Je mi 19 a jsem těhotná

Anonymní
25.11.19 15:32

Je mi 19 a jsem těhotná

Ahoj holky, v životě by mě nenapadlo že se budu ptát na internetu, ale pere se to ve mě tak že potřebuji znát názor zkušenějších. :) Bude mi za 14 dní 19 a dnes jsem zjistila že jsem těhotná, ještě nemám výsledek od lékaře pouze 5 pozitivních těhotenských testů :/ K lékaři se samozřejmě chystám. Teď k věci
Mám přítele je mu 24 a jsme spolu tři roky. Nevím zda jsem připravená mít teď miminko. Mám děti strašně ráda a myslím že bych se o své už postarat zvládla, ale přijdu si nevybouřená. Mám stálou práci a přítel taky, máme i společný být a nějaké finance by se určitě taky našli. Mám strach z toho že pokud si děťátko nechám tak toho budu litovat a když ne tak taky. Moje mamka to ví a chce mě podpořit. Já jen prostě nevím co teď chci a chtěla bych vědět zda to někdo tady měl podobně a jak jste to zvládly?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5679
25.11.19 15:37

Opět selhala HA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
25.11.19 15:38

Ahojky tak já poprvé otěhotněla ve 20 a dnes už mám tři děti :lol: sice jsem byla o rok starší ale měla jsem podobné pocity jako ty ale za sebe můžu říct že nelituji jediný den. :srdce: užívat života můžeš i s dítětem :srdce: ať už se rozhodnete jakkoliv tak držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9097
25.11.19 15:39

To máš jen základní školu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 15:40

@mackA159 po pravdě ne… Ze zdravotních důvodů už mi třikrát HA měnili a pokaždé mi z ní bylo strašně zle a opravdu se to nedalo. Takže jsem ji zatrhla úplně. Selhal kondom.

• Citovat
  • Nahlásit
549
25.11.19 15:40

Ahoj, jasně chápu, jsi prostě ještě mladá. Mě je 27 a před celkem krátkou dobou jsem taky ještě necítila, že bych byla" připravená". Na to se asi ale nedá připravit na 100% nikdy. Vždy jsou věci, které tě překvapí. Teď otázka, jestli jste si vůbec dávali pozor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
25.11.19 15:41
@Anonymní píše:
@mackA159 po pravdě ne… Ze zdravotních důvodů už mi třikrát HA měnili a pokaždé mi z ní bylo strašně zle a opravdu se to nedalo. Takže jsem ji zatrhla úplně. Selhal kondom.

Ahaa, to se stane :-/. No to si musíš rozhodnout jen ty sama. Já taky ještě nemám dítě, ale většinou kámošky, které otěhotněly a myslely, že na to taky nejsou připravené, tak se jim ty hormony dostaly tak pod kůži, že to zvládly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 15:42

@karkarka nevím jak to souvisí, ale ne nemám. Mám maturitu. Odmaturovala jsem loni teď jsem rok zaměstnaná ve firmě ve které jsem předtím dva roky chodila na brigádu :)

• Citovat
  • Nahlásit
96
25.11.19 15:42

Tak to záleží jen a pouze na tobě jak se k tomu postavíš. Já jsem poprvé otěhotněla ve 21 letech, ale já si miminko přála, bohužel jsme o něj přišli. Moje mamka otěhotněla v 17 a myslím, že mě zvládla vychovat dobře. A musím říct, že je super mít mladou mamku :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13082
25.11.19 15:44

Je mi přes třicet, čekám vymodlené dítě a absolutně si nepřipadám připravená :mrgreen: Jak to zvládneš a jestli dítě chceš, to musíš vědět sama, ale řekla bych, že pokud zprávu o těhotenství nevnímáš jako úplný průšvih a tragédii, tak to dáš. Hormony Tě v tom nenechají 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25690
25.11.19 15:46

No a taky důležité, co na to otec dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 15:48

@pikola ten mi na to řekl že je mu to jedno… :/

• Citovat
  • Nahlásit
10452
25.11.19 15:50

Dřív bylo úplně normální, mít dítě ve tvém věku. Máš stálou práci, bydlení, přítele, finance. Takže pokud se rozhodneš že si dítě necháš, tak myslím, že to zvládneš v pohodě. Vždytˇi s dítětem se toho dá tolik podnikat, a nebude to pořád jen miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3933
25.11.19 15:50

No určitě lepší ve 20 než ve 40, pokud máš k dítěti tatínka a nebydlíte pod mostem, tak bych na potrat nešla být tebou :)
já měla dítě taky brzy, ale byli jsme spolu už dlouho a manželství máme stále krásné.. je to fajn být mladá máma! jen ve škole jsou všechny ostatní maminy tak o 20 let starší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
578
25.11.19 16:00

Tys maturovala v 17? Spolužačka otěhotněla v 19, asi nelituje. Další dokonce v 16 s pomocí rodiny to zvládla a odmaturovala. Teď je dcera v první třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat