Je mi nesympatická učitelka ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.03.18 11:13
Je mi nesympatická učitelka ve školce

Dcera začala od čtvrta chodit do MŠ. Od místních maminek na ní není dobrá kritika nic méně se týkala především ředitelky. Chtěla jsem dávát dceru jen na dopoledne, že si pro ni po obědě příjdu (jsem jestě 2 měsíce na RD, chtěla sme prvně vidět malou jak si bude zvykat). Ve většině školek prý není problém. Tato učitelka na mě hned spustila že to nééé, že „pro ní“ je lepší když se ta, m dítě hned dá ze začátku na celý den at už si zvyká a rovnou a nezvykal si dvakrát. Když sem jí řikala, že je malá a že totak nechci (i když má ráda děti a začátky dobře snášela) tak mě začala regulerně ukecávat a jakoby dirigovat, že takhle fakt né a ještě s takovým úsměvem na tváři, jakože na pěst 8o
Bydlím od této školky kousek, dnes poprvé jsme viděla jak jde tato třída s dětmi na procházku a tedy i svou dceru. Nikdy nechodila ráda, i když většina tvrdí, že mezi dětmi to bude jiné. Viděla jsme dceru, jak danou holčičku nechtěla držet za ruku a vysmekávala se jí. V tom dceru učitelka okřikovala, že se musí držet. Když šla pomalu, strkala do ní, at jde ryhcleji, že první brzdí.
Nevím jestli sme prěcitlivě ale nemám z té učitelky ani školky odbrý pocit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Echt Kelišová 9958 příspěvků 06.03.18 11:16

No. Jsi precitlivela

ivašot.
Kelišová 5799 příspěvků 06.03.18 11:18

Jsi přecitlivělá, to už tak bývá, když první dítě jde do školky :D.
S tím spaním bych si to udělala podle svého. Souhlasím s Tebou, také bych určitě na začátek dávala jen na dopoledne, když je ta možnost.

Malaga
Generální žvanilka 23125 příspěvků 06.03.18 11:18
@Anonymní píše:
Dcera začala od čtvrta chodit do MŠ. Od místních maminek na ní není dobrá kritika nic méně se týkala především ředitelky. Chtěla jsem dávát dceru jen na dopoledne, že si pro ni po obědě příjdu (jsem jestě 2 měsíce na RD, chtěla sme prvně vidět malou jak si bude zvykat). Ve většině školek prý není problém. Tato učitelka na mě hned spustila že to nééé, že „pro ní“ je lepší když se ta, m dítě hned dá ze začátku na celý den at už si zvyká a rovnou a nezvykal si dvakrát. Když sem jí řikala, že je malá a že totak nechci (i když má ráda děti a začátky dobře snášela) tak mě začala regulerně ukecávat a jakoby dirigovat, že takhle fakt né a ještě s takovým úsměvem na tváři, jakože na pěst 8o
Bydlím od této školky kousek, dnes poprvé jsme viděla jak jde tato třída s dětmi na procházku a tedy i svou dceru. Nikdy nechodila ráda, i když většina tvrdí, že mezi dětmi to bude jiné. Viděla jsme dceru, jak danou holčičku nechtěla držet za ruku a vysmekávala se jí. V tom dceru učitelka okřikovala, že se musí držet. Když šla pomalu, strkala do ní, at jde ryhcleji, že první brzdí.
Nevím jestli sme prěcitlivě ale nemám z té učitelky ani školky odbrý pocit.

Podle mého jo…děti ve školce a kor na procházce by poslouchat měly i co se týká držení se za ruce…jdou po ulici, učitelky mají za ně zodpovědnost, tak je potřeba, aby je děti poslouchaly…

Tableta
Závislačka 3628 příspěvků 06.03.18 11:19

A podle mě ne :mrgreen:

Monulina88
Povídálka 15 příspěvků 06.03.18 11:23

Taky jsem dala syna dřív do školky, dokud mi ještě běžela RD, aby si zvykl, než nastoupím do práce. Je to normální státní velká školka ve velkém městě. A žádný problém s tím vyzvedávat dítě v 10 dopoledne, dokud si nezvykne, teď už chodí do oběda. Děti do tří let rozhodně neberou ven na procházky, pouze na školní velkou zahradu, tyhle malé děti jsou nevyzpytatelné aby nevběhly do silnice a já s učitelkama souhlasím. Být na tvém místě, vybrala bych jinou školku. Není důvod aby na tvé malé dítě byly hned tak „ostrý“. A nevidím v tom nic prehnanyho ani precitliveleho. Dej na sebe a ne na učitelky.

Bananas
Závislačka 4571 příspěvků 06.03.18 11:26

Já jsem nechávala malou od začátku i na spaní a dcera s tím neměla žádný problém. A to jsem byla ještě 3 měsíce na rodičovské.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 06.03.18 11:29

Taky jsem to měla tak, že dcera nastoupila do školky před třetím rokem a já byla ještě 2 měsíce na RD. Také jsem jí nechávala jen do oběda, aby si zvykla na školku a po obědě šla domů. Po mém návratu začala ve školce i spát z čehož jsem měla obavy. Učitelky mi naopak takovou postupnou adaptaci schválily, když ta možnost je. Na druhou stranu dcera bez problémů reagovala i na pokyny učitelek a poslouchala. Výhoda byla, že byla ve smíšené třídě, takže některé děti už byly hezky zapojené a ona se jen přidala k zajetým zvyklostem a pravidlům kolektivu.

Natálka26
Kelišová 5336 příspěvků 06.03.18 11:34

Podle mě jsi přecitlivělá, učitelka má pravdu, bude si zvykat dvakrát. Možná mám jiné děti, ale u starší byl tohle problém. Nechápala, že někdy po „o“ jít může a druhý den ne, takže byl akorát vyrval. Začala chodit tedy na celý den a v tu chvíli byl klid, věděla, že odpo přijdu a máme program. Když šla po obědě tak nechápala, že máme ještě cca 3 hodinky než bude kroužek. Malé děti, na procházce se školou poslouchat musí, takže držet se za ruku a neloudat se je nutný, učitelky jsou na ně 2 a zodpovědnost za 20 decek. Kdyby takhle neposlouchaly všechny děti, tak každý den jezdí do nemocnice jiní rodiče.

Barush
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 06.03.18 11:35

Podle mě nejsi přecitlivělá. Pí. uč. se snaží někam vmanipulovávat tebe, tak jak teprv asi manipuluje s dětmi. Na moje dítě by někdo křičel jednou nebo dokonce do něj strkal :cert: Za mě dej na svou intuici, pokud je školka nezbytně nutná zkus se poohlédnout po nějaké alternativě - lesní, waldorfská, montessori, prostě nějakou s respektujícím přístupem. Je to hodně o učitelích a i státní se dá najít slušná.

Anonymní  06.03.18 11:37

Učitelky jsou tam 3 na 15 děcek a nešli kolem silnice

Anonymní  06.03.18 11:38

Ahoj, učím také v MŠ (nerada byhc tady jmenovala), doporučuji dětem v době zvykání si na školku minimálně týden chodit po obědě, také záleží na tom, jak dítě školku snáší, někdy je dobré i počkat déle a spinkání zařazovat pravidelně např. dvakrát týdně a postupně zvyšovat. Vždy musí dítko vedět, že ve školce spinkat a bude a co prostě máma řekne to platí - důslednost je důležitá. Mám takhle ve třídě holčinu co svoje rodiče doslova vydírá každé ráno - brečí, že v mš spát nebude atd a zkouší to skoro pořád a to je ovšem chyba rodičů, protže ji několikrát vyšli vstříc a na JEJÍ pokyn že nechce v MŠ spát nakonec přistoupili nebo ji dokonce i ze školky vzali ráno zas domů. Jakmile toto dítě okusí, bude to zkoušet častěji a intezivněji. Ovšem nechápu proč byste nemohla brát dcerku po obědě pokud jste doma, možná jen opravdu zařadit alespon jeden dva dny spinkací, aby si pak, až budete spinkání opravdu potřebovat lépe zvykla. Venku na procházce si děti mohou vybrat dvojici ovšem pokud se s nikým nevyberou nebo zrovna jejich kamarád jde s někým jiným, chytit se s někým musí. Děti si prostě nemohou určovat a vydupávat pravidla. Kor pokud to samé platí pro všechny ostatní děti. Jistě si zas jiný den ona chytne kamarádku a na někoho jiného nevyzbyde vytoužený kamarád. Pokud se děti vedou k tomu, že ve školce jsou děti kamarádi, k lásce k druhým, k toleranci atd tak to jistě zvládnou a není to pro ně žádný problém.

Natálka26
Kelišová 5336 příspěvků 06.03.18 11:44
@Anonymní píše:
Učitelky jsou tam 3 na 15 děcek a nešli kolem silnice

OK, a jak ty malé děti potom budou poslouchat, když půjdou kolem silnice? Jakože po parku nemusí a pak najednou musí? Promiň, ale ty pravidla musí natrénovat aby se pak nestalo neštěstí u silnice, co je na tom těžkého pochopit? Školka i učitelka ti evidentně vadí, tak proč ji nedáš jinam?

Netopýr1
Kecalka 453 příspěvků 06.03.18 11:47

No jako moje dítě chodilo první tři měsíce jen do 12,učitelky s tím neměly nikdy problém. A i kdyby měly, moje dítě a já mám nárok si ho brát po obědě. Strkat do děti by nemusela, na druhou stranu, viděla si ji chviličku, tohle bych neřešila. Pokud ti není sympatická, zažádej o změnu třídy, pokud je možnost.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32528 příspěvků 10 inzerátů 06.03.18 11:54

Podle mě je úplně běžné, že když mají rodiče možnost, dávají děti ze začátku do školky jen na půl dne. Normálně bych to sdělila ředitelce jako hotovou věc, že první dva měsíce po O a domluvila s ní pravidla - různé školky to mají různě s odhlašováním stravy atd. Zase na druhou stranu je normální, že učitelka má jiný názor a že ti ho říká s úsměvem? Tak má se snad šklebit? A jako ve všem, někteří lidé jsou někomu sympatičtější, dokážou s nimi navázat lépe vztah a s některými je to naopak. Ty na tu učitelku můžeš zase působit jako nesympatická matka. A co s tím? Máš víc možností, když se ti tam přístup nelíbí, můžeš dát dítě do jiné školky, kde budou učitelky více podle tvých představ, nebo si zajistit jiné hlídání. Anebo to neřešit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Miliony z Ameriky? Jak Eva a Vašek udělali novou kariéru na bohaté Floridě

Podnikavost se jim upřít nedá. Oblíbené pěvecké duo Eva a Vašek, kteří si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odpadky a modřiny. Co dělají rodiče úspěšných dětí jinak než vy?

Vychovávat dítě není žádná legrace. V době, kdy se záplava informací z... číst dále >

K dítěti nepotřebujete téměř nic, říká herečka Andrea Růžičková

Když se herečce Andree Růžičkové loni v srpnu narodil syn Tobiáš, čekala, že... číst dále >

Reklama