvíli…

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 19.03.19 09:34

Život na psí knížku neberu jako plnohodnotný vztah ,kór když v něm jsou už i děti.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 19.03.19 09:35

Ano, je to jen papír. Papír na kterém mám napsáno, že jsme měli s partnerem vzájemnou důvěru a odvahu spojit svoje životy. Ne jen morálně, ale i právně. Říká, že se nebojíme závazků, které z toho plynou, že si věříme a budeme spolu všechno sdílet v dobrém i zlém. Papír, který mi dává jistotu, že mě neodmítnou informovat v nemocnici, že budu dědit majetek, který jsem pomohla vybudovat. Je to jen papír, ale jsou na něm napsaný celkem důležitý věci…

Honza 12
Generální žvanilka 23161 příspěvků 19.03.19 09:36
@Anonymní píše:
Zdravím všechny čtenáře,

nedávno jsem potkala jeden fajn páreček. Žijí spolu v rodinném domě, mají spolu dvě děti - 10 a 4 roky a jsou spolu už 13 let. Když jsem se zeptala jejího partnera, proč jsi jí nezval, tak mi odpověděl, že je to jenom papír.

Můj názor: z mého pohledu to jenom papír není. Podle mě se celkově mění podvědomí toho páru, že jsou už jako rodina oficiálně, také se jedná o dědictví a pokud se někomu něco stane, tak ten druhý má nárok na informace o zdravotním stavu.

Jak to vnímáte vy?

Jo je to jen papír, úřední razítko. A jak máš papíry na všechno možný, tak jsem si pořídil i tenhleten papír.

Ennny
Závislačka 3321 příspěvků 19.03.19 09:36

@Janli :potlesk: výborně vystiženo

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 19.03.19 09:42

Z emocionálního hlediska je to papír, z právního hlediska hodně důležitej papír.

Lainaire8
Závislačka 2834 příspěvků 19.03.19 09:42

Je to jen papír. Stejně jako závěť a ta toho taky hodně vyřeší :lol: :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 09:44

Mě také zaráží hlavně to, že děti muži chtějí, to ano, ale svatba ne. Při tom jsou podle mě děti větší závazek, než svatba. Lidé se můžou kdyliv rozvést, ale dítě ty dva lidé spojí na zbytek života, vztahuji se k ním práva a povinnosti.

Podle mě je to pro ženu, která muži porodí dítě a stará se o něj, hezké gesto a pro mě osobně by to také hodně znamealo, kdyby mě muž vzal. Tím by mi dal na jevo, že mu nesloužím pouze na rození dětí.

ale každý to máme nastavené asi jinak.

Mango_Lassi
Neúnavná pisatelka 16595 příspěvků 19.03.19 09:44
@Anonymní píše:
Zdravím všechny čtenáře,

Jak to vnímáte vy?

Kdyby ses zeptala mě, odpověděla bych ti, že ti do cizích životů nic není.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65611 příspěvků 19.03.19 09:45
@Lainaire8 píše:
Je to jen papír. Stejně jako závěť a ta toho taky hodně vyřeší :lol: :lol:

Nebo hodně zkomplikuje :mrgreen: :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 09:46

Já mám děti a vdávat se nechci…pro mě jen papír … Stejnak jde do manželství spoustu lidí s předmanželskou smlouvou

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama