Je mi 24h denně zle, ale doktoři neví proč

6.3.20 20:54

Je mi 24h denně zle ale doktoři neví proč.

Prosím vás, jsem zoufalá… Už pár měsíců lítám po doktorech aby mi zjistili co mi je ale nikdo neví… Od malička jsem měla problémy s jídlem… Jako malá jsem nechtěla nic jíst a byla jsem hodně hubená… Nyní je mi 27 a už nějakých pár měsíců možná už to bude rok řeším že je mi neustále špatně… Jím normálně už nemám problém s jídlem jako když jsem byla malá… Nejdříve to začalo tím že když jsem si dala jídlo stačili 3 sousta tak se mi najednou udělalo šíleně zle, pocit na zvracení a nemohla jsem dal pokračovat v jídle i když jsem měla hlad, po pár minutách se to drobet zlepšilo už to nebylo tak zlý tak jsem si o5 dala pár soust a zase najednou šíleně zle… A takhle se to opakovalo při každém jídle… Tak jsem vyhledala doktora, ten mě poslal na gasteoskopii nebo jak se to jmenuje, prostě mi strkali hadici do žaludku… Zjistili že mám nedovirající se kardii… Pak jsem byla i na ultrazvuku, brali mi krev a vše v pořádku. Na tu nedovirající se kardii mi dali Helicid který jsem měla brát před každým jídlem. Podstivě jsem to brala ale žádná změna tak jsem to zkusila brát ráno a večer ale stále nic… Nyní mi není špatně jen při jídle ale neustále… 24h denně každý den, někdy je to horší někdy lepší a nezáleží na tom jestli jim nebo jen koukám na televizi prostě je to jednou lepší a jednou zase horší… Nemůžu spát na břiše je mi to nepříjemný mám pocit jakobyh byla plná tak si musím lehnout na bok abych mohla v klidu spát… Jelikož se to nedá vydržet, tak jsem zašla znovu k doktorce že nevím co s tím. Ta mi řekla že neví, že po zdravotní stránce jsem v pořádku a řekla mi ať s tím jdu k psychiatrovi… Nechápavě jsem se na ni podívala ale myslela to vážně, tak jsem bezmocně odešla… Nyní že zoufalství prosím vás o pomoc co mám dělat?? Měl někdo z vás podobný problém už nevím co dál a jsem z toho vážně nešťastná… Jinak psychickou stránku života mám v pořádku, mám milujiciho chlapa, skvělého syna a s prací nemám taky žádný problém… Děkuji za jakoukoliv radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12842
6.3.20 21:01

Hele možná ti někdo napíše opak, ale mě Helicid spíš ublížil než co jinýho. On snižuje kyselost žaludku, ale neřeší příčinu obtíží. Ale žaludek potřebuje kyselinu pro správné trávení, není tam jen pro legraci, takže když tu kyselost odstranis, tak se paradoxně trávení může jeste zhoršit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
6.3.20 21:03

Ahoj. Asi tě nepotěší moje odpověď, ale odkázala bych tě na psychoterapii. Pokud jsi po zdravotní stránce v pořádku, téměř na 100% je to psychika. Už jen tvůj celoživotní vztah k jídlu. Lidé s psychickým blokem nejsou vždy jsem ti, co mají nefungující vztah a špatnou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@MartinaIrena
Dobře ale proč to teda doktorka neřeší?? Proč mě s tím posílá k psichiatrovi?? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997

Co potravinové alergie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 21:06

@Lynx.lynx
A jak to vyřeší?? Já léky na psychiku beru už 6 let. A jsem v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
504
6.3.20 21:08

Já bych k tomu psych zasla ze dvou důvodu -1. Muže se ukazat ze jde opravdu o nějaký tvůj nevyreseny vztah k jídlu a za 2. Když ne, tak mas papir který ji můžeš hodit na stul a aby to řešila dal s tím, ze psych rázu mas potvrzeno, ze to není. Jinak předpokládám, ze potravinové alergie mas vyloučené, to mi přijde jako základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12842
6.3.20 21:09
@Vanessa72 píše:
@MartinaIrena
Dobře ale proč to teda doktorka neřeší?? Proč mě s tím posílá k psichiatrovi?? :(

No protože se tě chce rychle zbavit. To bys taky mohla, vyměnit doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
6.3.20 21:11

Taky se priklanim k psychice. Mela jsem podobny potize. Az kdyz jsem si zacala zit po svym, preslo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
6.3.20 21:11

@Vanessa72 heleď já terapeut nejsem, ale s terapií mám zkušenosti z pozice pacienta a mě pomáhají neuvěřitelně. Nevím, jak to vyřeší, ale vyřeší. Jestli bereš léky, tak nejsi se vším úplně ok - to nejsme ale nikdo. Na terapii ten problém spolu rozklíčujete a terapeut tě navede jak s tím pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 21:16

Poslala bych te take na psychiatrii, nebo aspon dobrou psychoterapii. Ne proto, ze by jsi byla blázen, ale protoze jsi si vypěstovala blok, se kterým neumíš pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 21:20

Jediný co mě právě teď ještě napadlo… Před rokem mi umřela maminka… Byla jsem s ní rozhadaná a najednou tu nebyla… Byla závislá na alkoholu a lécích tak jsem ji odsuzovala… A tyhle problémy řeším tak rok… Je možné že to zavinila její smrt??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11942
6.3.20 21:28

@Vanessa72 no rozhašená psychika může udělat ledacos a smrt rodiče, se kterým nemáš věci dořešení jsou velká zátěž.

Víš co - najdi nějakou reální psychosomatickou kliniku - jako lékařské zařízení, ne šarlatány - a svěř se do jejich péče - nebudou zanedbávat ani somatické vyšetření ani přeceňovat míru vlivy psychiky.

Adresář zařízení které to umí najdeš tady

https://www.psychosomatika-cls.cz/…t-pracovist/

Případně tady je seznam psychiatrů, kteří s psychosomatikou umí pracovat a případně dokáží posoudit, jestli tvoje obtíže jsou více psychického původu a nebo somatického a případně kam tě dál poslat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
6.3.20 21:56

@Vanessa72 ja měla něco podobného. Všechny vysetreni v pořádku, byla jsem i na koloskopii. Za necelý rok sem zhubla 40 kg že si mysleli při 43 kg že umřu. Dávali mi taky helicid, pak nějaký antidepresiva. A jedny mi i trošku pomohl uzavřeli to jako vegetativní distinkcí a víc nikdo neřešil. Až se otěhotněla a zkoncila opět na pohotovosti s bolestma břicha a zvracením ( to že sem těhotná sem nevěděla ).a jeden pán doktor si na sonu všimnul změny ve žlučníku. O miminko jsem sice bohužel chvíli po tom přišla ale pak mě poslali na odstranění žlučníku. Je to 3 roky a ja nezvracela ani na začátku těhotenství, 3 roky mám klid. A než helicid mi spíš zabíral omeprazol :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
6.3.20 22:06

@Srabek
Helicid je omeprazol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...