Je mi 15 a máma mi zakázala jít/chodit na gyndu..

Anonymní
19.11.20 19:55

Je mi 15 a máma mi zakázala jít/chodit na gyndu..

Dobrý den je mi 15 let (14.6. 16 let) a mamky jsem se zeptala jestli bych si nemohla zajít na preventivku, mám nepříjemné výtoky.. Chci vědět jestli je vše ok.. Mamka mi řekla že do 18-20 let je to zbytečné..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
803
19.11.20 19:57

Pokud sexuálně žiješ, tam by jsi měla chodit pravidelně nebo když máš nějaké problémy. Já chodím od 15.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 19:58
@Nicole 1234 píše:
Pokud sexuálně žiješ, tam by jsi měla chodit pravidelně nebo když máš nějaké problémy. Já chodím od 15.

A mohu tam jít bez vědomí mamky? Sexuálně nežiju, ale kvůli těm výrokům tam chci.. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
803
19.11.20 20:01
@Anonymní píše:
A mohu tam jít bez vědomí mamky? Sexuálně nežiju, ale kvůli těm výrokům tam chci.. :roll:

To upřímně nevím. Myslím, že na předepsání antikoncepce mamku potřebuješ, ale na tohle by možná potřeba nebyla. Zkus tam zavolat a zeptat se ;)
A mamka ví, že tam chceš jít, protože máš nějaké problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15088
19.11.20 20:03

Na ty výtoky bych zkusila něco z lékárny. nenosit uplé kalhoty, silonky, neprat spodní prádlo z aviváží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
803
19.11.20 20:04

Zkus si to najít někde v zákoně, jestli se můžeš registrovat bez vědomí rodičů. Nebo tam zavolat a vysvětlit, o co jde. Eventuální se svěřit svojí praktické lékařce, k té sama můžeš. Každopádně tvoje mamka teda no comment… :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
19.11.20 20:05

Já myslím že na preventivní prohlídku určitě nepotřebuješ souhlas matky. Normálně se objednej a jdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 20:06
@debra.morgan píše:
Na ty výtoky bych zkusila něco z lékárny. nenosit uplé kalhoty, silonky, neprat spodní prádlo z aviváží.

Já zkoušela spoustu věcí a stále žádné zlepšení

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 20:07
@Nicole 1234 píše:
To upřímně nevím. Myslím, že na předepsání antikoncepce mamku potřebuješ, ale na tohle by možná potřeba nebyla. Zkus tam zavolat a zeptat se ;)
A mamka ví, že tam chceš jít, protože máš nějaké problémy?

Ano mám problémy, antikoncepci si předepsat nechci

• Citovat
  • Nahlásit
19.11.20 20:09

Určitě na preventivní prohlídku běž, ty výtoky můžou přejít do chronickýho problému a špatně se jich pak zbavuje. Maminku může lékař o tvém stavu informovat, ale nepotřebuješ její souhlas k tomu, aby ses nechala prohlédnout. Takže neváhej a objednej se, ať se toho zbavíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5230
19.11.20 20:12

Vyházet umělé spodní prádlo, nechat jen bavlnu. Vyházet tanga.
Nepřehánět to s hygienou, aby sis nevymyla tu správnou “kulturu”, stačí mýt jednou denně. Pokud to nevydržíš a pro svůj pocit potřebuješ víc, tak jen čistou vodou a jednou denně jen třeba jemným dětským mýdlem nebo intimním mýdlem.
A hlavně nesedět celý den na zadku v riflích - teď se nechodí do školy, dá se různě “větrat”…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24647
19.11.20 20:20

Od 15 bys měla na gyndu chodit pravidelně, ať po doktorovi něco chceš nebo ne, ať sexuálně žiješ nebo ne. Zvlášť když máš problémy. Prevence a zachycení v počátku je základ, ale někdy to už nestačí.
Souhlas nepotřebuješ. Občanku máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29495
19.11.20 20:25

Běž na gyndu. Už ti není 15, můžeš sama. Jen, pokud by jsi byla těhotná a chtěla jít na potrat, musíš mít souhlas rodičů. Jinak si gynekologa najdi a běž. Mámy se neptej, když je tak hloupá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5613
19.11.20 20:30

Nechápu s čím má tvoje máma problém. Na gyndu určitě bez, mámu sebou nepotřebuješ. Prevence je sakra důležitá, ještě k tomu když máš záněty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
19.11.20 20:40

Určitě běž a chod tam, mě normálně dělají od 15 i stěry na rakovinu děložního čípku to je kupřikladu ta prevence, z tvé mamky mám pocit, že se bojí, a by jsi nezačala sexuálně žít a naivně si myslím, že odříznutím z gyndy tomu zabrání :nevim: Takže neřeš a běž tohle pokud nic nezabírá může být klidně i na zavaděcí globule s atb :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat