Je mi 20 a chci rodinu

73
11.4.17 18:01

Je mi 20 a chci rodinu

Dobrý den,
chtěla bych od Vás poradit. Je mi 20 let a pracuji jako asistentka ředitele. Příteli je 22 a pracuje v Německu. Chtěli bychom miminko, ale nevím, zda na to nejsem moc mladá a jestli bych to zvládla. Přítel pořad naléhá, ze se mnou chce rodinu a ze to zvládneme.
Rekonstruujeme malý domeček a za půl roku bychom ho měli mít hotový. Otázkou je zda bychom do toho měli jít nebo jestli máme ještě počkat abych já měla odpracovany aspoň rok kvůli mateřské.
Miminko oba moc chceme, ale bojím se ze nas za to všichni odsoudí, ze jsme mladí a ze si máme užit. Jenomže vymetat bary a popíjet každý víkend není nic pro nas, ve své podstatě jsme si tím už prošli a neláká nas to.
Děkuji za Vaše názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5985
11.4.17 18:02

A v čem by vadilo, že vás všichni odsoudí? Je to váš život, vaše rozhodnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
11.4.17 18:05

To sice ano, ale mám strach, ze by to moji rodiče neprekousli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
11.4.17 18:06
@Luc20 píše:
Dobrý den,
chtěla bych od Vás poradit. Je mi 20 let a pracuji jako asistentka ředitele. Příteli je 22 a pracuje v Německu. Chtěli bychom miminko, ale nevím, zda na to nejsem moc mladá a jestli bych to zvládla. Přítel pořad naléhá, ze se mnou chce rodinu a ze to zvládneme.
Rekonstruujeme malý domeček a za půl roku bychom ho měli mít hotový. Otázkou je zda bychom do toho měli jít nebo jestli máme ještě počkat abych já měla odpracovany aspoň rok kvůli mateřské.
Miminko oba moc chceme, ale bojím se ze nas za to všichni odsoudí, ze jsme mladí a ze si máme užit. Jenomže vymetat bary a popíjet každý víkend není nic pro nas, ve své podstatě jsme si tím už prošli a neláká nas to.
Děkuji za Vaše názory.

Co je ti do lidi? 8o :nevim: :nevim:
Ja sem prvni dite porodila v 19 a pul :nevim:.
A chces dite ty nebo pritel? Pokud jen kvuli priteli a jsi na vazkach, tak jeste pockej.
Prece jenom budes s ditetem sama. Cely dny :nevim:

• Citovat
  • Upravit
6082

Odpracovala bych aspon ten rok, atr mas nejakou praxi a aspon dostavite domek. pokud to chcete oba, tak nevidim problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21089

@Luc20 Nevím, kde se vzal ten nesmysl, že užít si mládí bez starostí a povinností znamená vymetat bary. Je tady přeci tolik možností, co můžete dělat, poznat, jak pracovat na sobě, na svém vztahu, třeba uzavřít manželství. Osobně si myslím, že pokud si nejsi jistá a záleží ti na názoru okolí, ještě není ten správný čas. Až přijde, bude ti úplně jedno, co si myslí ostatní, a uděláte s partnerem to, co chcete vy dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
11.4.17 18:08

Já měla dceru ve 23.A bylo to super. Těhu i porod jsem zvládla v pohodě. Teď je dceři 12a máme perfektní kamarádský a důvěrný vztah. Řekla bych, že jsem jí mnohem blíž než kdybych jí měla v 35letech. A pokud začneš brzo, tak ve 40 bude dítě z baráku a života si užijete ještě dosytosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
11.4.17 18:08

Tak pokud pracuješ a máš smlouvu na dobu neurčitou po zkušebce, tak směle do toho. Pokud máš smlouvu na dobu určitou a třeba za půl roku ti má končit, tak bych vydržela a začala se snažit po podepsání nové (nebo těsně před). Někdo je na děti zralý ve 20, někdo ani ve 40 není. Těch 270 kalendářních dní pro nárok na mateřskou zvládneš odpracovat i těhotná, pokud už pár měsíců pracuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Patricia89
11.4.17 18:09
@Luc20 píše:

A kdo te zivi? Rodice? Podle me uz davno ne. Je to tvuj zivot.
Kdyz neco chci, tak si zatim jdu. Budes se muset naucit rozhodovat se sama za sebe a stat si za tim. ;)

• Citovat
  • Upravit
4243
11.4.17 18:16

@Luc20 Tak se vezměte, přistěhujte k sobě a každému může být do čísla ve tvé občance houbeles :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 18:18
@Luc20 píše:

Jsi dospělá, zajištěná, plná energie. V tomhle případě na rodiče nedej. Většina rodičů do toho kecá a stejně si mladí udělají podle svého.
Pokud se cítíš připravená, měla by jsi si ujasnit, že již s příchodem těhotenství ti začnou příbuzní do všeho kecat. Od toho co máš jíst, pít, až po to kolik naspíš. S příchodem dítěte se to zhorší a až ti budou říkat co by jsi měla a neměla dělat s vlastním dítětem, tak se zcvokneš. Pokud si to zavčas uvědomíš a začneš si zavčas stát za svým názorem, tak uděláš to nejlepší pro svojí budoucí rodinu. I za cenu menších konfliktů. Počínaje právě rozhodnutím založit rodinu. Nikdy si nenech diktovat ohledně těhu, dětí, chlapa a domácnosti. S dospělostí přichází zodpovědnost, rozhodnost, stát si za vlastním rozhodnutím i názorem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4169
11.4.17 18:19

Počkala bych, abych měla nárok na mateřskou. Jinak proč ne. Nikdo na tebe koukat divně nebude, není ti patnáct

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 18:22

Pockala bych na odpracovany rok, svatbu a pak teprve děti. Užívání si života fakt nespočívá ve vymetani baru. Můžete cestovat, učit se, rozvíjet se - to je užívání si života dle mého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5985
11.4.17 18:30

@Luc20 Takže budeš čekat, až ti to maminka dovolí? Aha… koho se asi tehdy ptala ona?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
11.4.17 18:41

Já jsem si začala užívat život až s dítětem, bary nejsou nic pro mě, cestování za dobrodružstvím taky ne, já jsem spíše plážový povaleč a učit se dá i s dítětem… jak někdo psal, na mateřskou dosáhneš i během těhotenství…
za mě není na co čekat, taky se může stát že to hned nepůjde

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama