Je mít dítě nemorální? Filosofie antinatalismu

20.4.17 18:35

Je mít dítě nemorální?

Četla jsem filozofickou úvahu zvanou antinatalismus a zamyslela jsem se, zda je morální přívést na svět člověka.
Pokud se člověk nenarodí, nestane se mu nic zlého, nebude mu nic chybět, jednoduše nezažije žádné utrpení, bolest, ztrátu.
Můžete říct, že nezažije ani nic dobrého, ovšem ani to mu vadit nebude, neboť nebude existovat.
Kvůli tomu je početí dítěte sobecké, protože to děláte jen pro svoji radost. Nenarozenému nebude nic scházet.
Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

15804
20.4.17 18:38

Protoze jsem si sobecky deti poridila premyslet nad takovou hovadinou nemam cas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
20.4.17 18:39

Myslím, že pokud by takhle přemýšlel každý, tak už jsme vyhynuli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
20.4.17 18:41
@jahuhudka píše:
Protoze jsem si sobecky deti poridila premyslet nad takovou hovadinou nemam cas
:lol: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 18:42

@HankaS82 To je podstata myšlenky. Kdyby lidé vyhynuli, nebyl by tu nikdo, komu by to vadilo. Zároveň by vyhynuly i všechny problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31348
20.4.17 18:42
@Svetlana87 píše:
@HankaS82 To je podstata myšlenky. Kdyby lidé vyhynuli, nebyl by tu nikdo, komu by to vadilo. Zároveň by vyhynuly i všechny problémy.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
20.4.17 18:45

Myslím že to je blbost a závidím ti že máš čas uvažovat nad takovými věcmi :mrgreen: možná četly podobnou blbost i ty ženy, které se rozhodly zabít sebe i své děti

• Nahlásit
  • Citovat
67264
20.4.17 18:46
@Macik.S píše: :lol: :potlesk:
:andel: :potlesk: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 18:46

Ok, ale proč je to blbost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67264
20.4.17 18:47
@jahuhudka píše:
Protoze jsem si sobecky deti poridila premyslet nad takovou hovadinou nemam cas
:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25862
20.4.17 18:48
@Svetlana87 píše: Četla jsem filozofickou úvahu zvanou antinatalismus a zamyslela jsem se, zda je morální přívést na svět člověka.
Pokud se člověk nenarodí, nestane se mu nic zlého, nebude mu nic chybět, jednoduše nezažije žádné utrpení, bolest, ztrátu.
Můžete říct, že nezažije ani nic dobrého, ovšem ani to mu vadit nebude, neboť nebude existovat.
Kvůli tomu je početí dítěte sobecké, protože to děláte jen pro svoji radost. Nenarozenému nebude nic scházet.
Co myslíte?

Prosím tě. Ve srovnání s věčností je ten náš kratičký život jak plivnutí a navíc ho můžeš kdykoliv ukončit. :cert: :lol:

Takže to ber tak, že dáš šanci dotyčnému něco si vyzkoušet. Ber to jako kurzy paličkované krajky nebo tak něco. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31348
20.4.17 18:50
@Svetlana87 píše: Četla jsem filozofickou úvahu zvanou antinatalismus a zamyslela jsem se, zda je morální přívést na svět člověka.
Co myslíte?

představ si, že jsou lidé, kteří nelitují, že jsou na světe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10424
@Svetlana87 píše:
Ok, ale proč je to blbost?

Co třeba proto, že údělem každého živého tvora je v podstatě jen přežít a rozmnožit se? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25862
Co myslíte?

Pokud by tady lidé nechtěli být, končila by většina životů sebevraždou.
A jelikož se to neděje, zdá se, že ti nedobrovolně na svět přivedení, oceňují možnost na světě pobývat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27329
20.4.17 18:51
@Svetlana87 píše:

Haha tak tomu říkám nihilismus :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama