Je mi z kojení zle

Anonymní
8.12.20 08:51

Je mi z kojení zle

Ahoj jdu se spíš vypsat. Mám druhé dítě, a jsem pár dní po porodu. Dnes už jsem dceri nasadila um. Mám prokousane bradavky ze špatného prisati - to už jsme vypilovali díky LP. Denně se ale kojí téměř pořád. Já vím že to je u novose normální, ale já prostě tolik času nemám :,( mám ještě první dítě kterému je rok. Toho jsem kojila pár měsíců, a skončila kvůli nepohodlnosti, bolesti, a zánětům. V noci ji mám na sebe nalepenou a brečím bolesti.. Za celou noc naspim třeba hodinu.. Dělají se mi zatvrdliny - běhám do sprchy, masiruju, nahrivam a chladím. Nijak zázračne to nepomáhá. Ale já už prostě psychicky, a ani už fyzicky nemůžu. :,( Mě je z celého toho kojení zle.. I jsem celé tehotenstvi uvažovala zda vůbec začít kojit… Jsem opravdu tak strašná máma že nechci kojit? Ani nevím co mám říct doktorce… :( Dost divně se vyptavala u prvního proč nechci kojit - říkala jsem kvůli těm zánětum..Pamatuju si jak se mě neskutečně ulevilo když jsem s kojením prestala… :? Řešil někdo něco podobného…?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1575
8.12.20 08:53

Neřešila, mě to přišlo s kojením jednodušší. Ale asi bych se netrapila, dvě děti po roce musí být dost maso i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62159
8.12.20 08:55

Jo, klukovi je měsíc, už 2× jsem měla zánět.. Ale zvládli jsme to oba.. Mě kojení baví, je pohodlné atd.. Ale.. Pokud to pro tebe není ok, tak dej um, dělají se kvalitní.. Lepší vyspana a pohodová máma 🧐, než kojící troska.. Klid hlavně.. Pár dní po porodu se teprve laktace rozjíždí, fakt záleží na tobě, zda chceš ci nechceš udržet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1457
8.12.20 08:58

To je přeci každého věc. I kdyby ti tady všichni napsali že jsi špatna máma a že máš kojit, myslíš že se ti pak bude kojit lépe? Jsi unavená, máš záprah, tak se vybodni na názor ostatních a udělej si to tak ať to vyhovuje tobě a dětem. Ostatním do toho nic není neziji v tvé kůži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
8.12.20 09:02

Ahoj, ano já měla to samé s holkama.. Kojení byl jeden velký horor a stres a bolest.. Takže jsem se na to pokaždé, bez výčitek svědomí vybodla a dala jsem láhev se sunarem.. Ta úleva byla nepopsatelná.. Já byla v klidu, dítě bylo v klidu.. A na tom záleží nejvíc… Si to nevyčítej a dej láhev.. A na blbé poznámky okolí a doktorky se zvysoka vykašli.. Já jsem je všechny posílala rovnou do háje… Milující maminka jsi i bez kojení.. :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
8.12.20 09:03

Já až takové problemy neměla, ale lepší UM než se trápit a brečet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13581
8.12.20 09:04

Je to jen a Tvoje vec ;) musíš si v hlavě srovnat zda kojit chceš, pokud nechceš tak to nech být a zbytečně se netrap. Podle toho, co pises mas v hlavě nastaveno ze kojeni je zlo.
Nemuze si vzít partner, babicka nebo nekdo par dni volna aby ty jsi mohla zalest do postele a jen odpocivat a kojit?
Kontaktuj znovu LP, pokud mas dobrou tak tu která u vas byla, pokud si nejsi jista kontaktuj ze seznamu mamila.sk. Zatvrdliny evidentně značí špatne kojeni.
Pokud ale vnitřně vis, ze kojit nechceš tak to neres a to UM dej. Ja mela jedno dite na um jedno kojila a kojeni je 100% pohodlnější. Tim, ze přestanes kojit, ale nepočítej s tim, ze miminko nebude vyžadovat kontakt jako teď. Jsou děti, ktere treba první 3 měsíce jsou neoodlozitelne. To jen aby si nebyla zklamana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
8.12.20 09:05

Pro mě je kojení důležité. Ale pokud se stresuješ a kvůli tomu nespíš atd., pak se na to vybodni. Nestojí to za to. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.20 09:07

@Elin29 jen bych dodala, že ten přestup na UM nemusí být tak jednoduchý, moje svagrova to mela podobné jako zakladatelka, prestala tedy kojit, ze um bude lepší, a nastalo další peklo, kdy nemohli najít UM ktere by synovec snesl. Nakonec litovala ze nekoji. Ale to tu nechci zakladatelku strasit, jen ze um neni nekdy to nejlepší reseni.

• Citovat
  • Nahlásit
3922
8.12.20 09:09

Tak nekoj. Taky nekojím. Nevidím na tom nic hezkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
8.12.20 09:11

V čem je kojení pohodlnější? Naopak lahvičku může dát kdokoliv kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
8.12.20 09:11

Pro me bylo kojeni horor do konce 6ti nedeli, pak najednou dobry :nevim: a me bylo fakt spatne, jako doslova..jeste po narkoze..brecela jsem bolesti, mliko strikalo vsude..no vsak to znas..kazdy den jsem si rikala, ze jeste vydrzim a po 6ti nedeli najednou dobry..me prislo jednodussi kojit, nez se delat vsude s um a taky levnejsi, navic je to prevence rakoviny prsou a vajecniku.., ale jestli kojit nechces, tak nekoj, vzdyt je to tvoje vec a co je komu do toho…ani doktorce do toho nic neni..rid se jen podle sebe, zkusila jsi to, nejde to, netrap se vic, nez je nutne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.12.20 09:14

Mě bolely bradavky krátce po porodu. Mazala jsem si je 100 % lanolinem na bradavky a bylo to dobrý.
Pokud tě to ale tolik bolí, proč si nekoupíš chrániče na bradavky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13581
8.12.20 09:20

@Kaileee nakojit může taky kdekoliv. Pri dnešní nabídce kojícího oblečení i zcela diskrétně. Ja jsem mega stydlivka tak jsem pres nas prehodila vzdy ještě takovou lehouckou latkovou plenu, nevide nikdo nic a dite melo klid na kojení.
Hlavně pro me bylo jasné dnodussi nocni kojeni, kdy nebylo potřeba absolutne nic řešit.
No a co si budeme povídat velka finanční uleva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4076
8.12.20 09:20

Mam to jako ty, ctu tvuj prispevek a uz me boli prsa. :mrgreen:. Pro me kojeni neni, nekojila jsem a na dcerach to videt neni. Za to kdybych kojila, tak nevim. Byla bych nestastna a na praskach na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat