Je mi 22 a tikají mi biologické hodiny

Anonymní
16.9.20 13:28

Je mi 22 a tikají mi biologické hodiny

Zdravím, jdu se poradit nebo jen vypovídat..

Je mi 22 a mám pocit, že moje biologické hodiny tikají jak splašené. Hrozně bych chtěla mít rodinu a tak nějak se usadit. Mám práci, bydlení, dlouhodobého partnera,.. Když jsme se o tom bavili, řekl mi, že na dítě se ještě necítí, že až tak za 5 let.

Já mám pocit, jako by mi něco chybělo a že těch 5 let nevydržím. Všichni okolo mě těhotní, rodí, vdávají se a já nic.. Je fakt že většině je už přes 25, a v mém věku ještě nikdo. Já vím že jsem asi sobec, ale i rodina se pořád ptá, kdy to přijde.. A to mě ještě víc doráží, když vím, že ještě dlouho ne. A kdo ví, jestli nám to pak půjde hned..

Nevím, jak se zbavit toho prázdna a té touhy po rodině..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
564
16.9.20 13:31

Nejdřív svatba :palec: tím se zabavíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15489
16.9.20 13:31

Tohle mi vždycky přijde jako větší extrém než ty dobrovolně bezdětné, které by nedaly nevyspani, nudle a plenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
16.9.20 13:33

Ja myslim ze by si to nemela tolik resit v tomhle veku. Byt tebou uzivam si zivota plnymi dousky. Zivot ti utece jak nic. Ja mam to same co ty ale uz je mi tricet a vim ze mi ten zivot utika jen tak kdyz poradresim dokola dite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 13:34

@Meredithx
Svatbu plánujeme, ale pouze ve čtyřech, takže tam se není jak moc zabavit. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2565
16.9.20 13:34

Ve dvaadvaceti dotírá dotazy rodina? To jsi z nějaké specifické, ehm, sociální skupiny nebo co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 13:36

@MrsNorris
Naopak, moji rodiče vydělávají velice dobře a přítelovi taky, akorát i oni měli první děti brzy. Tchyně v 19 a moje mamka ve 22. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
564
16.9.20 13:39
@Anonymní píše:
@MrsNorris
Naopak, moji rodiče vydělávají velice dobře a přítelovi taky, akorát i oni měli první děti brzy. Tchyně v 19 a moje mamka ve 22. :mavam:

Tak možná by ses mohla nejdřív realizovat ne? Doplnit vzdělání atd. Nebo co chceš poradit když to partner nemá stejně? Vysadit prášky? :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 13:43

@Meredithx Zdokonaluji si angličtinu a prášky neberu. Nechci poradit nic, jenom jsem si potřebovala ulevit a zjistit, jestli to někdo nemá podobně a jak si s tím poradil.

Nic víc, nic míň. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 13:43

Tikat biologické hodiny…ve 22 letech? 8o Mně je 33…to je teprve tikot! Užívej si života, času zatím máš zatím ještě dost. Těch 5 let, jak to vidí přítel, mi přijde celkem rozumné. Chápu, že chceš děti, ale neřeš okolí, že všichni se už vdávají nebo otěhotní. Jak píšeš, je jim už přes 25. Tohle teď řeším spíš já :mrgreen: Ty můžeš být zatím v klidu.

• Citovat
  • Nahlásit
4437
16.9.20 13:44

Nejdřív bych řešila svatbu, pak bych řešila dostatečné úspory a teprve potom bych řešila pořízení dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14400
16.9.20 13:45

Pokud máš bydlení a práci a partnera a nevíš o co dál usilovat, tak ano, samozřejmě že ti v životě něco chybí. Ono to je vcelku málo a pocit smysluplnosti ti běhání v křeččím kolečku nedodá.

Jako první cesta, jak to prázdno zaplnit tě napadlo dítě.

To funguje, ale víceméně krátkodobě - za pár let, když se dítě nutně potřebuje začít stavět na vlastní nohy a odpoutávat se od matky, tak ty, které je mají jako náplast proti existenciální prázdnotě s tím mívají dost problém a začnou samy propadat úzkosti a neurotizovat i to dítě.

Navíc přece nesmíš být jiná než kámošky, tak nutně potřebuješ fotky s miminem na sociální sítě! Hlavně patřit do stáda?

Výrazně lepší řešení je zkust soustředit se na témata jako kdo jsi, co sktuečně chceš a co budeš chtít třeba za 30 let, trošku se v tom poplácat, pročistit si případný chaos v psychice, naučit se být i sama se sebou a spokojená a dotohohle výrazně lepšího stavu, než máš teď si pořídit dítě - tedy ne jako výplń toho, že ti něco chybí, ale jako přijetí dalšího člověka, kterému máš co předat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5372
16.9.20 13:48

Člověk nemůže mít vždycky co chce, Tobě říkají hodiny, pritelovi ne.. Sama se sebou mít dítě nemuzes, nezbývá než počkat a najít si zatím jiný smysl života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13981
16.9.20 13:49

Nejdriv svatba, pak bych resila uspory (pripadne bydleni - treba jestli chcete dum, tak to je lepsi pred detmi), treba nekam vyjet a pote dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
16.9.20 13:57

Taky sem v tvem veku hodne touzila po diteti. Taky vsechny tehotne. Ale nejak sem to extra neresila. Muj sen byl velka rodina. Tak 5,6 deti. Ted ve triceti by byl clovek rad i za jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama