Je mi 33 a nechci děti

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1655
10.5.20 14:51

Myslim ze ty dvě co tady nechtějí deti jsou troll jak blázen a chtějí akorat provokovat. Jinak nevim co dělají na emiminu když tak nesnáší deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
10.5.20 14:53

Já v zásadě souhlasím s ostatníma. Děti neměj, pokud je nechceš. Jen si myslím, že je trochu mimo si myslet, že v 50 bude tvůj život vypadat úplně stejně jako ve 30. Už jenom fakt, že to příteli na rovinu řekneš možná povede k rozchodu, a tím se po deseti letech tvůj život změní. Také se zřejmě za 20 let vymění nějací přátelé, asi párkrát změníš práci, ubydou fyzické síly, přibudou nemoci, co já vim…já bych osobně taky nejradši zastavila život ve 30,ale to jaksi nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1458
10.5.20 14:54

@Mango_Lassi to mi prijde také jako nejlepší řešení, muz ktery uz deti má. Jen aby nemel stridavku, to by se zakladatelka zblaznila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 15:03
@Lu1234 píše:
@Mango_Lassi to mi prijde také jako nejlepší řešení, muz ktery uz deti má. Jen aby nemel stridavku, to by se zakladatelka zblaznila :lol:

Tak ono stačí ty víkendy s cizími dětmi, když děti nevyhledává nemusí být ani střídavá péče. ;) Já osobně také děti obzvlášť nevyhledávám.:) Ale trávit čas jinými dětmi, to je ještě horší, než kdyby měla vlastní. Ty děti s ní budou mít kdoví jaký vztah a ona s nimi bude soupeřit o jejich otce. Také tady taková diskuse proběhla. Od svých vlastních dětí toho člověk snese více, na děti druhé má přísnější měřítka.

• Citovat
  • Nahlásit
1032
10.5.20 15:14

@luckaa85 : nemyslím si. já také děti nechci a diskutuji tu už 2 roky. neznám žádný jiný web kde by bylo tolik diskuzí na různá témata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20063
10.5.20 15:30
@Santa Juana píše:
Já v zásadě souhlasím s ostatníma. Děti neměj, pokud je nechceš. Jen si myslím, že je trochu mimo si myslet, že v 50 bude tvůj život vypadat úplně stejně jako ve 30. Už jenom fakt, že to příteli na rovinu řekneš možná povede k rozchodu, a tím se po deseti letech tvůj život změní. Také se zřejmě za 20 let vymění nějací přátelé, asi párkrát změníš práci, ubydou fyzické síly, přibudou nemoci, co já vim…já bych osobně taky nejradši zastavila život ve 30,ale to jaksi nejde.

Právě. Mám takovou kamarádku. Vede hrdinský řeči, že v 60 sebevražda než teď harant a manžel. A jako kariéra, no teď je „mladá“ moderní holka, ale třeba v onlinu, kolik znáte běžně lidí 50+? Já to ještě chápu, když se pár rozhodne a mají nějaký plány, ale tohle je na mě „sama“ až příliš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64717
10.5.20 15:37
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 33 a stále nechci mít dítě. Cítím se psychicky tak na 18 maximálně. Mám svoje záliby, život, ráda cestuju, bavím se, miluju svůj klid a spánek atd. Vůbec si nedokážu představit, že bych se měla starat o dítě, být těhotná, rodit, vstávat ke křičícímu dítěti. Jde o to, že jsem děti nechtěla nikdy, ale neřešila jsem to, protože jsem tak nějak počítala s tím, že to po třicítce přijde. Ale je to spíš naopak, čím jsem starší, tím víc dítě nechci. Přítel by naopak dítě už chtěl, jsme spolu 10 let a občas míval na tohle téma narážky, který já jsem ignorovala, ale teď poslední dobou o tom začal mluvit otevřeně, že by dítě chtěl.. já nevím, co s tím. Vyhovuje mi můj život tak, jak je. Nechci nic zásadního měnit, nechci se vdávat ani rodit děti.. V okolí nikoho takového nemám, všechny moje vrstevnice už děti mají nebo šílí z toho, že je ještě nemají. Já si pořád připadám jak puberťačka, co nic nemusí, nemá žádný starosti, povinnosti, zodpovědnost a chci, aby to tak zůstalo navždy.
Je na tom někdo stejně? Při pohledu do okolí mám totiž pocit, že jsem zralá na blázinec.

Udělej to, jak to cítíš.. Mám takovou ségru, děti nechce a mít nebude.. Vyhovuje ji svobodný život.. Ale její chlap ji v tom podporuje.. Tady je hlavní problém. Pokud děti nechceš, řekni to chlapovi na rovinu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66738
10.5.20 15:45
@Bubla Bůčková píše:
Máš vlastní bydlení a kariéru nebo dobrou práci? Jinak by bylo fér vztah ukončit a najít si sobě podobného v tak zásadní otázce. Kde se vidíš v 50 letech? Kamarádky už s tebou vinárny vymetat nebudou a budou vést odlišný rodinný život. Nebo budeš lovit zajdy a machrovat dovolenýma v Thajsku :nevim: Ono svět teď „patří“ třicátníkům, dá se jezdit po světě, pracovat na Zelandu, ale pak co vlastně :think:Příspěvek upraven 10.05.20 v 13:12

I v padesáti můžeš mít kamarádky a chodit se bavit, asi ne každý den, ale normálně žiješ jako dřív

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66738
10.5.20 15:50
@Amelie30 píše:
Já se právě obávám, že ano. Proto se ptám, zakladatelka si rozchod nepřipouští, chlap dle mého neustoupi a ona by si mohla říct, že ta mateřská láska naskočí. :zed:

Taky myslim, ze to dítě bude mít kvůli němu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66738
10.5.20 16:01
@Mango_Lassi píše:
To je v pohodě, tyhle pocity znám. Nesnáším děti. Pokud můžu doporučit, najdi si jiného chlapa, pokud možno už detneho, aby po tobě už nic nechtěl
A co udělají s jeho dětma :D?
@luckaa85 píše:
Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…Je mi te strasne Lito když napíšeš ze už by te s dítětem nic nečekalo. Je to naopak. ;)

X let, kdy jsi uvazana doma a nemůžeš nic, pokud nemáš velkou podporu rodiny, co chtějí hlídat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 16:03

Hele, píšu jako 50+. Všechno na světě je pomíjivé, krása, kariéra, úspěch. Jediné, co po tobě zůstane a co má nakonec nějaký smysl jsou ty děti. Já vůbec nevím, kdybych je neměla, co by bylo mým cílem. Užívat si? To už mě nebaví. Hromadit majetek - pro koho? Mám kamarádku, ještě starší a nikdy děti nechtěla a nemá. Vzdělaná, inteligentní, budovala úspěšnou kariéru. Teď si pořídila mladého Egypťánka a financuje mu všechny sny. Vůbec nevnímá, že je to jen obchod a že je pro okolí směšná. Pro ni je to životní láska na věky. Prostě zblbla.
Prosím anonym - info o jiném.

• Citovat
  • Nahlásit
653
10.5.20 16:04

Mužů se plést, ale to jak píšeš mi přijde ze on je u Vás ten řešitel praktických, dospělých věci a to je i důvod proč si ho chceš ponechat :think: dle mého je tvoje chování sobecké, ne to, ze nechceš děti, ale tvůj přístup k příteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66738
10.5.20 16:04
@Anonymní píše:
Tak ono stačí ty víkendy s cizími dětmi, když děti nevyhledává nemusí být ani střídavá péče. ;) Já osobně také děti obzvlášť nevyhledávám.:) Ale trávit čas jinými dětmi, to je ještě horší, než kdyby měla vlastní. Ty děti s ní budou mít kdoví jaký vztah a ona s nimi bude soupeřit o jejich otce. Také tady taková diskuse proběhla. Od svých vlastních dětí toho člověk snese více, na děti druhé má přísnější měřítka.

Přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7147
10.5.20 16:13
@Anonymní píše:
Přemýšlela jsem o tom samozřejmě milionkrát, a záleží mi na něm tolik, že bych v tomhle snad i ustoupila. Já se tomuhle tématu vyhýbám, ale je mi jasný, že to nepůjde věčně a jednou se to bude muset rozseknout. Já opravdu děti ráda nemám, jsem schopná vystoupit z metra když se mnou nějaký jede a odepsala jsem kamarádky, které si děti pořídily. Prostě cítím, že děti v mým životě nemají místo, ale doufám, že kdybych nedej bože otěhotněla, tak bych aspoň to svoje nějak dokázala mít ráda. Fakt nevím jak se rozhodnout.

Odepsala ksi kamarádky s dětmi? Ty musíš být velmi kvalitní člověk. Prosim tě, neporizuj si dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.20 16:13

No ale já jsem příteli řekla dávno, že děti nechci a říkala jsem mu i to, co sem píšu, že jsem počítala s tím, že se to věkem změní a že ta touha přijde, ale bohužel. On mi na to řekl, že je to tím, že jsem sama neměla ideální podmínky a proto dítě vidím jen jako přítěž, což má pravdu. Snaží se mi dát nějaký rozumný argumenty, protože ví, že na tohle slyším. Ale jak jsem o tom přemýšlela, zjistila jsem, že bych na to dítě asi dost žárlila :/ On na to vyloženě nespěchá, že by to chtěl hned zítra nebo příští týden, měsíc.. ale je jasný, že tohle nejde do nekonečna. Jinak určitě nežijeme jen vedle sebe, naopak jsme spíš takoví hodně sami pro sebe, trávíme spolu spoustu času, cestujeme, umíme se spolu i flákat, teď jsme strávili několik týdnů zavření v 2+1, nikdy za těch 10 let jsme se vážně nepohádali, máme stejnej smysl pro humor a ve všem si vždycky vyjdeme vstříc. Jsem si na 100% jistá, že s ním chci zůstat a pokud by se rozešel on, tak zůstanu radši sama, nikoho jinýho si neumím a nechci ani představovat. Proto o tom takhle přemýšlím, se svým bývalým jsem se rozešla při první zmínce o dítěti a akorát se mu vysmála.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat