Je mi špatně, ale nevím z čeho

12
6.12.19 06:37

Je mi špatně ale nevím z čeho

Ahoj, je mi 17let a už asi tyden mám bolesti od žaludku. Nejsou to nepřetržité bolesti, spíše mi bývá blbě večer před spaním a rano při vstavani, obcas to přejde, obcas je mi blbe celý den. Teď uz jsem byla i v nemocnici, udelali mi výtěr z rekta a ted cekam na výsledky. Jsem třetím dnem doma, jím jenom piškoty a piju černý čaj (včera už jsem si dala trochu šunky a suchý rohlik) vcera uz mi bylo cely den dobre, a dnes rano me zase vzbudili bolesti. Průjem jsem mela jeste tak tri dny zpatky, ted uz nemam, nezvracim jen mam takovy pocit v puse. Prosím o radu pokud s tim máte někdo zkušenosti. Už si nemůžu dalsi tyden dovolit s tim lezet doma :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5706
6.12.19 06:46

Nechci nic „zlehčovat“, ale můžeš to mít ze stresu. Mně takhle bývá špatně vždycky večer před prací a pak ráno s budíkem. Ale že by mě to budilo, to zas ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 06:57
@Tableta píše:
Nechci nic „zlehčovat“, ale můžeš to mít ze stresu. Mně takhle bývá špatně vždycky večer před prací a pak ráno s budíkem. Ale že by mě to budilo, to zas ne :think:

Jakože myslela jsem si to, protože o vikendu bylo všechno v pohodě a pres tyden bolesti, ale teďka už sem tři dny doma ze školy a blbě mi bývá, a ted se vazne nemam z ceho stresovat… navic skola me jakž takz bavi, jsme super kolektiv. Nejsem si 100% jista ale myslim si a doufam ze stres to neni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
6.12.19 07:14

@bblro ahoj. Taky jsem chodila ráda do školy. Problémy ve škole jsem neměla. Doma vše v pořádku. A jednoho dne najedou bum… A problém vůbec vyjít z domu natož dojet do školy… Srovnaly mi to až antodepresiva. Uz je to nějakých 13 let. Když mě přepadne teď úzkost, bývá mi taky zle hlavně po ránu. Držím palce ať je lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
6.12.19 07:26

A vyloučili lékaři alergie? Klasicky lepek, mléko, intolerance laktózy. Pak komplexní vyšetření krve a odběry stolice. Ne pouze výtěr. Příznaky by mohly ukazovat i na zánět slinivky. I když ve tvém věku by to bylo velmi unikátní. Řešila jsem bolesti břicha u syna před rokem. Nakonec objevili intoleranci laktózy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 07:33
@nozu píše:
A vyloučili lékaři alergie? Klasicky lepek, mléko, intolerance laktózy. Pak komplexní vyšetření krve a odběry stolice. Ne pouze výtěr. Příznaky by mohly ukazovat i na zánět slinivky. I když ve tvém věku by to bylo velmi unikátní. Řešila jsem bolesti břicha u syna před rokem. Nakonec objevili intoleranci laktózy.

Na testech na alergii sem byla asi před dvěmi týdny, zadnou intoleranci nemám. Jinak u doktora mi udelali pouze ten výtěr, nic víc… ani mi doktorka nedala zadny lek na tu bolest, proste jen rekla odpočívejte pijte caj a jezte piškoty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 07:34
@mayunka píše:
@bblro ahoj. Taky jsem chodila ráda do školy. Problémy ve škole jsem neměla. Doma vše v pořádku. A jednoho dne najedou bum… A problém vůbec vyjít z domu natož dojet do školy… Srovnaly mi to až antodepresiva. Uz je to nějakých 13 let. Když mě přepadne teď úzkost, bývá mi taky zle hlavně po ránu. Držím palce ať je lépe :hug:

Takový problém myslím nemám, ikdyz nemuzu to moc posoudit. Myslíte teda ze je na místě navštívit psychologa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13163
6.12.19 07:34

Intolerance laktózy se zjišťuje testem z dechu na celé dopoledne. Testování na lepek je také specifické…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 07:36
@nozu píše:
Intolerance laktózy se zjišťuje testem z dechu na celé dopoledne. Testování na lepek je také specifické…

Nic takového mi teda nedělali, ale teďka už třetí den nic v čem je laktóza nepožívám, tak to snad nebude příčinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
6.12.19 07:37

@bblro řešila bych to nejdříve s obvodní lékařkou. Jak píší ostatní. Nejdříve je třeba vyloučit nemoce. Jinak já šla rovnou na psychiatrii tenkrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 07:38
@mayunka píše:
@bblro řešila bych to nejdříve s obvodní lékařkou. Jak píší ostatní. Nejdříve je třeba vyloučit nemoce. Jinak já šla rovnou na psychiatrii tenkrát

Ano tam už jsem byla, jak sem říkala, udělali výtěr z rekta a s dietou mě poslali domů… čekám na výsledky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
6.12.19 08:29

To ti dělali jen výtěr a žádné sono? V tvém věku mě trápil žlučník (konkrétně sludge žlučníku). Tzn. takové blatíčko ve žlučníku, protože jsem málo pila. Tím jak žluč byla málo naředěná tak se vracela, pitím nic nezkazíš. Ale určitě by to měli vyloučit sonem (ať už jestli nemáš kameny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 08:31
@Zuzi55 píše:
To ti dělali jen výtěr a žádné sono? V tvém věku mě trápil žlučník (konkrétně sludge žlučníku). Tzn. takové blatíčko ve žlučníku, protože jsem málo pila. Tím jak žluč byla málo naředěná tak se vracela, pitím nic nezkazíš. Ale určitě by to měli vyloučit sonem (ať už jestli nemáš kameny).
Žádné sono mi nedělali, proste nic :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
6.12.19 08:49

@bblro a kdy budou výsledky? Pak bych s nima zašla za obvoďákem a řešila další testy. Toto je divné jak tě odbyli. Byla jsem s bolestí břicha 8 měsíců zpět na Karláku, a tam to frčelo - vyšetření chirurgem pohmatem, pak ihned sono, rentgen, kapačky. Nabírali mi krev a do hodiny byli i výsledky, se kterýma jsem šla druhý den k obvodačce. (tentokrát to byl zánět žaludku :-)) A to mi řekli hned tam, ale to bolelo intenzivně asi 12 hodin v kuse, kdy jsem zvracela a průjmovala z bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
6.12.19 08:53
@Zuzi55 píše:
@bblro a kdy budou výsledky? Pak bych s nima zašla za obvoďákem a řešila další testy. Toto je divné jak tě odbyli. Byla jsem s bolestí břicha 8 měsíců zpět na Karláku, a tam to frčelo - vyšetření chirurgem pohmatem, pak ihned sono, rentgen, kapačky. Nabírali mi krev a do hodiny byli i výsledky, se kterýma jsem šla druhý den k obvodačce. (tentokrát to byl zánět žaludku :-)) A to mi řekli hned tam, ale to bolelo intenzivně asi 12 hodin v kuse, kdy jsem zvracela a průjmovala z bolesti.

Výsledky budou uz dneska, kolem 10hodiny dopoledne tam mám volat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama