Je mezi Vámi mamka s dítětem v korzetu kvůli skolióze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 28.04.18 12:23
je mezi Vámi mamka s dítětem v korzetu kvůli skolioze?

Hledám maminku s dítětem v korzetu kvůli skolióze…výměna zkušeností atd…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ju21na
Kecalka 159 příspěvků 1 inzerát 28.04.18 13:35

Dítě s korzetem nemám, ale sama jsem ho nosila. Je to tedy již 20 let a jsem i po operaci.

Lenna02
Povídálka 27 příspěvků 28.04.18 20:44

Ahoj, mám dceru 12 let, má skoliózu páteře 20 stupňů a máme korzet na noc. Jak to máte vy?

Jana Martinková
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 28.04.18 22:39

Já jsem nosila korzet asi od 12 do 16 let na noc a do školy, a pak do 18 let už jen do školy.

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 29.04.18 07:56

Dcera ma korzet na 18 hodin denne…ma ho od podzimu…nosi ho…ale vidim…ze ji to zasahuje do psychiky…ma 30 st

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 06.05.18 09:33

Prosím o radu, jak se to dělá s nošením korzetu při teplotách? Nemáme zkušenosti…díky moc za radu

Lenna02
Povídálka 27 příspěvků 07.05.18 18:27

Ahoj Sobesin, to ti bohužel neporadím, nemám takovou zkušenost, my máme korzet od listopadu a naštěstí dcera neměla teploty, horečky. Ale kdyby horečky měla, tak bych jí korzet nedávala. U nás je to jiné, než u Vás, naštěstí ho máme jen na noc.

JB
Nováček 9 příspěvků 12.07.18 12:49

Mám dcerku 11 let, noční korzet od listopadu 2017 (je na hranici nočního a denního korzetu),
při teplotách nedáváme. Nikdy. Dítě se musí vypotit, korzet neumí pot odvádět, navíc nepohodlí, které bohužel korzet poskytuje, jistě ničím k léčbě nepřispěje, spíše naopak. V době nemoci je třeba dítěti zajistit co možná nejkomfortnější podmínky, takže u nás bez korzetu. Dcera bývala velmi nemocná, takže vím, o čem mluvím. Můžu se zeptat, zda ještě nějak cvičíte? My cvičily chvíli Vojtovku a teď rok a půl SM systém…má cvičit každý den, ale nechuť a zlost ke cvičení se stupňují a já nevím, co s tím. Je mi jasné, že cvičí-li s odporem, nemá to žáden efekt. Nevím, jak ji motivovat. O rizicích necvičení samozřejmě ví, mluvíme o tom, přesto nechuť přetrvává. Poradíte?

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 13.07.18 11:04

pro JB: naší dceři bude 12 let, jak jsem již psala korzet má 18 hodin denně, někdy více někdy méně. Cvičí 2× denně 20 minut. Do toho během školního roku 2× týdně hippoterapie, 1× týdně skolioprogram. Kolik má dcera stupňů? pokud chcete uvést…

JB
Nováček 9 příspěvků 13.07.18 13:56

Dcerka má 24 st hrudní páteř a 22 st bederní (tedy tak to bylo v listopadu 2017), jsme na hranici nošení i denního korzetu, rtg čekáme v září a uvidí se. Na hippoterapii nám sdělili, že od 25 st. více je už kontraproduktivní, čekáme tedy, zda nás vezmou. Mohu se zeptat, jaké cviky cvičíte? A co v sobě zahrnuje skolioprogram? Nám nenabídl nikdo vůbec nic, dokonce ani žádná doporučení. Jsme z úplného východu republiky mimo větší města a pochopila jsem, že co si sama nezjistím, nevyběhám a nezajistím, to nemám. Neumím si denní korzet představit, zejména u dcery, která je už tak velmi introvertní s minimální schopnosti prosazení se. Myslím, že by jí sebevědomí kleslo úplně dolů…není z těch, co by si v tom dokázali najít pozitiva, i když se jí je snažím ukázat…na druhou stranu se přiznám, že také já s tím bojuji. Jak to zvládáte vy, dcerka i Vy samotná?

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 13.07.18 16:23

Ze zacatku to nebylo lehke…pro vsechny…vse se podrizuje korzetoterapii…to znamena…o viken­dech…dopoledne doma…odpoledne 6 hodin bez korzetu…to vyrazime na vylety…dceri jsem nakoupila ruzne maskovaci obleceni…coz nechce…chodi normalne v tricku a na tom korzet…ja byla ze zacatku zmatena…co smi a co ne…casem postupne zjistovala a zjistuji…i ohledne vseho cviceni…skoli­oprogram je cviceni pod zastitou Karlovy university v Praze…je to celkove posilene obou stran tela…info hledam i na netu…

JB
Nováček 9 příspěvků 20.07.18 12:23

Dobrý den,
měla bych ještě dotaz na podvlékací trička pod korzet (třeba na spaní)? Máte zkušenost s nějakými, které dobře pod korzetem sedí? Noční pocení v korzetu jsme pořešili navrtáním děr (větrací otvory) přímo do korzetu, hlavně v bbederní oblasti, moc to pomohlo. Teď ještě sháníme vhodné prádlo pod korzet. Příští týden se chystám řešit s ortopedem výměnu korzetu z důvodu růstu. Dcerka nám povyrostla a korzet skoro ze dne na den přestal sedět. Tlačí ji, pas má najednou úplně jinde než má mít a tlakové polstry taky jinde. Jsem zvědavá, jak pořídíme, jelikož na nový korzet máme prý nárok až po roce, ale v tomto do listopadu určitě nevydrží.Děkuji

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 20.07.18 12:37

tak nárok máte každého půl roku…trička kupuji se stříbrem…odpoledne Vám písnu značku, jsou tenká

sobesin
Kecalka 389 příspěvků 20.07.18 15:00

značka Vildtex Kravaře

JB
Nováček 9 příspěvků 22.07.18 08:04

Děkuji za informace ohledně triček. Co se týče výměny korzetu, bylo nám sděleno, že nárok máme max 1 za rok. V pondělí tedy znova zkusím věc řešit, ve stávajícím už být nemůže a čekat do listopadu je moc dlouho.
Můžu se ještě zeptat, jak dcera snáší cvičení a zda je třeba ji neustále motivovat? Já myslela, že dostatečnou motivací je nemít korzet, ale jak vidím, tak u nás asi ne. Samozřejmě chce mít dcerka záda v pořádku, ale přimět ji někdy ke cvičení je nad mé síly. Navíc když cvičí naštvaná a se špatnou negativní energií, tak si myslím, že se to míjí účinkem. Naše cvičení trvá zhruba hodinu, což je asi na ni moc.
Děkuji a omlouvám se za spoušť dotazů, nikdo kolem nás korzet nemá, tak se není na koho obrátit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >