Je mi ze všeho úzko

Anonymní
18.7.13 19:51

je mi ze vseho uzko

Ahoj holky, asi se potrebuju trochu vypovidat tak vam sem napisu, co me posledni dobou trapi. Mam pritele pro kteryho je prace na prvnim miste.Jsme spolu 6 let. POrad honil penize a prescasy, az se z toho stal zvyk jak pro nej tak i pro jeho sefa, ktery automaticky pocita s tim, ze tam zustane dyl a udela vse, co je potreba.Ted je 19.15 a jeste neni od rana od 7 doma a minimalne 2 hodky jeste nebude.Co na tom, ze se po nem nase dite pta.MAm pocit, ze je v praci radeji nez s nami.Doma kdyz po nem neco chci, tak si to vetsinou musim udelat sama anebo cekat hodne dlouho nez se uraci. Jakmile prijde domu, nas prcek se zacne predvadet a rve a skace nebo fnuka jen aby upoutal pozornost. Vetsinou se docka vynadani a vyhruzek, ze pujde pod studenou sprchu.To je vazne svatek kdyz si spolu hraji. Dneska jsem byla ve meste nakoupit prckovi nejake veci do skolky. pocitala jsem s tim, ze si zaridi na odpoledne volno a pojede s nami. Nezridil pry moc prace…Bydlime v byte, kde je vlhko a plisen a objevily sem tu pisivky. Snazim se je zlikvidovat, vse uklizim. vymivam savem nebo octovou vodou…chci po nem pomoct ma hubu plnou kecu, jak je to zbytecny, ze nam nic neudelaji a kdesi cosi.Jemu je jedno, ze ma maly dite ktery vsude vlaze a jeste porad vse strka do pusy. Pomohl mi s uklidem a kontrolovanim veci jen minimalne. Dobra, ja chapu, ze je unaveny, ze toho ma za cely den dost ale prijde mi, ze na jeho zebricku hodnot je prvni prace, pak pomoc cizim lidem pak dlouho nic a pak teprav my.Kdyz treba zazvoni sousedka ze neco potrebuje okamzite jde.Nebo kdokoli okamzite udela co chteji.Asi 2 mesice mu jako vyucenymu truhlari rikam, az budes mit cas udelej mi malou komodu do kuchyne.Do dneska ji nemam. Sousedka(podotykam 70 let aby jste si nemysleli, ze chodi za ni) potrebuje knihovnu a uz je z poloviny hotova. Chlap ze sousedstvi potreboval nejake skrinky do dilny behem 14ti dnu je mel hotovy…Zpet k tem potvoram co sem tu vylihli. Myslela jsem si, ze jsem je od nekad musela dotahnout pac jsem je v minulosti nekolikrat nasla v knizkach z knihovny.Kdyz jsem si myslela, ze je po problemu objevila jsem je zas a to me docela sebralo pac jsem vubec neutusila, kde se tam berou. Rikala jsem si, jak ted budu pred lidma vypadat kdyz nekdo prijde a nejakou nekde najde budu za spinu a pritom vytiram 2× tydne savem…no, nebudu lhat brecela jsem kvuli tomu. Navic se me dotklo, ze on o nechce nijak resit jemu je to uplne jedno. Nakonec jsem volala deratizatorovi co s tim a ten mi sdelil, ze za to nemuzu, ze je to z plisne a vlhka, ze je to problem starych baraku a dal mi par rad. Trochu me uklidnl, ale kdyz jsem se s kamoskou domluvila, ze mi v sobotu pohlida dite abych pro jistotu prohlidla hracky hlavne puzzle pac se to zivi taky papirem kde jich bylo nejvic, urazil se ze nebude hlidat jeho matka a s krikem odesel do prace bez obeda(chodi na obedy domu).Jsem mu vdecna ze se na nas dre, ale co z toho? Ted mi domluvil privydelek u nich v praci. Plati me za kus odvedene prace ne hodinovkou.Rano jsem kmitala(jedna se o fyzickou praci na pile),ale po obede me udesne bolely ruce a zvolnila jsem tempo.Pul dne jsem pak poslouchala jak jsem polevila, ze jsem si mohla vydelat tolik a tolik, ze jsem hnedka unavena…jaksi nevidel, ze jsem se tri a pul roku „valela“ doma na matersky tudiz jsem absolutne vysla ze cviku… No je mi hrozne.Ze vseho. Z pritele i z tech zas****ch pisivek.Vim, ze za to nemuzu, byla jsem se podivat u sousedu pod nami a ti maji chudaci uplne mokry zdi a plisen kam se podivas. Starosta jim na to rekl, ze musi vic vetrat… Kazdou chvily je me do breku. Chtela jsem zacit hledat novy pronajem a pak jsem si uvedomila, ze jsme tu vazany smlouvou na elektrinu na 2 roky pri predcasnym zruseni sankce 5000 :-( Jediny, co me dneska potesilo byl muj broucek, ktery mel uprimnou radost z novych vecicek, to byla nadhera sledovat jak jasa a rovna si veci na hromadku ♥
Prosim, neradte mi psychologa. Stejne tam nepujdu. I kdyz bych nejspis potrebovala. A omluvte chyby, prosim.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
18.7.13 19:57

Tak pokud je takový workoholik a dříč a tráví 12 hodin denně v práci, tak bych předpokládala, že vydělává takový balík, aby vám mohl zajistit lepší bydlení než v zaplísněném bytě :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 20:00

Pri stehovani jsme o plisni nevedei a kdyz ma pres 200 odpracovanych hodin za mesic, donese domu cca 17.500 jenze pred casem jsem vzaly rodicum pujcku, slibili ji platit ale nestalo se.Je to na nas :-(

• Nahlásit
  • Citovat
2642
18.7.13 20:01

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.7.13 20:03

Hmm, tak to nemá ani stovku na hodinu… asi bych mu navrhla, aby si našel nějakou lépe placenou práci a nebo aspoň práci, kde by ty stejné peníze dostal za 8 hodin práce a zbytek času mohl věnovat rodině…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3474
18.7.13 20:11

Zakladatelko a od koho bereš elektřinu? :think: Sankce za předčasné zrušení sice existují, ale když se odstěhuješ a zrušíš odběrné místo, neměla bys žádnou sankci platit. :think: Teda, doufám, že to říkám správně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
18.7.13 20:11

Já nevím, ale nevydělal by si jako truhlář (když je vyučený a řemeslo evidentně umí) se stejným nasazením daleko víc?

Jinak co radit, je to na domluvě vás obou, sednout si a říct si co ti vadí a jak to vidíš a rozhodně bych trvala na tom, aby se víc věnoval synovi a ne po něm jen pokřikoval, toto znám dělal to muž ze začátku taky, ale nakonec se to upravilo a je z něj super táta. Ale bez vzájemné diskuze se nikam nepohnete. Pochybuji, že zvolní pracovní tempo, ale ten zbytek chování by změnit mohl i když asi vychází právě z toho pracovního nasazení. Zkusila bych to po malých krůčkách, občas naplánovat výlet nebo aby pohlídal kluka a pomaličku a polehoučku ho vtahovat zpět do života.

Ty jsi ze všeho evidentně psychicky nadně a není se co divit, pokud to bude jen trochu možné odpočiň si a zrelaxuj se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6790
18.7.13 20:13
@Anonymní píše:
Chtela jsem zacit hledat novy pronajem a pak jsem si uvedomila, ze jsme tu vazany smlouvou na elektrinu na 2 roky pri predcasnym zruseni sankce 5000 :-( J

Co s přítelem neporadím :think: to je těžké, pokdu sám nebude chtít, tak s ním asi nic nehne.
Ale k té smlouvě na elektřinu, určitě tam je výjimka z důvodu stěhování, máte tam kde bydlíte teď trvalé bydliště a měli byste ho v novém místě? Pokud jo, tak se výpovědi smlouvy neboj, doložíš důvod a měli by to ukončit nez sankce. Případně si zavolej na infolinku elektřiny a zeptej se, jak by to bylo v případě stěhování (třeba smlouvu převedou na novou adresu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
18.7.13 20:15

Smlouva na elektriku zanika ve chvili kdy zrušíte smlouvu najemní :) přečtěte si pořádne vaší smlouvu… popřípade bych pozvala hygienickou stanici aby odebral vzorky a udelal rozbory a starostovi bych pohrozila že pokud s tím neco nezačne delat tak že to zveřejníte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 20:24

Na jeho chovani se uz asi nezmeni nic spis mi prijde den odedne horsi. Kolikrat mu i ustupuju aby se nerozciloval a nerval. Kolikrat mu v klidu rikam nervi vzdyt jen chce byt s tebou. Jenze kolikrat me tak vytoci tim svym krikem, ze uz jsem mu asi 2× rekla at radsi tahne do prace, ze je od nej aspon klid. Uz mockat jsme mu rikala najdi si neco jineho. Nedavno mu nekdo rikal, ze nekde pribiraji truhlare. Nic, jednim uchem tam druhym ven. Jinak mame Bohemia energy. A po tom byte zacnu patrat ponevadz prcek ma nejakou alergii a doktor zatim neprisel na co. Takze je to jasny na plisne.

• Nahlásit
  • Citovat
4338
18.7.13 20:38

I kdyby jste měli těch 5000 za lelektriku zaplatit, tak já bych v tom zaplísněným bytě nebyla ani den. Jak to teprve bude vypadat v zimě? To se z toho zblázníš. My jsme měli problém s plísní v rozích v zimě, šílela jsem kvůli tomu, stříkala savem a hned na jaře jsme zateplili a bylo po problému :palec:. Větrání je k ničemu, a´t si tam starosta zkusí bydlet sám :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
18.7.13 20:55

Ahojky, od Bohemia energy rychle pryč, my sněma měli problémy a zatím jsem na tuhle společnost neslyšela nic pozitivního..a přesně jak píše Manaja-pokud se přestěhuješ, nic ti nehrozí. tahle společnost je tímhle prosnulá, vůbec se neboj..co se týká přítele. já měla doma to samé, až na to dítě, to bohužel nemáme :( ale k věci:můj přítel taky upřednostňoval zaměstnaní, pracuje v zemědělství a když byla sezóna tak mu nic jiného nezbylo, ale byl volný víkend a on jel pomáhat kamarádovi, nebo si sehnal brigošku. pomalu jsme se začali odcizovat a pak jednoho dne, při jedné nesmyslné brigádě v tom největším vedru přítele dovezla záchranka-dostal epileptický záchvat, při kterým si rozbil hlavu a byl 15 minut v bezvědomí. měl naordinovaný klid a šetření se, ale to mu vydrželo měsíc a přesně za půlroku jsem ho našla doma svaleného na zemi-další záchvat..po druhém záchvatu kdy mu sebrali řidičák a dali silné léky se situace změnila o 360st a mě těď štve, že každý den o půl 4 zarachotí klíč v zámku :mrgreen: :mrgreen:..je to těžké s chlapama, většinou si říct nedají, ale není to sranda. tvůj by měl myslet hlavně na syna…těžko radit v téhle situaci, ale já bych se na takového chlapa asi vykašlala(divím se tomu jak jsem byla blbá)ale pokud má synek ještě zdravotní problémy, změn bydliště a příteli dej nůž na krk.tak bych to udělala já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.7.13 21:31

Prave ze o tom premyslim ze se s nim rozejdu.Ano, plati vsechny dluhy bez rozdilu zadny tvuj, muj dluh. Snazi se aby ty penize na to byly ale to je asi tak vsechno. Jeste ted neni doma a az prijde, tak semnou nebude kvuli odpoledni mluvit, umeje se, naji se a usne u tv. O vikendu prave taky rekne o vikendu mam volno a v sobotu v 8 rano mu vola sef jestli muze odvezt drevo nebo neco a on hned jojo muzu a pritom jsme byly treba domluveny, ze pujdem spolecne do obchodu.Je to prkotina, ale pro nas je to svatek, ze jsme s nim.
A ta plisen no v zime jsme ji tu mely samozrejme taky to se objevila poprve bydlime tu 11 mesicu a znicilo mi to krasnou drevenou skrinku kterou mi tenkrat pritel vyrobil no a ted mam plisen i na nocnim stolku u postele. Dneska jsem taky chodila se savem a strikala rohy. Bojovala jste nektera s pisivkama? Sousedka rikala, ze kolikrat citi ze ji neco kousne, ale nevidi nic.Za starostou dojdu po nedeli jsem zvedava, co mi na to rekne. Nemame tu ale trvalak tak pochybuju, ze by nam nabidl lepsi byt pokud mesto vubec neco lepsiho vlastni ocemz pochybuju.

• Nahlásit
  • Citovat
karfice
19.7.13 01:24

Vidím to jinýma očima. Chlap dře od rána do večera, aby vydělal ušmudlaných 17 tisíc, splatil dluhy, aby vás zabezpečil, ty nevidíš, že to pro vás dělá!
Mě možná napadá otázka, zda-li je opravdu tak dlouho v práci?
Nebo se chodí odreagovat za jinou, protože má doma ženskou s dítětem, které se pořád něco nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
1999
19.7.13 02:01
@karfice píše:
Vidím to jinýma očima. Chlap dře od rána do večera, aby vydělal ušmudlaných 17 tisíc, splatil dluhy, aby vás zabezpečil, ty nevidíš, že to pro vás dělá!
Mě možná napadá otázka, zda-li je opravdu tak dlouho v práci?
Nebo se chodí odreagovat za jinou, protože má doma ženskou s dítětem, které se pořád něco nelíbí.

To je trochu drsně napsaný, ale souhlas, že on to může vidět úplně jiným pohledem - že on je ten, co dře a doma žádný vděk, ale to jen chyba komunikace a nedostatek umu vcítit se do situace druhého. Spíš než případnou milenku bych ale řešila tu plíseň!!! To je opravdu zdraví nebezpečné. My máme takový tenký proužek plísně u oken, občas to něčím postříkám, neřeším…ale když to ničí noční stolek??? Na to fakt bacha, to je prostředí ve kterém se nedá žít, doslova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama