Je mi 30 a chci jít studovat vysokou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anastasia.Sia
Nováček 9 příspěvků 19.08.19 20:43
Je mi 30 a chci jít studovat vysokou

Ahoj všem uživatelkám auživatelům,

je mi 30 a stále mě tíží, že jsem si nesplnila svůj velký sen :oops: Po střední jsem rok studovala pomaturitní studium, pak jsem rok pracovala a v 21letech jsem se dala na studium práva. V druhém ročníku jsem otěhotněla, dítě jsem si nechala a bohužel se stala rodinná tragédie - umřel mi nemocný bratr. V tu chvíli jsem uplně přehodnotila život a rozhodla jsem se pro velkou rodinu a zaměřit se na rodinný krb. Po necelem roce jsem znovu otěhotněla a přestala jsem to stíhat a školu jsem vzdala (prostě jsem to nezvládala) :oops:

Teď, po pěti letech se věci daly znovu do normálu. Bolest ze ztráty se otupila (nezmizela) a já ted velmi, ale opravdu velmi moc lituju, že jsem to vzdala. Rodina mě hodně podporovala, pomáhala, ale prostě to dopadlo jak to dopadlo.

Netvrdím, že papír je potřebný, a le tak nějak jsem ve svém životě ve všem spokojená, vše je jak má být (i když jasný, někdy nějaký škraloup je ale posledních cca 14dní se vše dává do pořádku - nějaké manželské nesrovnalosti). A tak mě stále více a více mrzí, a možná je to i nástupem září, že vlastně je diná věc, kterou jsem už od základky chtěla (no ehm, tehdy jsem chtěla být doktorka práv. Ted už bych práva nedala, to je mi jasný, ale říkám si, že třeba nějakou pajdu (pracuji ted jako vychovatelka v dětském centru).

A vlastně proč zakládám diskuzi. Prosím, napiště mi že jste někdo taky začali studovat vysokou po třicítce, dali to a ted jste strašně hápy :mrgreen: Že jsem se nezbláznila? :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Božislava
Závislačka 3321 příspěvků 19.08.19 20:46

A co ten rodinný krb? Jak vypadá? To ti dělal krbař?

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 19.08.19 20:47

Jsou lidi co si dalkove delaji vysokou i ve 40-50 letech. Neni to nic zvlastniho.

cell
Echt Kelišová 8308 příspěvků 19.08.19 20:48

@Anastasia.Sia : jdi do toho! S právama zkušenost nemám, ale u nás na medicíně studovali i starší a to si dovolím tvrdit, že je těžší škola a nemožnost dálkového studia

MP Krista
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 19.08.19 20:50

Víte, mne u vás zaráží ta motivace-nemotivace. Vysokou školu bych studovala proto, abych získala určité vzdělání, které by mi umožnilo vykonavat takové povolání, po němž toužím. Já u vás tento důvod postrádám. Už jen vaše formulace"třeba nějakou pajdu" svědčí o podivném postoji k výběru školy a ke vzdělání vůbec.

Anastasia.Sia
Nováček 9 příspěvků 19.08.19 20:54

@MP Krista To je tvůj uhel pohledu. Já vím, že se dvěmi dětmi, domem a zaměstnáním práva znovu nedám. Vzdala jsem se toho snu, ačkoli jsem o tom snila. Zaměřila jsem se na děti, udělala jsem si nějaké kurzy a začala pracovat s dětmi. A proto bych volila pedagogický obor, nebylo to rozhodnutí - raketové inženýrství nebo pajdu. Bylo to rozhodování pajdu předškolní, nebo pajdu pro první stupen, nebo speciální pedaogiku - tak jsem myslela tu „nějakou pajdu“ - jakože nějaký obor v pedagogice ;)

Anastasia.Sia
Nováček 9 příspěvků 19.08.19 20:55
@Božislava píše:
A co ten rodinný krb? Jak vypadá? To ti dělal krbař?

Rodinný krb je skvělá věc, doporučuji všem ;)

Decora-dea
Stálice 95 příspěvků 19.08.19 20:55
@Anastasia.Sia píše:
Ahoj všem uživatelkám auživatelům,

je mi 30 a stále mě tíží, že jsem si nesplnila svůj velký sen :oops: Po střední jsem rok studovala pomaturitní studium, pak jsem rok pracovala a v 21letech jsem se dala na studium práva. V druhém ročníku jsem otěhotněla, dítě jsem si nechala a bohužel se stala rodinná tragédie - umřel mi nemocný bratr. V tu chvíli jsem uplně přehodnotila život a rozhodla jsem se pro velkou rodinu a zaměřit se na rodinný krb. Po necelem roce jsem znovu otěhotněla a přestala jsem to stíhat a školu jsem vzdala (prostě jsem to nezvládala) :oops:

Teď, po pěti letech se věci daly znovu do normálu. Bolest ze ztráty se otupila (nezmizela) a já ted velmi, ale opravdu velmi moc lituju, že jsem to vzdala. Rodina mě hodně podporovala, pomáhala, ale prostě to dopadlo jak to dopadlo.

Netvrdím, že papír je potřebný, a le tak nějak jsem ve svém životě ve všem spokojená, vše je jak má být (i když jasný, někdy nějaký škraloup je ale posledních cca 14dní se vše dává do pořádku - nějaké manželské nesrovnalosti). A tak mě stále více a více mrzí, a možná je to i nástupem září, že vlastně je diná věc, kterou jsem už od základky chtěla (no ehm, tehdy jsem chtěla být doktorka práv. Ted už bych práva nedala, to je mi jasný, ale říkám si, že třeba nějakou pajdu (pracuji ted jako vychovatelka v dětském centru).

A vlastně proč zakládám diskuzi. Prosím, napiště mi že jste někdo taky začali studovat vysokou po třicítce, dali to a ted jste strašně hápy :mrgreen: Že jsem se nezbláznila? :oops:

Já začala po 30 studovat ČZU dálkově při zaměstnání, je to mazec, ale dá se to. :)

Božislava
Závislačka 3321 příspěvků 19.08.19 20:57
@Anastasia.Sia píše:
Rodinný krb je skvělá věc, doporučuji všem ;)

Foto?

Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 19.08.19 20:58

Bud v klidu, je mi 44 a loni jsem zacala :mrgreen: taky jsem mela deti brzo a sen si plnim az ted, je to to, co mi vzdy chbelo a co jsem cely zivot chtela.

MartinaCV
Echt Kelišová 8217 příspěvků 19.08.19 20:59

Začala jsem studovat práva, když mi bylo 32. Dostudovala jsem, ale jako bezdětná. Další VŠ - pod obor znovu na právnické fakultě, jsem začala studovat na mateřské, když mi bylo 42. Mám teď před státnicemi. Nebudu ti lhát, je to masakr, ale pokud jsi houževnatá, cílevědomá, máš správnou motivaci a opravdu skvělé zázemí a spolehlivé hlídání, klidně do toho jdi. Ovšem někteří vyučující trvají na docházce a zaříznou tě, když je vynecháváš (zažila jsem). Taky dítěti to může vadit a já osobně mám i výčitky vůči prtěti. Když jsem seděla u pc a ona visela na víku noťasu, maminko pojď si hrát.. :?

Božislava
Závislačka 3321 příspěvků 19.08.19 20:59
@Jana525 píše:
Bud v klidu, je mi 44 a loni jsem zacala :mrgreen: taky jsem mela deti brzo a sen si plnim az ted, je to to, co mi vzdy chbelo a co jsem cely zivot chtela.

Obor?

1mila2
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 19.08.19 20:59

Ja VS mam, ale ze by to byl nejaky super obor, to neee. Uvazuju nad tim, ze bych si udelala neco jineho, ale nic ko kretniho me nenapada :lol: nadchnu se snadno kazdou chvili pro neco jineho. Takze chapu, ze ti je celkem jedno, ktera VS to bude :lol:

Ale k dalsi otazce…skolu jsem teda delala hned po stredni, ale dalkove a byla jsem ve tride nejmladsi 8) myslim, ze vic jak pulka lidi mela 35+.
U statnic jsme si pripadala jak malej fracek, pac krome pani s cerstvym mimcem tam nikdo pod 40snad nebyl :lol:

Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 19.08.19 20:59

Jo a muj sen bylo taky pravo. Ted delam jazyky a mozna si pak udelam i ucitelstvi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.19 21:07

Možná nemáte čeho litovat, já po 10 ti letech praxe přemýšlím, že budu po RD dělat něco jiného. Jsem tedy jenom podnikový právník, byť mám i advokátní zkoušky. Na advokacii jsem neměla nervy, teď mě to jen hrozně nebavi. A taky to byl vždycky můj sen. Samozřejmě Vy byste to mohla mít jinak. Na PF UK studovaly i matky s dětmi a zaměstnáním, ty jsem obdivovala, já bych to tedy taky nedala. Anonym z důvodu profese.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama