Je moje dcera rozmazlená?

Anonymní
12.7.13 12:03

Je moje dcera rozmazlená?

Omlouvám se za téma a za anonymitu, ale stalo se mi nedávno něco, o čem celou dobu přemýšlím a nedá mi to spát. Anonymita proto, že nechci nabourat vztah s kamarádkou, které se toto týká a která by se mohla v příspěvku poznat.

Jde mi o to, že moje hodně dobrá kamarádka mi řekla, že moje dcera je rozmazlená, podala to stylem, jakože mě teda nechce urazit, ale Peťka je rozmazlenej spratek. Já jí to odkývala, protože ano, nemyslím si, že mám ideálně vycepované dítě k dokonalé poslušnosti, ale prostě si nemyslím, že by byla rozmazlenej fracek. Poslouchá venku, takže ji můžu pustit „navolno“ pár metrů před sebe, nikam nezdrhne, slyší na „stůj, zastav, počkej“, dá mi ruku na kraji chodníku, je naučená přes přechod spěchat, nevyžaduje vození se v nákupních centrech na autíčkách a letadýlkách a když jo, tak si nechá vysvětlit, že nemám penízky apod. Jídlo jí sama, pije z hrnečku, chodí na nočník, spát chodí pravidelně pokaždé stejně všechno bez keců a námitek, dobroty dostává vyjímečně. Jediný problém, který s ní mám, je ten, že si myslí, že si věci dokáže vyřvat, takže často chytne hysterák kvůli kravině, co se jí zrovna znelíbila, např. spadne jí křupka do bahna, tak jí podám novou, ale ona začne řvát, že chce tu, která spadla do bahna. Ale toto beru jako asi nějaké to období vzdoru nebo co (jsou jí dva roky) a věřím tomu, že to přestane dělat v momentě, až ne naučí pořádně mluvit (páč si myslím, že je i celkem frustrovaná tím, že něco chce říct, ale my jí nerozumíme, tak sebou plácne na zem a řve).

Jinak ještě přidám, že když něco vyleje/vysype, musí si to uklidit, venku musí mít čepici, když řeknu, že je nutná apod.,umí poprosit i poděkovat, ale občas provokuje na hřišti, když se předvádí před ostatníma dětma, že má matku na háku a ten písek ona prostě bude házet i přes moje námitky. Ale to udělá dvakrát a potřetí jí bud jedna přiletí nebo ji čapnu pod paži a jdeme domů. Takže nemám pocit, že bych ji rozmazlovala, že by si dělala co chce, že by prostě byla spratek. Na nějaké to zlobení přece mají děti nárok, ne? Já z ní nechci mít vycepovaného vojáka.

Omlouvám se, pokud je to moc dlouhé a napřeskáčku napsané, ale mě se toto nařčení od kamarádky docela dotklo a nevím, jak s tím mám dál pracovat. Nechci být drsná nejdrsnější matka, trestání mi je proti srsti a přistupuju k němu až v momentě, kdy nevidím jiné východisko a vím, že jedna malá přes zadek pomůže (někdy naopak vím, že i kdybych jí dala šlehu jak kráva, tak nepomůže nic, prostě dítě je zaseklé a musí se nechat dořvat). Nechci ji být, nechci na ni řvát, ale samozřejmě, že to občas udělám. Já vím, že vy tady nerozseknete, jestli mám doma malýho zmetka nebo ne, ale musela jsem si trochu ulevit a možná se nechat trochu poplácat po rameni, že to s tou holkou není tak hrozný :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Anonymní
12.7.13 12:05

Pardon za hrubku - nechci ji bít! ne být. (překlepů je tam víc, ale tohle mi plesklo do očí hned).

zakladatelka

• Nahlásit
31603
12.7.13 12:06

A nějaký důvod, proč si to kamarádka myslí? Kamarádka děti má?

• Nahlásit
24324

Ma ta kamaradka deti??
Me tedy rozmazlena neprijde. Rozmazlene dite se chova jinak ;).

• Nahlásit
11133

Dotaz: kolik ma kamaradka deti?

tve dite mi prijde naprosto v poradku ;)

• Nahlásit
31695
12.7.13 12:08

Tvpje dcera rozhodně rozmazlená není, je to normální dítě ;)

• Nahlásit
8959
12.7.13 12:09

Ahojky, já sama teda děťátko teprve čekám, ale z toho co popisuješ mi přijde tvoje malá jako naprosto normální dvouletý dítě. Však, který dítě občas neřve a nezlobí..:-) Z toho, co píšeš mi přijde, že i ty postupuješ naprosto standartně.
Kamoška má jaké dítě?

• Nahlásit
Anonymní
12.7.13 12:11

Pardon, ano, kamarádka má jedno, stejně staré dítě. O mojí dceři si to myslí proto, že ji párkrát hlídala a byla svědkem jednoho takového většího hysterického záchvatu a dvou nějakých menších či co. Plus to, že dcera hrozně řve a že si poroučí (což je pravda, ale neprochází jí to, aspoň ne doma). Vyřvává si hodně u lidí, z kterých cítí, že to na ně platí (takže na babičky, tetičky apod.), takže si myslím, že prostě chtěla zkusit, jestli ta hysterka platí i na tuto tetu :)

• Nahlásit
chatwenna
12.7.13 12:12

No, mozna by bylo nejlepsi zeptat se kamaradky, proc si to mysli. Treba vidi neco, co ty ne…

Podle popisu rozmazlena urcite neni.

• Nahlásit
2868
12.7.13 12:13

Jestli je pravda to, co píšeš, pak je Tvoje dítě je snad jedno z nejvychovenějších, co jsem kdy viděla 8o :mrgreen: Taky by mě zajímalo, jestli má kamarádka děti…nebo jestli případně někdy viděla na vlastní oči opravdu rozmazlený dítě :roll:
Vůbec se tím netrap :hug:,každý dítě má něco a to vztekání se přejde věkem. Třeba je to opravdu frustrací, že neví, jak Vám to má říct, popřípadě neví co s vlastníme emocema.

• Nahlásit
8959
12.7.13 12:13
@Anonymní píše:
Pardon, ano, kamarádka má jedno, stejně staré dítě. O mojí dceři si to myslí proto, že ji párkrát hlídala a byla svědkem jednoho takového většího hysterického záchvatu a dvou nějakých menších či co. Plus to, že dcera hrozně řve a že si poroučí (což je pravda, ale neprochází jí to, aspoň ne doma). Vyřvává si hodně u lidí, z kterých cítí, že to na ně platí (takže na babičky, tetičky apod.), takže si myslím, že prostě chtěla zkusit, jestli ta hysterka platí i na tuto tetu :)

Mě to teda přijde normální:-) Děti, které znám, tak vždycky zkouší, co si mohou dovolit a kam až zajít:-) Pak už záleží na rodiči, jak to vyřeší. Jestli nechá nebo to zatrhne:-)Což jsem pochopila, že ty zatrhneš, takže problém nevidím.

• Nahlásit
11133
12.7.13 12:14
@Anonymní píše:
Pardon, ano, kamarádka má jedno, stejně staré dítě. O mojí dceři si to myslí proto, že ji párkrát hlídala a byla svědkem jednoho takového většího hysterického záchvatu a dvou nějakých menších či co. Plus to, že dcera hrozně řve a že si poroučí (což je pravda, ale neprochází jí to, aspoň ne doma). Vyřvává si hodně u lidí, z kterých cítí, že to na ně platí (takže na babičky, tetičky apod.), takže si myslím, že prostě chtěla zkusit, jestli ta hysterka platí i na tuto tetu :)

na kamosku se vykasli. kazde dite je jine a to ze to neni tiche ditko, co kam posadis, tam najdes a obcas neco zkusi, jeste neznamena, ze je rozmazlena.
babicky usmerni, aby ji to neprochazle nikde a jinak bud v klidu.

• Nahlásit
3158

Řeknu ti to tak. Máš normální dítě. A ano, jsou i „hodnější“. Mám pár známých, co mají děti, které prostě sedí hodinu na zadku a přendávají si kostičku z levé ruky do pravé.. Stačí se na ně zamračit a hned sedí jak zařezané. Nejlepší na této situaci je, že jejich rodiče si myslí, jak jsou ty děti „vychované a vycepované“.

• Nahlásit
48722

Spis bych rekla, ze tve dite prochazi jen obdobim vzdoru, ze neni rozmazlene.
Mam skoro stejne starou holku a rozmazlena ani rozmazlovana neni, posledni 3-4mes.ma vzdor, vzteka se, rika ne, nechci je umrcena.
Musi se to vydrzet a preckat tohle obdobi ;-).
Ale neboj nejsi v tom sama :-*.

• Nahlásit
1493

Asi má kamarádka hodně klidné dítě. :nevim: Počkej, za chvíli jí budou připadat rozmazlené všechny děti okolo ní. :lol:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama