Je mi smutno z tchyně

Anonymní
29.2.20 15:54

Je mi smutno z tchyne

Ahoj trochu se jdu vypsat… Mám tchyni poměrně mladou, na,, stará,, kolena si pořídila dítě (ve 42 letech), aktuálně školkoveho věku. Byli jsme celkem kamarádky když jsem jí ve všem prikyvovala. Vlastní názor říct nelze, ihned řekne 150 důvodu proč to ne a proč ano. Mám 2.5 měsíční dceru. Od narození jezdíme ke tchyni zhruba 2× týdne, někdy častěji. Když jsme u ní, dceru si chová… To mi vubec nevadí, proč by mělo. Ale jakmile dcera začne brečet, tak se jí snaží uklidnit, když mi ji jednou po snad půlhodině pláče dala, a dcera zmlkla, řekla že je rozmazlena. Vždy když přijedeme, dceru vyndam z vajíčka, začne plakat protože ji tím vzbudim, tchyně mi ji okamžitě řvoucí bere z ruk. Když ji potřebuje někde odložit tak ji cpe manželovi… Nikdy ji nedá mě. Ať se děje co se děje, ať dělá manžel cokoliv, tak ji prostě cpe jemu.. Jasný je to táta, ale když jsme byli u nich na návštěvě, a byla tam i svagrova, tak se tchyně ptala kdo si ji chce ještě pochovat, nikdo se neozval. Tak jsem ji řekla že si ji teda vezmu, a ona jako kdyby neslyšela.. Opět se zeptala,, fakt ji nikdo nechce??? " až svagrova řekla že ji chci já. Proboha, vždyť to není věc ale dítě… Vím že to jsou blbosti, ale mě to strašně mrzí. Jako kdybych nebyla. Od narození se neustále ptá kdy ji necháme u ní na hlídání. Fakt se na to necítím, do teď byla plně kojena. Měla jsem 5× zánět v prsu, dr mi už doporučil přestal kojit kvůli množství antibiotik. Nehorázně se mi ulevilo že je dcera na flasce už 14dni. Opravdu, vím že to zní že jsem krkavci matka. Ale kojení mě strašně stresovalo, dát láhev mi přijde pohodlnější i skrz vyvarovani, ohřívání atd… Tchyně opět že to musím pretrpet, že musím kojit za každou cenu co nejdéle. Úplně jsem ve stresu až se tchyně dozvi že nekojim jak mě serve… Jak se bude dozadovat ať ji dám na hlídání… :? Ja vím první dítě, další už budu strkat všude možně od kolibky atd… Neříkám, do kočárku klidně půjčím, až bude starsi tak nemám problém… Ale chci mít prostě miminko u sebe. Jenže já nevím jak ji to vysvětlit… Třeba moje máma mě plně chápe. Když je u nás, a brečí, tak řekne tady je máma. Ukazuje mě že jsem u ní… To tchyně ji odvede do druhý místnosti… Asi řeším malichernosti ale prostě mě to mrzí. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1119
29.2.20 15:58

Spíš nechápu proč zdůrazňuješ že si na stará kolena pořídila dítě, to snad nemá s problémem nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.20 16:01

@mamule42 Tím jsem chtěla naznačit že mimino měla nedávno. Takže ne že by ji chybělo se starat…

• Nahlásit
  • Citovat
4506
29.2.20 16:04

Jsi prostě slabá. Neměla bys k ní jezdit, dokud se neposílíš a nenaučíš se jí jednoznačným způsobem srovnat. Budeš muset přitvrdit. Však nikde není psáno, že se máte kamarádit, když to nejde.
Já bych si na svou tchyni normálně otevřela pusu, kdyby se ke mně takto chovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2409
29.2.20 16:04

Říct ji, že ji co chceš a co nechceš a trvat si na svém? Pokud to nebude respektovat, tak k ni nejezdit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13274
29.2.20 16:28

Tak kdyz ji nic neřeknes, tak se nediv.
Normálně začne dítě brečet, dítě si vezmu a utisim ho a tečka.
Chce hlídat přes noc?? Ne díky, je na mě ještě brzo, chci mít miminko u sebo, hotovo žádná další diskuze.
To same kojení. Kojení mi nevyhovovalo, lékař navrhl kojení ukončit, souhlasila jsem, vyhovuje mi to, víc o tom nechci mluvit.
Pokud Tě nebude respektovat, omezila bych kontakt.
Kdyby se ptala proč nejezdíme. Tak klidně říct důvod, že nemas chuť se pořád obhajovat, jsi dospělá, jsi máma a rozhodnutí co a jak bude kolem vašeho dítěte je jen na vás rodícich a její nátlak je Ti nepříjemný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
29.2.20 16:31
@mamule42 píše:
Spíš nechápu proč zdůrazňuješ že si na stará kolena pořídila dítě, to snad nemá s problémem nic společného.

Ty budes jedna z tech, co si poridily decko po 40. A je hrozna hrdinka co :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
29.2.20 16:33

A ty se nestresuj, kojeni neni to nejlepsi na svete a radeji flasku nez zbytecne stresy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
29.2.20 16:50

Tchyni musis slusne odpalkovat, jinak to bude horsi…hlidani v zadnem pripade na noc, pouze do kocarku a bez diskuze. Nenech si to od ni libit. Pokud nebude respektovat, omezit navstevy na minimum

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26648
29.2.20 16:51
@Kaileee píše:
Ty budes jedna z tech, co si poridily decko po 40. A je hrozna hrdinka co :mrgreen:

Já jsem jedna z nich.
Kde se rozdávají ta čestná uznání?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
29.2.20 16:52

A k tomu kojeni. Vysvetlit a tecka. Vic bych nedebatovala, at si babka brmle svoje teorie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2770
29.2.20 16:53
@Bábrdl píše:
Já jsem jedna z nich.
Kde se rozdávají ta čestná uznání?

To bude az se dockate vnoucat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.20 16:54

Na noc ve 2.5 měsíci bych nedala ani třetí dítě. No a co. Babičku si ještě užije. Naše děti byly na noc pryč až samy chtěly. Tj. Kolem 2-3let. Možná později. Pokud má zájem, může si přijít dítě pomazlit k Vam, nevidím důvod, proč jej brát od matky na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26648
29.2.20 16:55
@Kaileee píše:
To bude az se dockate vnoucat :mrgreen:

Na to ti defekuje Bílej tesák.
Měla jsem nevlastní a jako babička moc nezazářila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26648
29.2.20 16:56
@Anonymní píše:
Ahoj trochu se jdu vypsat… Mám tchyni poměrně mladou, na,, stará,, kolena si pořídila dítě (ve 42 letech), aktuálně školkoveho věku. Byli jsme celkem kamarádky když jsem jí ve všem prikyvovala. Vlastní názor říct nelze, ihned řekne 150 důvodu proč to ne a proč ano. Mám 2.5 měsíční dceru. Od narození jezdíme ke tchyni zhruba 2× týdne, někdy častěji. Když jsme u ní, dceru si chová… To mi vubec nevadí, proč by mělo. Ale jakmile dcera začne brečet, tak se jí snaží uklidnit, když mi ji jednou po snad půlhodině pláče dala, a dcera zmlkla, řekla že je rozmazlena. Vždy když přijedeme, dceru vyndam z vajíčka, začne plakat protože ji tím vzbudim, tchyně mi ji okamžitě řvoucí bere z ruk. Když ji potřebuje někde odložit tak ji cpe manželovi… Nikdy ji nedá mě. Ať se děje co se děje, ať dělá manžel cokoliv, tak ji prostě cpe jemu.. Jasný je to táta, ale když jsme byli u nich na návštěvě, a byla tam i svagrova, tak se tchyně ptala kdo si ji chce ještě pochovat, nikdo se neozval. Tak jsem ji řekla že si ji teda vezmu, a ona jako kdyby neslyšela.. Opět se zeptala,, fakt ji nikdo nechce??? " až svagrova řekla že ji chci já. Proboha, vždyť to není věc ale dítě… Vím že to jsou blbosti, ale mě to strašně mrzí. Jako kdybych nebyla. Od narození se neustále ptá kdy ji necháme u ní na hlídání. Fakt se na to necítím, do teď byla plně kojena. Měla jsem 5× zánět v prsu, dr mi už doporučil přestal kojit kvůli množství antibiotik. Nehorázně se mi ulevilo že je dcera na flasce už 14dni. Opravdu, vím že to zní že jsem krkavci matka. Ale kojení mě strašně stresovalo, dát láhev mi přijde pohodlnější i skrz vyvarovani, ohřívání atd… Tchyně opět že to musím pretrpet, že musím kojit za každou cenu co nejdéle. Úplně jsem ve stresu až se tchyně dozvi že nekojim jak mě serve… Jak se bude dozadovat ať ji dám na hlídání… :? Ja vím první dítě, další už budu strkat všude možně od kolibky atd… Neříkám, do kočárku klidně půjčím, až bude starsi tak nemám problém… Ale chci mít prostě miminko u sebe. Jenže já nevím jak ji to vysvětlit… Třeba moje máma mě plně chápe. Když je u nás, a brečí, tak řekne tady je máma. Ukazuje mě že jsem u ní… To tchyně ji odvede do druhý místnosti… Asi řeším malichernosti ale prostě mě to mrzí. :(

A jak to vnímá otec dítěte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama