Je mi ze sebe zle, ale nepolepším se - obezita

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.14 12:42
je mi ze sebe zle, ale nepolepším se - obezita

Ahoj všem. Po dlouhé době jsem se rozhodla se tu svěřit a třeba najít tu správnou motivaci a konečně se sebou něco začít dělat.
Jsem maminka dvou malých dětí, studuji vysokou školu a pracuji na plný úvazek. práci mám jak psychicky tak fyzicky celkem náročnou. Manžel dělá 12tky takže celý den je pryč. a když má volno tak se snažíme ject na výlet s dětmi, nebo dodělat resty na bytě. přestěhovali jsme se do bytu, kde je ještě moc a moc práce.
A ted k tomu problému. Jsem obézní a vadí mi to, ale nejsem schopna s tím něco udělat. nepravidelně jím a nepravidelně cvičím. Jsem často unavená a pak samozřejmě milion výmluv. je to pro mme začarovaný kruh a nevím jak z něj ven. teorii co bych měla a neměla znám dobře, ale donutit se je pro mne těžké. a když už začnu tak nikdy nevydržím. zadávala jsem do stobu asi tři dny a pak zase nic. a tak je to vždy. na ledničce mám napsáno nežer, ale moc tu nefunguje. i si to přečtu a stejně ji otevřu :zed:. někdy je mi ze sebe zle a někdy je mi to úplně putna. celé druhé těhu jsem se těšila jak budu moci začít konečně hubnout naplno ale od porodu to jsou dva roky a nic. jinak pro představu mám 160cm a 94kg. Po porodu jsem měla svou puvodní váhu jako před těhu a to 92.rok po porodu jsem se dostala na neuvěřitelných 106kg. za rok jsem dala dolu 14kg jen tím, že jsem začala chodit do práce.
děkuji všem za případné rady a reakce. Anonymitu doufá budete respektovat děkuju :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
kaja00
Extra třída :D 13577 příspěvků 27.07.14 12:44

Co se treba jit poradit s nejakym profesionalem?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.14 12:48

@kaja00 no u jednoho jsem kdysi byla, a bylo to strašné. asi jsem natrefila na deb.., ale po jeho návštěvě bych potřebovala spíše psychologa. ted nemám odvahu někam jít. a k nějakému soukromému zase nemám finance.

IvaX
Ukecaná baba ;) 2006 příspěvků 27.07.14 12:52

Hm asi by to chtělo nějakého výživového poradce, kam budeš chodit, aby jsi měla nad sebou bič a měla motivaci plnit nějaké výsledky. Evidentně sama nad sebou pevnou vůli nemáš :think: Ale hlavně je to v hlavě, pokud si tam ten nový styl stravy a režim nenastavíš sama, tak to asi nebude fungovat nikdy :think:

smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 27.07.14 12:54

Holka, vím přééésně o čem mluvíš.
radu bohužel pro tebe nemám, to bych se jí sama řídila. Můžu ti jen popsat jak to mám já abych tě podpořila, že nejsi sama.
Já můžu sebekriticky říct, že jsem si při všech našich rodinných problémech, které nechci blíže rozvádět, z jídla udělala berličku. Ne vtom smyslu, že bych žrala, ale že když si dám to, co mi chutná, tak si aktivuju endorfiny který tak strašně potřebuju. Dalším mým problémem je pečivo, vím že bych ho neměla, stejně jako ty veškěrou teorii ovládám, ale já se ho zcela nevzdám nikdy, to vím. A lisované zrníčkové plátky chleba mi strašně nechutnají. A pak je to o tom, že abych se najedla, nestačí mi jeden rohlík, dám si dva :zed: Kupované pomazánky, další hřích. Sladké snídaně - buchta, kafe. Neumím se představit dát si po ránu studený jogurt nebo mističku zeleniny k tomu chlebíku (měla jsem a mám vypracovaný jídelníček od poradkyně). Co jsem z něj vyřadila hned, bylo tofu, protože ho do sebe prostě nedostanu.
Oproti tobě mám práce méně, rodičák, od září teprve budu práci hledat, takže manévrovací prostor pro výmluvy na čas mám menší. Ovšem jsem na dceru a domácnost pořád sama. Moje malá liška mi dává pěkně zabrat, takže často chodím v době jejího odpoledního spánku zdřímnout s ní. Nevím co budu dělat až budu chodit do práce, ale určitě ta hrozná únava souvisí i s avitaminózou (doufám že to říkám správně).
Co se týče mého vzhledu, já mám na tvojí váhu 176cm, ale i tak jsem pořádně oplácaná a to jsem před porody (2) nebyla. Ani v jednom případě jsem nekojila, takže mi strašně moc kilo zůstalo, ani nevím pořádně kolik…Asi jsem se po úmrtí miminka absolutně nehlídala v jídle, já si to vůbec nepamatuju ten půlrok potom, ale prosím, nelitujte mě, to není přece omluva. Miminku by teď bylo 5 a dceři 3, takže je to už dlouho.
Pokud se nezahlídnu v zrcadle, je to dobrý, můj problém je že se „cítím“ líp, než doopravdy vypadám. Manžel se ale se mnou seznámil když jsem byla hubená, tak je mi z toho trapně a vadí mi to, i když on sám mi to nepředhazuje (zatím), on je jako párátko :zed:

Příspěvek upraven 27.07.14 v 13:06

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.14 12:55

@IvaX jo to je ono. měla jsem pevnou vůli ze dne na den přestat kouřit ( a nabrat asi 20kg :( ), ale nekouřím a vím, že už nidky kouřit nebudu už je to 10let co nekouřím, ale to hubnutí. vím, že mi musí cvaknout v hlavě, ale jak? v prvním těhu jsem měla cukrovku a rodit jsem šla o pět kilo mín než jsem otěhotněla. bohužel po porodu dost zase nabrala. jooo kdybych dál držela alespon tu pravidelnou stravu, ale ne.

terinka4444
Hvězda diskuse 69323 příspěvků 27.07.14 12:56

Hele, a co ten stob klub? Jak dělají ty kurzy půlroční tuším, jednou týdně je sraz, jsou tam stejně tlustí lidé, takže na jedné vlně, učí tam cviky správné jídlo, vždycky je převážení. Třeba to by bylo takové motivační.

Malaga
Nadpozemská drbna 25942 příspěvků 27.07.14 13:02

A proč bys chtěla zhubnout? všechno je to v hlavě, to určitě víš, proto se ptám, co je ten nejdůležitější důvod.(být zdravější, atraktivnější nebo proč?)

smutnalucy
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 27.07.14 13:11
@IvaX píše:
Hm asi by to chtělo nějakého výživového poradce, kam budeš chodit, aby jsi měla nad sebou bič a měla motivaci plnit nějaké výsledky. Evidentně sama nad sebou pevnou vůli nemáš :think: Ale hlavně je to v hlavě, pokud si tam ten nový styl stravy a režim nenastavíš sama, tak to asi nebude fungovat nikdy :think:

můžu za sebe potvrdit, že dokud jsem tam docházela a měla nad sebou ten bič, tak jsem hubla pěkně a to jsem ani nedodržovala slovo od slova jídelák, a nechodila nikam cvičit, (neměla jsem a nemám hlídání. Další motivace byla za půl roku svatba, hubnula jsem do šatů. A teď mi to přecvaknutí v hlavě nejde znovu udělat, přestože mi tento stav nevyhovuje a trvá to už strašně dlouho.
Do toho všeho jsem ještě začala po letech znovu kouřit :zed:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 27.07.14 13:11

Mladšímu jsou 2 roky, děti máš 2, pracuješ na plný úvazek a studuješ vysokou školu. Myslíš, že je to zcela standardní situace? Nemyslíš, že to tělo má šílený nápor a potřebuje se obalit, aby to vydrželo? V takovém režimu se to pravidelné jídlo asi udržuje docela blbě, čas na pravidelný pohyb asi taky moc není. Já si myslím, že to není jen o jídle, ale o celém životním stylu. Za současné situace to podle mě půjde těžko, chce to celkovou změnu. Upřímně, já bych tohle dlouhodobě nedala.

januschka
Závislačka 3310 příspěvků 27.07.14 13:13

A nejde to ruku v ruce s nějakým zdravotním problémem? Špatná fce štítné žlázy?

Petullka82
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 27.07.14 13:14

Ahoj a nechceš toho po sobě moc? Jsi maminka dvou malých dětí, naplno pracuješ, studuješ, chlapa nemáš doma…Uvědomila sis někdy, že bys potřebovala odpočinout? Zajít si třeba na masáž, dodat energii? Možná už prostě s tím vším nemáš na hubnutí motivaci ani sílu.
Nevím, jak ti poradit, každopádně ti přeju, aby ses o sebe začala starat a měla se moc ráda, protože jsi úžasná a velmi silná-třeba mě stačí ty dvě malý děti a chlap nikdy, nepracuju ani nestuduju a mám co dělat. Drž se :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.14 13:15

@terinka4444 asi to jsou i výmluvy, ale nemám kdy bych tam chodila a hlavně jsem z vesnice takže další dojíždění. další peníze navíc. a mám velmi nepravidelnou pracovní dobu takže chodit někam pravidelně třeba pondělky nejde. stačí že babička hlídá, když mám školu.

Petullka82
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 27.07.14 13:16

@zuzkasim naprostý souhlas ;) my maminky často zapomínáme na sebe a celkovou životní rovnováhu…

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.14 13:16

Ahoj.. co si najít nějakou kamarádku a společně hubnout ve dvou? Já jsem teda nikdy tlustá nebyla, ale chtěla jsem se sebou něco dělat. Mně se taky nechtělo cvičit a když se přidala známá, šlo to mnohem líp. Chodily jsme běhat, plavat, posilovat.. ikdyž nám to teda dlouho nevydrželo :lol: Jinak já mám necelých 160 cm, během těhotenství jsem přibrala cca 30kg (a to jsem začínala na 54kg) a byl to fakt záhul. Chodila jsem jak kachna :| Za pět měsíců jsem už něco zhubla, teď mám 61kg, ale vím co to je.. cítit se jak soudek takže ti to vůbec nezávidím. Taky bych se pozeptala po nějakým to výživovým poradci jak tady píšou, nechat si sestavit jídelníček, poradit se jak cvičit a tak.. budu držet palce :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama