Je mi 15 let, hodně investuji do oblečení.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.11.21 11:37

Je mi 15 let, hodně investuji do oblečení.

Dobrý den, je mi 15 let a posledních pár týdnů ztrácím veškeré své peníze co mám jako kapesný nebo za něco dostanu utratim za oblečení. Ať už je to mikina, džíny nebo spodní prádlo. Jsem normální nebo to přeháním? Chodím do devítky na ZŠ a obměnuji šatník..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.11.21 11:39

Dostanu třeba od mamky 500,– a utratim to..

• Citovat
  • Nahlásit
10965
7.11.21 11:43

Tak je to tvoje věc. Za mě rozhazování peněz, ale jestli s tím nemáš problém. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12633
7.11.21 11:43
@Anonymní píše:
Dobrý den, je mi 15 let a posledních pár týdnů ztrácím veškeré své peníze co mám jako kapesný nebo za něco dostanu utratim za oblečení. Ať už je to mikina, džíny nebo spodní prádlo. Jsem normální nebo to přeháním? Chodím do devítky na ZŠ a obměnuji šatník..

Obměnuješ šatník, tak si kupuješ nové věci. Jsi holka a nechceš chodit jako hastroš, nic zvláštního :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
7.11.21 11:44

A důvod proč to děláš? Je to nějaká rozmařilost, že musíš mít neustále něco nového, nebo nás co na sebe, ze si třeba hodně vytahla? Nicméně dát za něco 500 není moc investice, to kupuješ nějaké levné hadry ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
7.11.21 11:45
@Anonymní píše:
Dostanu třeba od mamky 500,– a utratim to..

Kde nakupuješ za 500 měsíčně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 11:46
@Kriss Tina píše:
A důvod proč to děláš? Je to nějaká rozmařilost, že musíš mít neustále něco nového, nebo nás co na sebe, ze si třeba hodně vytahla? Nicméně dát za něco 500 není moc investice, to kupuješ nějaké levné hadry ne?

To stou 500,– bylo jako, že to dostanu a hned utratim třeba za triko, leginy nebo tak.. No já mám doma spíše dětské oblečení, takže chci normální oblečení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 11:47
@Uslava píše:
Kde nakupuješ za 500 měsíčně?

Kde bylo psáno, že je to měsíčně? Jinak nakupuju v HM, NewYorker apod.

• Citovat
  • Nahlásit
23559
7.11.21 11:49

Pokud vyměňuješ šatník a potřebuješ nový oblečení, je to v pořádku. Pokud by jsi ale utrácela bez rozmyslu i když další oblečení nepotřebuješ, tak by to bylo k zamyšlení. Jestli tě to trápí i tak, tak zkus nakupovat v secondhandech. Koupíš toho víc a nezatížíš planetu dalším odpadem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
7.11.21 11:49

Investuje se do něčeho, co má potenciál se v čase zhodnocovat a investorovi vydělat.
Tudíž něco jako „investice do oblečení“ je - až na výjimky - nesmysl.

Za oblečení se prachobyčejně utrácí, a na tom, že do toho uvalíš ve svém věku celé kapesné kvůli obměně šatníku, nevidím nic špatného. Horší by bylo, kdybys neobměňovala, jen štosovala další a další hadry, které bys ve finále ani neunosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26402
7.11.21 11:50
@Anonymní píše:
To stou 500,– bylo jako, že to dostanu a hned utratim třeba za triko, leginy nebo tak.. No já mám doma spíše dětské oblečení, takže chci normální oblečení.

Tak to se nedivím, že chceš něco normálního, rodiče ti na oblečení nedávají? Akorát já bych koupila třeba pár hezkych dražších kousků co se dají kombinovat a vydrží, než milion legin a triček za pár korun nekde z new yorkru, kde mají hrozné hadry co se hned rozpadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6870
7.11.21 11:51
@Anonymní píše:

pro nekoho normalni bezna vec, pro jineho zbytecnos, tak jako vse v zivote… ja mam ditka mladsi a ted jsem jim poridila boxerky od KL, predtim od huga… 🙈 pro nekoho zbytecnost, me se libi, ze deti nechodi v pepcu a vim, ze mu par ket vydrzi… prvorozenemu je to putna, druhorozene skakalo radosti :lol: klid, bud v pohode, porad lepsi nez za „gemy“ nebo cigara

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.21 11:52

A kolik to tedy měsíčně udělá, když to sečteš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 11:56
@ábécédé321 píše:
A kolik to tedy měsíčně udělá, když to sečteš?

1000-2000 to je různé.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
18803
7.11.21 11:56

Neinvestuješ, utrácíš.

No a jestli ti nezbývá na nic jiného, tak zjevně se potřebuješ naučit vycházet s penězi. Nebo si najdi brigádu, když si ty prachy vyděláš, budou se ti hůř vyhazovat za hadry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat