Je mi 17, přítelovi 25 - rodičům to vadí

1
18.7.20 16:52

Je mi 17, přítelovi 25, rodičům to vadí

Dobrý den, jste tady většinou mamky nebo tátové, tak bych chtěla poprosit o radu nebo cokoliv, co pomůže.
Je mi 17 a přítelovi 25, je to můj první vztah, jsme spolu přes rok. Mně bude na konci prázdnin 18, půjdu do čtvrťáku a přítel je na vš. Mým rodičů náš vztah strašně vadí kvůli věkovému rozdílu, přitom je mezi námi jen něco málo přes 7 let. Myslela jsem, že to po chvíli přejde, jenže se to nezlepšilo a rodiče jsou prostě takový chladní. Nadávají, že je starý.
Zato jeho rodiče jsou fajn, on je jedináček, můj věk jim vůbec nevadí. Já mám ještě tři starší bráchy, dva už s námi nebydlí, ale oni si mohli vždycky domů přivést koho chtěli, nikomu to nevadilo a nezáleželo na tom, kolik jim bylo.
Jsem na gymplu ve stejném městě jako má přítel školu, dojíždím z domu, na intru nejsem. On tam má byt po babičce, tak jsem i často u něj. Ale nikdy mě tam rodiče nepustili na víkend, můžu tam jen po škole, do sedmi musím být doma. Ani teď v létě tam nesmím přespat. Zase nechci dělat nic na truc, víte jak to myslím, bylo by to pak ještě horší, ale vadí mi to. Známky mám normální, nijak mě “nezkazil” nebo tak, není to ani žádný potetovaný emař, aby se ho rodiče báli. Nevím, co jiného by jim mohlo vadit, co mi neřekli. Nejsem pitomá, abych se nechala zbouchnout nebo něco, chci jít na vejšku, s tím se počítá, bráchové taky museli studovat. Jestli jde o tohle, nemají se čeho bát, jenže narovinu mi to neřeknou.
Kdybych chodila s klukem mého věku, vůbec bych neměla problémy, ale mě se kluci mého věku upřímně vůbec nelíbí. Přijdou mi moc dětský, nechovají se na svůj věk a pořád řeší, kde se zrovna opili a co hrajou za hry. Neumím si představit, co bych s takovým klukem dělala.
Rodiče mi ten vztah nezakazují, nehádají se se mnou, nic takového, jen ta atmosféra je hrozná. Oni se chovají tak odtažitě, jako kdybych je nějak zradila a projevila se jako nevděčný spratek, nebo nevím. Strašně mě mrzí, že mu nedají ani šanci, nechtějí ho poznat, čekají “až mě to přejde”. Je mi to fakt líto, hrozně moc bych chtěla, aby byli rodiče jako dřív, když jsem byla menší, ale nevím, jak to udělat. Co mám udělat s rodičema, prosím? Přejde je to ještě nebo už ne?

Zařadila jsem to do kategorie výchova, netuším, kam to patří, tak snad je to takhle ok. Přijde mi hloupé volat kvůli tomu na nějakou linku bezpečí, ale chci se s tím nějak pohnout a tady by to mohlo jít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5652
18.7.20 16:58

Nevím, my jsme spolu tak dlouho, kolik ti je let a naše maminky se s náma nesmířily asi nikdy, jedna nesnáší na plnou hubu, druhá drbe za zádama. Ale dobrá zpráva je, že vnoučata milujou obě. Ale u vás by to mohlo být lepší, když máš oba rodiče. :think: jo a u nás to není věkovým rozdílem, ani nevím, čím - spíš takovou žárlivostí, že jim cizí sebral(a) dítě. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
18.7.20 17:07

Já sama jsem měla v necelých 18ti přítele o osm let staršího. Jsme spolu už 9 let a máme dvě děti a postavený domek. Nevidím na tom věkovém rozdílu nic špatného. Rodiče to brali v pohodě, možná proto, že v 17ti jsem se zamilovala do o 20let staršího :mrgreen:. Toho moc neschvalovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27165
18.7.20 17:07
@leesi píše:
Dobrý den, jste tady většinou mamky nebo tátové, tak bych chtěla poprosit o radu nebo cokoliv, co pomůže.
Je mi 17 a přítelovi 25, je to můj první vztah, jsme spolu přes rok. Mně bude na konci prázdnin 18, půjdu do čtvrťáku a přítel je na vš. Mým rodičů náš vztah strašně vadí kvůli věkovému rozdílu, přitom je mezi námi jen něco málo přes 7 let. Myslela jsem, že to po chvíli přejde, jenže se to nezlepšilo a rodiče jsou prostě takový chladní. Nadávají, že je starý.
Zato jeho rodiče jsou fajn, on je jedináček, můj věk jim vůbec nevadí. Já mám ještě tři starší bráchy, dva už s námi nebydlí, ale oni si mohli vždycky domů přivést koho chtěli, nikomu to nevadilo a nezáleželo na tom, kolik jim bylo.
Jsem na gymplu ve stejném městě jako má přítel školu, dojíždím z domu, na intru nejsem. On tam má byt po babičce, tak jsem i často u něj. Ale nikdy mě tam rodiče nepustili na víkend, můžu tam jen po škole, do sedmi musím být doma. Ani teď v létě tam nesmím přespat. Zase nechci dělat nic na truc, víte jak to myslím, bylo by to pak ještě horší, ale vadí mi to. Známky mám normální, nijak mě “nezkazil” nebo tak, není to ani žádný potetovaný emař, aby se ho rodiče báli. Nevím, co jiného by jim mohlo vadit, co mi neřekli. Nejsem pitomá, abych se nechala zbouchnout nebo něco, chci jít na vejšku, s tím se počítá, bráchové taky museli studovat. Jestli jde o tohle, nemají se čeho bát, jenže narovinu mi to neřeknou.
Kdybych chodila s klukem mého věku, vůbec bych neměla problémy, ale mě se kluci mého věku upřímně vůbec nelíbí. Přijdou mi moc dětský, nechovají se na svůj věk a pořád řeší, kde se zrovna opili a co hrajou za hry. Neumím si představit, co bych s takovým klukem dělala.
Rodiče mi ten vztah nezakazují, nehádají se se mnou, nic takového, jen ta atmosféra je hrozná. Oni se chovají tak odtažitě, jako kdybych je nějak zradila a projevila se jako nevděčný spratek, nebo nevím. Strašně mě mrzí, že mu nedají ani šanci, nechtějí ho poznat, čekají “až mě to přejde”. Je mi to fakt líto, hrozně moc bych chtěla, aby byli rodiče jako dřív, když jsem byla menší, ale nevím, jak to udělat. Co mám udělat s rodičema, prosím? Přejde je to ještě nebo už ne?Zařadila jsem to do kategorie výchova, netuším, kam to patří, tak snad je to takhle ok. Přijde mi hloupé volat kvůli tomu na nějakou linku bezpečí, ale chci se s tím nějak pohnout a tady by to mohlo jít :)

Nezbyde ti nic jiného, než sekat dál dobrotu a rodiče třeba povolí. Nejspíš se o tebe jako rodiče bojí, to poznáš sama jako máma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.20 17:10

Mne, jako mámě, by asi vadilo u 16ti lety dcery na tom vztahu s 24 letym to, že by mi to sebralo iluze, že se jen vodí za ruce :oops:
U vrstevnika bych si to ještě mohla namlouvat :mrgreen: u 24 letyho uz ne, no.. Myslím, že kdybyste se našli když uz by ti bylo třeba tech 18-20 a jemu o 7 vic, taky by to brali jinak.
Píšeš, že ti je 17 a jste spolu přes rok.. V 16ti mi to taky přijde brzy na vztah s chlapem, no.. Z pohledu rodiče..

• Citovat
  • Nahlásit
1678
18.7.20 17:18

Znama v 18 taky zacala chodit s klukem o 8 let starsim. A nebyl problem. Dnes maji dum, 2 deti a jsou spolu 20 let. Jsou spokojeni. Kdyby mi dcera dotahla domu o 20 let starsiho fotrika tak bych hodne rvala. Ale 8 let je v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
18.7.20 17:23
@Anonymní píše:
Mne, jako mámě, by asi vadilo u 16ti lety dcery na tom vztahu s 24 letym to, že by mi to sebralo iluze, že se jen vodí za ruce :oops:
U vrstevnika bych si to ještě mohla namlouvat :mrgreen: u 24 letyho uz ne, no.. Myslím, že kdybyste se našli když uz by ti bylo třeba tech 18-20 a jemu o 7 vic, taky by to brali jinak.
Píšeš, že ti je 17 a jste spolu přes rok.. V 16ti mi to taky přijde brzy na vztah s chlapem, no.. Z pohledu rodiče..

Hele kdyz bude mit sex az v 16 tak muzes byt rada, dnes neni ani ve 14-ti vzacnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
18.7.20 17:33

Jsi nejmladší a jediná holka v rodině. Myslím, že nebudou mít radost ani když přijedeš vrstevníka. To tak prostě bývá ;)
Pokud ti rodiče nijak extra nepřekážejí, zbývá ti jen tiše trpět a v 18 nebo po matuře se nastěhovat k němu :nevim: byt je jeho vlastní? Jestli ne, můžeš chodit na brigádu a pomoct mu s nájmem. Aspoň si zkusíte, jak vám to bude klapat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
18.7.20 17:54

Jako mama to napisu takhle. Nevadilo by mi, ze se „kamaradite“, ale v 17 bych ti taky nedovolila u neho prespavat. To je podle me brzy. Navic urcite po rodicich potrebujes penize, asi by te ten kluk jako student nezivil, ze jo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.20 17:57

Mam dceru o chlup starsi nez jsi ty, pred rokem zacala chodit s klukem o 6 let starsim. Zpocatku jsme z toho byli s manzelem trochu vykuleni, je to nase nejstarsi dite, jeji prvni vazny vztah. Takze pro vsechny nova zivotni zkusenost :lol: Ale holka byla stastna, zamilovana, skolu neflakala, naopak se vic snazila (on v te dobe jeste na VS, rodice take vzdelani). Nevim co bych nejakymi zakazy docilila, akorat by to zhorsilo tou dobou docela napjate vztahy s ni. Takze ma nasi duveru, s klukem jsme se seznamili, zname i maminku, s tatinkem jeste nebyla prilezitost. Netvrdim, ze jsme uplne ze vseho nadseni, ale na to myslim jako rodice mame narok :lol: Za me lepsi primerene starsi kluk nez 18+ „stalejestepubertak“ v nejdivocejsi fazi ;)
Co treba rodice presvedcit, ze se chovas zodpovedne, s necim doma pomahat nad ramec povinnosti, jak dopadlo vysvedceni - bylo tam treba nejake zlepseni? Tak by mohli udelat pak i oni nejaky ustupek jako treba prespani u pritele. Snad si nemuzou namlouvat, ze jste spolu rok jako bratr a sestra, na to prece nepotrebujete noc ;) Dceri jsem radsi zaplatila antiko na 3 roky, taky chci aby dostudovala a iluze si fakt nedelam, navic mi sama rekla, kdyz spolu spali poprve. Takhle mame klid vsichni.

• Citovat
  • Nahlásit
255
18.7.20 18:02

Já na tom vidím jedině to, že ti třeba přáli zažít nějakou “dětskou lásku” a ne hned pravý vztah, kde možná brzo odejdeš z domu, při výšce budeš pracovat, starat se o domácnost…
Oni tvojeho přítele ještě neviděli? Já osobně bych chtěla, aby ho prostě přijali, nemusí ho mít rádi, ale měli by ho respektovat. Občas bych o něm něco řekla - jak se mu daří ve škole, co říkal o tom a tom… ať mají možnost o něm i nechtěně něco zjistit… s přespáváním je to těžké, myslím, že si nedělají iluze, že spát byste spolu mohli jen od sedmi večer, a to už jsi doma… ale upřímně, být doma v 7 mi v 17 letech přijde trochu moc. Já bych si s nimi sedla, řekla bych, že už nejsem malá, mám ho ráda, chci s ním trávit čas, kdy si můžeme zajít do kina nebo na večeři, že tímhle striktním přístupem nic nezískají, naopak možná časem ztratí… dobré známky, slušné chovaní tvé i tvého partnera, žádné problémy a z toho plynoucí jeden víkend s přespáním měsíčně u partnera mi přijde ok a zkusila bych se na tom domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
18.7.20 18:53
@cecetka píše:
Jako mama to napisu takhle. Nevadilo by mi, ze se „kamaradite“, ale v 17 bych ti taky nedovolila u neho prespavat. To je podle me brzy. Navic urcite po rodicich potrebujes penize, asi by te ten kluk jako student nezivil, ze jo? :think:

Ja jako mama bych.dvou pubertalnich dcer to dovolila. 17 -leta je skoro. dospela a byt v sedm.doma je teror

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11495
18.7.20 19:00

Byt v 7 doma, kdyz je druhy den skola, chapu. Me by se taky nelibilo, ze by se mi dcera vracela domu sama vlakem treba az v 10. Pozde vecer uz se muze stat cokoli :nevim:
Navic by se holka mela venovat i priprave do skoly, mozna to je ten hlavni duvid, proc doma uz v 7 :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
18.7.20 19:17

Být doma v 7 večer v 17 letech bych si nedovedla představit :D Prostě bych si vydupala aspoň pozdější návrat, když už teda ne celý víkend…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17467
18.7.20 19:25
@anička65 píše:
Být doma v 7 večer v 17 letech bych si nedovedla představit :D Prostě bych si vydupala aspoň pozdější návrat, když už teda ne celý víkend…

A jak? Bys dupala nožičkou :mrgreen: U mě bys měla smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama