Je mezi vámi totální abstinentka?

Anonymní
31.5.20 11:19

Je mezi vámi totální abstinentka?

Ahoj holky, sama nevím proč tuhle záležitost vůbec řeším, nicméně asi jen tak ze zajímavosti, když už se mi „zadaří“ a dostanu příležitost s někým se něceho napít, tím spíš to odnese, nejen tělesná (příznaky požití tu nemusím rozepisovat), ale hlavně má „duševní schránka“, rozjedou se mi totiž velice nepříjemné psychické stavy, které se mi nepodaří uhasit ani za celý následující týden. Tudíž se notorických pijáků a pijaček štítím na sto honů. Já vím ale, že nejde být totál abstinentem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14288
31.5.20 11:24

Ale jde. ;) Nějakou dobu mě to bavilo, v řádu měsíců, pak jsem to zase porušila a potom znovu vydržela. Dokonce teď s těhotenstvím zjišťuji, jak moc mi to nechybí (když mě to ani nenapadne) a už se neplánuji k alkoholu vracet. Potkávám čím dál víc lidí, co opravdu nepijí, raději si dají cokoli jiného. Je to dokonce zábavnější. Místo automatického objednání piva se zamyslíš, na co máš vlastně chuť. 8) A nebo aspoň jen nepít tvrdý alkohol, to je ještě snadnější a možná by ti to na tvé stavy i stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 11:24

Já ne, ale jedna moje blízká kamarádka jo. Ani se nikdy neopila. Jen si prý v mládí párkrát cucla vína, ale neoslovilo ji to, tak to prý už nikdy neměla potřebu zopakovat. Je jí přes 40.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
3255
31.5.20 11:25

Nechapu prispevek. Tobe nedela alkohol dobre a proto se stitis ostatnich co pijou?!

Proc by neslo byt totalnim abstinentem?!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18901
31.5.20 11:25

Nejsem totální abstinent ale abstinent jsem. Piju cca tak 5× do roka a to na nějaké fakt dobré párty a taky když piju tak už prostě rovnou do mrtva. Nikdy nikde si nedávám třeba jen jednu skleničku, nebo dvě. Prostě nepiju vůbec a nevadí mi to. Nedávám si ani vínko, ani pivko. Nechutná mi to.

Ale mě nevadí lidi co pijou, je to jejich věc. Mě vadí, že mě neustále nutí pít, neustále mi říkají tak dej si jednu, to ti nic neudělá, proč si nedáš aspoň trošku atd. atd. Tohle mě vyloženě štve. Ale většina lidí v okolí ví, že nepiju takže už se nějak zvykli. A nebo říkám, že jsem řidič

:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13936
31.5.20 11:28

Ano. Nepiju ani ja ani manzel. Alkohol nám nechutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
31.5.20 11:28

Ja nepiju vubec, protoze mi to vůbec nechutna. Ale vzdy jsem za exota mezi lidmi, kteri me moc neznaji, bud si permanentne kazdy mysli, ze jsem tehotna nebo snad léčena alkoholička :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6102
31.5.20 11:29

Ja nepiju vůbec. Ale neabstinuju, prostě nemám absolutně žádnou potřebu pít. Proč bych měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29991
31.5.20 11:33

Nepiju vůbec. Okolí to taky nechápe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16286
31.5.20 11:33
@Anonymní píše:
Já vím ale, že nejde být totál abstinentem.

a proc by to neslo? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16286
31.5.20 11:35

U mne teda jeste nikdy nikdo neresil, proc si dam nebo nedam alkohol. Co je komu do toho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14988
31.5.20 11:36

Nepiju, když si dám v létě na zahradě 1 frisco, tak je to moc a jsem z toho napitá. :mavam: Nedělá mi to dobře právě na psychiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
31.5.20 11:37

A proc myslis, ze nelze uplne abstinovat? Kvuli okoli nebo proc? Piju naprosto vyjimecne a kdyz mi nekdo nabidne, proste odmitnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
31.5.20 11:44

Proč by se nešlo alkoholu vyhýbat? Nikdy mi moc nechutnal a mám ho potíže strávit a to i operaci žlučníku, takže se vyhýbám nejen hodně tučnému a mastnému, ale i alkoholu komplet. A svět je hned hezčí bez bolestí z křečí a kolik. Manžel nemá vyloženě zdravotní důvody, ale taky mu alkohol nechutná a to dlouhodobě. Takže každou flašku, kterou dostaneme od nějakého vzdálenějšího známého, musíme poslat někam dál do rodiny, protože u nás doma by maximálně zestárl a zkazil se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
31.5.20 11:44

Taky nepiju a nikdy jsem nebyla opilá. Nechutná mi to a ani moc nevidím důvod k pití. Všichni kolem mě to ví, ale nikdo pro to nemá pochopení. Nejvíc nesnáším otázku a jak můžeš žít, když nepiješ? :roll: Někdy si dám ovocné pivo a když už mi někdo náhodou naleje víno, tak tu skleničku piju i 2 hodiny, než to zvládnu vypít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama