Je mi 14 let a potřebuju zhubnout

Anonymní
9.1.21 11:30

Je mi 14 let a potřebuju zhubnout

Dobrý den chci zhubnout, ale je mi 14 mám špeky který mít nechci jak zhubnout? Kolikrát týdně mohu cvičit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6082
9.1.21 11:35

Hubnutí je hlavně o jídle, zvlášť v těchto partiích. Cvičit můžeš klidně každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
9.1.21 11:42

Zlato, pochybuju, že ve 14 potřebuju zhubnout. Jestli si to opravdu myslíš, tak jenom popros rodiče, jestli by nemohli zdravěji vařit a choď s nimi na procházky, případně na procházky s pejskem atd. Myslím, že jsi moc mladá na to, abys řešila cvičení, hubnutí atd., protože se to může hodně rychle vymknout z ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
9.1.21 11:46

Pokud jsi doteď necvičila vůbec, tak začít třeba dvakrát týdně. Teď tělocvičny otevřené nejsou, ale můžeš si najít třeba nějaký online kurz nebo je spousta videí na youtube. Já dřív cvičila například podle Baily Brown. Když si vzpomenu na sebe ve čtrnácti, tak bych se spíš zaměřila na jídlo a taky pití. Pokud za den stáhneš dvoulitrovku koly, tak to cvičení moc nezachrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4174
9.1.21 11:50

Chtělo by to někoho, kdo Ti se vším poradí. Vše je o životosprávě, tzn. dostatek spánku, vhodného pití a v neposlední řadě výživa, tzn. musíš se vyváženě stravovat, pravidelný pohyb atd. Rodiče o Tvé snaze vědí? Určitě Tě podpoří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14925
9.1.21 11:51

A skutečně máš nadměrné množství tuku a nebo když si sedneš tak máš přirozené faldy, jako každý člověk? Lidi nevypadají jako fotky na instagramu. Tam se fotí v lichotivých pozách a případně to projedou tunou filtrů a další retuší.

Kolik měří tvůj obvod pasu (nejužší místo na trupu) a kolik máš přes boky? Ono to taky může být tak že se vidíš daleko horší, než ve skutečnosti jsi.

1. jez. jez dostatečně a jez pořádně - tuky, sacharidy a bílkoviny. A ještě k tomu dostatek ovoce a zeleniny - kromě běžného jídla si hlídej abys snědla alespoň 500 g ovoce a zeleniny každý den. Není to tak moc - je to třeba jablko k snídani, mandarinka ke svačině, dvě mrkve k obědu, tři žebra řapíkatého celeru ke svačině a miska dušeného špenátu k večeři.

V žádném případě se ve svém věku nepouštěj do hladovek, půstů a zázračných diet. Jedině si tím zničíš metabolismus a zdraví.

Jestli chceš něco vynechat tak vyložené sajrajty - tedy veškerý fastfood, slazené limonády, alkohol (ten bys stejně vůbec pít neměla), chipsy a jiné podobné věci, sladkosti které ti vlastnoručně neupekl nikdo známý. plus čím méně smažených věcí a uzenin budeš jíst, tím spokojenějš bude tvoje tělo.

Ale kromě té zeleniny prostě jez alespoń třikrát denně - normální snídani, oběd a večeři.

2. určitě ti neuškodí více se hýbat, pokud neděláš nějaký sport cíleně. pokud nic neěláš a teď ani nemáš tělocvik, tak začni tím že začneš každý den chodit, nebo ještě lépe běhat, či střídat běh a chůzi podle toho jak ti to půjde. Najdi si nějaký okruh na cca 5 km v okolí tvého bydliště, vytvoř si plalist oblíbených písniček tak na 90 minut a každý den vyraž. I když bude hnusně - není špatné počasí, je jen špatné oblečení.
nejdřív to obejdi a změř, jak dlouho ti to trvá. Pak se snaž dosáhnout toho, že si navykneš že každý den tu trasu obejdeš. Až se ti podaří celý týden, kdy si to obešla bez vynechání, začni střídat běh a chůzi. A jak se budeš cítit, tak přidávej běh a odebírej chůzi. ze začtku ti to bude trvat více jak hodinu, než to obejdeš, až budeš celé běhat tak to zfoukneš mnohem rychleji. Nepřepínej se, nesnaž se jít přes bolest. Podstatné je aby sis vytvořila návyk a dělala to pravidelně a dlouhodobě.

K tomu přidej nějaké protahování a základní zpevńování těla a zlepšován postoje - dost rychle ti to způsobí, že budeš působit štílhejší a atraktivnější.

To chceš taky dělat ideálně každý den nejdrřív 15 minut a postupně prodlužovat na 30 mintut

protažení

https://www.youtube.com/watch?…

držení těla

Až tohle budeš mít zaběhané, tak k tomu ještě přidej zpevnění

Pořád plat - nejde o výkony, ale o to abys to dělala pravidelně a dlouhodobě. Neexistuj žádné zkratky žádná zázračná řešení - jakkoliv to internet slibuje a zkouší prodávat.

no a když tohle začneš dělat, tak na jaře, až se zase budou otvírat kroužky, tak budeš v takové fyzičce že klidně můžeš přibrat i nějaký organizovaný sport abys na to nebyla sama. Cokoliv co by tě bavilo - je jedno jestli budeš chodit palvat, jezdit na koni, hrát rugby a nebo zkusíš třeba tanec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8645
9.1.21 11:57
@JancaS84 píše:
Hubnutí je hlavně o jídle, zvlášť v těchto partiích. Cvičit můžeš klidně každý den.

Nesouhlasim se cvicenim kazdy den. Telo de potrebuje i zregenerovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
9.1.21 12:05
@KimL píše:
Zlato, pochybuju, že ve 14 potřebuju zhubnout. Jestli si to opravdu myslíš, tak jenom popros rodiče, jestli by nemohli zdravěji vařit a choď s nimi na procházky, případně na procházky s pejskem atd. Myslím, že jsi moc mladá na to, abys řešila cvičení, hubnutí atd., protože se to může hodně rychle vymknout z ruky.

Ja bych to teda nezpochybňovala, spousta dětí má dneska problém s váhou. Já třeba okolo patnácti byla asi nejtlustší ve svém životě, měla jsem 85 kg na 166 cm, což bylo fakt moc a chtělo to s tím něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8645
9.1.21 12:06
@Anonymní píše:
Dobrý den chci zhubnout, ale je mi 14 mám špeky který mít nechci jak zhubnout? Kolikrát týdně mohu cvičit?

Je třeba si o tom promluvit s rodiči..At doma pravidelne delaji zdrave snidane, obedy, vecere, kupuji zdrave potraviny..
Ted je blbe, ze se neda napriklad lyzovat, chodit plavat, bruslit na ledě(jestli teda nemate nejalej proverenej rybnik :think: ) atp…
Ale da se chodit na tury, zkus si vyzkouset nejaky cardio domaci cviceni, jetsli teto chytne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1190
9.1.21 12:36
@KimL píše:

V soucasne dobe, kdy je u nas obezita neskutecne rozsirena a bohuzel i u deti a mladych lidi, bych byla opatrna s hlaskou, ze 14leta holka zhubnout nepotrebuje. Tim nechci rici, ze zakladatelka je urcite obezni, vic ke svym proporcim nenapsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24668
9.1.21 12:42

Důležité taky je taky vědět a uvědomit si, že nezhubneš za 14 dní ani za měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
9.1.21 12:55
@_.Emilyyy píše:
Nesouhlasim se cvicenim kazdy den. Telo de potrebuje i zregenerovat

Tak je cvičení a cvičení, záleží na intenzitě. Ale já teda ve 14 letech litala denně s kámošeme po venku - kolo, fotbal, basebal, volejbal atd. Regeneraci jsem měli snad jen když hodně pršelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
9.1.21 13:08

Já držela různé,,diety “ (spis hladovky ) od 12 let a dovedlo mě to tak akorát k mentální anorexii. Hlavně opatrně. Jestli mas pocit ze potrbeujes zhubnout, nejez sladké, včetně slazenych limonád atd - největší svinstvo, pij hodně vody, popros doma a menší porce jídla, jež pravidelně, večeri si dej okolo 6 večer. Najdi pohybovou aktivitu co te bude bavit a je to. Tělo se ti vyvíjí, nesnaz se si ho zbytečně zničit ;) spousta holek je v pubertě,,oplácaná” a vyrostou z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
9.1.21 13:28

...

1. Uprav jídelníček, uber sladký a přidej ovoce a zeleninu. V poledne si dej ale normální oběd! Nehladov! Jen nejez už moc večer.
2. Začni cvičit, na youtube najdeš spoustu typů. Cviky na protažení i na zpevnění a zadýchání.
3. Pravidelně sportuj. Začni dlouhou chůzí. Pak přejdi na indiánský běh (střídání chůze a běhu) a po nějakém čase můžeš přejít na běh. Nenech se odradit počáteční únavou a rozlámaným tělem, to přejde tou pravidelností.
4. Až to bude možný, přidej i další sporty (plavání, bruslení, pingpong, badminton). Pamatuj, že tělo potřebuje pohyb.
Hodně zdaru! Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
9.1.21 13:30

Mohla bys nám napsat, kolik měříš, vážíš a kolik máš obvod přes prsa, pas, boky a stehna? Bez toho těžko posoudíme, jestli opravdu potřebuješ zhubnout, anebo jde spíš o to, že se poměřuješ s lidmi, kteří jsou extra hubení buď od přírody, anebo s retušovanými slečnami z instagramu.

Jinak je ti 14, tvoje tělo je pořád tak nějak na začátku v přeměně do ženy (menstruaci atd. asi nemáš tak dlouho), takže já bych ho netýrala nějakým těžkým a častým cvičením. Cvičení ani není základ hubnutí. Můžeš se ucvičit k smrti, ale pokud nebudeš správně jíst, nepomůže to. Nebo jen velmi málo.

Základem tedy bude životospráva. Kde u sebe vidíš problém? Je to tím, že doma vyvařují samé guláše s knedlíky a dělají polotovary a ty pak jíš ve velkém množství, anebo třeba jíš hodně zmrzliny, čipsů, čokoládových tyčinek? Byla by rodina přístupná třeba místo pizzy z polotovaru udělat k večeři na přírodno osmahnutá kuřecí prsíčka s kukuřicí a bylinkami? Nebo udělat třeba dýňovou polévku a dát si ji k snídani namísto palačinek?

Já sama jsem zhubla víc jak 10 kg, taky jsem musela podstoupit změnu jídelníčku a měla jsem strach, že mi to nebude chutnat atd. Nakonec jsem byla překvapená, jak mi to přirozenější jídlo chutná o tolik víc než polotovary. A v tom to vlastně celé je. Musíš jíst především co nejzákladnější potraviny. Dám příklad. Za základ můžeš brát maso, vajíčka, sýry, bílé jogurty, oříšky, semínka, ovoce, zeleninu atd. Vyhnout se chceš všemu, co je uměle dochucované, co je polotovar. Chceš jíst to, co je čerstvé a přirozené. To se týče i pití - voda, káva, čaj to je ok. Ideálně neslazené, nebo slazené medem. Ale jedna lžička cukru do kávy neublíží, pokud těch káv nevypiješ denně pět, ale dáš si jen jednu. Vynechat je třeba džusy, kolu a jiné ochucené sodovky, šťávy a sirupy… A vody vypij opravdu kolem těch 2 litrů. Někdy máš pocit hladu jen proto, že máš vlastně žízeň, jen špatně čteš ten singál.

Další věc je, že jí se pouze když je čas jídla. Mezi jednotlivými jídly se neuzobává. Tím se omezí i příjem sladkostí a čipsů a jiných pochutin, které člověk ve stravě nepotřebuje. Když si dáš jednou za týden marsku, nic se nestane. Když si ji dáš každý den, už je to problém…

Úplně ideální cesta, jak ten den přežít a nezkazit si snahu jíst dobře je hned po probuzení vypít větší sklenici vody a k snídani si dát bílkoviny. Takže bílý jogurt, sýry, tvaroh, vajíčka atd. V adekvátním množství samozřejmě… Bílkoviny jsou kámoš. Zařídí, že nebudeš mít žravou, takže se snaž je mít v každém jídle…

A co se týče pohybu. Osobně doporučuji začít svižnými procházkami. Každý den hodinku rychlým tempem. Plus bych přidala odpoledne nebo večer jógu. Pokud neděláš sport a nejsi zvyklá cvičit, asi budeš mít ztuhlé tělo, neflexibilní svaly atd. Takže když začneš najednou cvičit, dost pravděpodobně si ublížíš. Tělo není zvyklé. U té jógy to ucítíš, jak moc ztuhlá jsi… Až po nějaké době bych kdyžtak přidala místo některé procházky třeba 30 minut běh a jednou dvakrát do týdny místo jógy cvičen víc na sílu. A jak budeš sílit, tak můžeš přidávat… Ale upřímně? Je ti 14, půjde to dolů rychle a úprava jídelníčku a ta rychlá chůze s jógou budou nejspíš stačit…

Počítej s tím, že ta změna bude probíhat v řádu měsíců a ne dní nebo tří čtyř týdnů. Netlač na pilu. Tělo je přítel, ať je tlusté, nebo hubené. Ono tě tam dostane, ale musíš se k němu chovat vlídně a ne ho strhat tím, že se dáš na hladovku a budeš cvičit jako šílená…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat