Je mi 38, snažíme se o první dítě.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hanka Veselá
Nováček 6 příspěvků 06.11.18 15:45
Je mi 38, snažíme se o první dítě.

Ahoj ženy, zkusím založit téma s tímto názvem. Ano, je mi 38 a teprve se snažíme o první dítě. Z medií se dovídám, že takový věk je sobeckost a žena myslí jen na kariéru a jak si užívat a rodinu plánuje až na poslední místo. Ale já vsadila na to, že chci mít jednou děti s mužem, u kterého si budu jista. Jista jsem si až nyní. Takže toto téma je pro ty, které svůj věk nezmění, ale chtějí být mámou. Ty, které by chtěly sem plácat kritiku a poučování, ať si ušetří čas a energii.
Takže, je tu nějaká, která sem daruje nějaké užitečné rady? Předem moc děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 06.11.18 15:48

Radu nemam, ale 38 mi nepripada na dite jako vystrednost. Optimalni vek to neni, ale zase jsi rozumna a vis, co delas. To je podle me dulezitejsi.

warita
Echt Kelišová 8471 příspěvků 06.11.18 15:50

Taky si myslim, ze to neni nejaky absurdni vek. Snad to klapne, ono to v tomto veku nemusi jit tak hop sup.

Makito
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 06.11.18 15:51

Je to jen tvé rozhodnutí. Jak dlouho se snažíte?

MilčaO
Kecalka 122 příspěvků 27 inzerátů 06.11.18 15:54

Ahoj, já jsem měla malýho když mi bylo 37 a měsíc. Kariéru jsem nehonila, měla jsem určité zdravotní problémy, které se pak homeopatiky odstranily. Asi to tak mělo být.

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.11.18 15:56
@Hanka Veselá píše:
Ahoj ženy, zkusím založit téma s tímto názvem. Ano, je mi 38 a teprve se snažíme o první dítě. Z medií se dovídám, že takový věk je sobeckost a žena myslí jen na kariéru a jak si užívat a rodinu plánuje až na poslední místo. Ale já vsadila na to, že chci mít jednou děti s mužem, u kterého si budu jista. Jista jsem si až nyní. Takže toto téma je pro ty, které svůj věk nezmění, ale chtějí být mámou. Ty, které by chtěly sem plácat kritiku a poučování, ať si ušetří čas a energii.
Takže, je tu nějaká, která sem daruje nějaké užitečné rady? Předem moc děkuji.

Ahoj.

A zároveň otázka na tělo. Tvůj život v 38 letech ovlivňuje názor z médií?

Hanka Veselá
Nováček 6 příspěvků 06.11.18 15:57

Není to nic závratného, od července, nehlídám na 100% ovu. Ale rozum mě dohání a říkám si, že bych uvítala, aby to čekání dlouho netrvalo. Nejde o teď a o to mermomocí otěhotnět. Ale každý měsíc nezdaru mi nahání strach, aby se skutečně jednou podařilo a chceme děti celkem 2. Ale spíš myslím na to, až dětem bude třeba 10 a mě 51 let, tak mě jímá hrůza :-D

Hanka Veselá
Nováček 6 příspěvků 06.11.18 15:57

Není to nic závratného, od července, nehlídám na 100% ovu. Ale rozum mě dohání a říkám si, že bych uvítala, aby to čekání dlouho netrvalo. Nejde o teď a o to mermomocí otěhotnět. Ale každý měsíc nezdaru mi nahání strach, aby se skutečně jednou podařilo a chceme děti celkem 2. Ale spíš myslím na to, až dětem bude třeba 10 a mě 51 let, tak mě jímá hrůza :-D

Hanka Veselá
Nováček 6 příspěvků 06.11.18 15:58

Nene, já se jen chtěla vyhnout kritikám zde, mnoho lidí média ovlivňují a měli by třeba snahu zde mne poučovat, že jsem na děti měla myslet dřív :-)

Uživatel je onlinehistep
Závislačka 3701 příspěvků 06.11.18 16:02

@Hanka Veselá Užitečná rada? Obrň se trpělivostí. Ta přijde vhod nejen teď, ale i potom.
Jsem starší než ty, snažíme se o první taky, ale už 3 roky.

andalusia_ma
Povídálka 23 příspěvků 06.11.18 16:02

@Hanka Veselá
Ja jsem porodila prvni dcerku v 37.5 letech, zadny velky problem, kdyz pominu celodenni nevolnosti cele tehotenstvi, nizky tlak, omdlivani a krecove zily. A to mam slusnou nadvahu a lehci srdecni vadu. Porod (vyvolavany tyden pred terminem kvuli horsim prutokum) byl trosku masakr, ale to asi nebylo dano vekem. Prvotrimestralni screening nam vysel hranicni, byli jsme na genetice, po dobrem zvazeni a konzultaci s genetickou jsme odmitli drahy test z krve a podstoupili echo v cca 16tt a ok. Dcerka se narodila zdrava a drava ;-) Byt mladsi, asi ji vic stacim, ale i tak je to fajn :-) Neboj se toho!

retrivrice
Kecalka 194 příspěvků 06.11.18 16:04

@Hanka Veselá Ahoj, mně je 36 a jsem 39. tt s prvním. Moje rada je být hlavně pozitivně naladěná, neposlouchat řeči o věku, to tě jen limituje. Já otěhotněla hned jak jsme se začali snažit, předtím jsem dlouhodobě zdravě jedla a sportovala (jsem navíc nekuřačka a abstinent) a jasně si představovala, že otěhotním bez problémů. Bylo to na dovolené a věděla jsem přesně, kdy mám plodné dny - mám pravidelný menses, tak stačilo kouknout do kalendáře a vlítnout na to. Držím palce, miminko je už na cestě k vám! :palec:

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.11.18 16:05
@Hanka Veselá píše:
Nene, já se jen chtěla vyhnout kritikám zde, mnoho lidí média ovlivňují a měli by třeba snahu zde mne poučovat, že jsem na děti měla myslet dřív :-)

V tom případě Ti radím neřešit a jet si dle svého.

Také spadám do kategorie „stará matka“. :)

rennys1
Ukecaná baba ;) 2384 příspěvků 06.11.18 16:12

@Hanka Veselá V dnešní době to není žádný věk. Ale chápu Tvé obavy, já měla druhé v 36 a už teď mám zvláštní pocit z toho, že na třídních schůzkách budu nejstarší maminka :oops: Ale jinak mám několik známých, které mají děti po čtyřicítce, jedna dokonce ve 46 první a ve 47 druhé, nemá z toho vrásky :)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15547 příspěvků 06.11.18 16:16

Tak ono je to závislé na prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, ale já naopak vůbec nepotkavam mladší matky. Na všech plaváních a cvicenich vidím ženy 30+.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >