Je moje povinnost chodit na gynekologii v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barush
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 09.03.12 08:27
Je moje povinnost chodit na gyn?

No to zase je nenormální. Jako sestra z gyn. mi právě oznámila že je moje povinnost chodit v těhu na gyn. prohlídky. Já byla teď na ultrazvuku ve 21.tt ve středu, v ponedělí jsem tam chtěla skočit s výsledkama a ona že už mě sháněla všude po nemocnici? 8o Kdo mi teda vlastně ukládá tuto povinnost tam chodit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 09.03.12 08:30

Prosim tě, nikdo, jen je sestra přehorlivá a štvalo jí neodškrtnuté okýnko :roll:
Bohužel právní povědomí některých zdravotníků je na opravdu zoufalé úrovni, nebo možná hřeší na nevědomost, nevím.
Mmch už jenom to, že všude se chodí na kontroly po měsíci, přitom při fyziologickém těhotenství to má být 4-6týdnů, no ale to bypřišli o body od pojišťovny, kdyby se chodilo po 6týdnech…

Kalla1412
Echt Kelišová 8598 příspěvků 09.03.12 08:31

Když tam chodit nebudeša něco se nedej Bože stane, tak oni to hodí na Tebe, že jsi zanedbala povinné gynekoliogické prohlídky. Jestli to něškdo ale matce ukládá, jako zákonem třeba, to opravdu nevím. Já tomu příspěvku Tvému moc teda abych pravdu řekla nerozumím :nevim: V čem je problém?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 09.03.12 08:31

Nikdo ti ji neukládá, jen to budeš muset příslušné sestře dostatečně důrazně sdělit :-)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67512 příspěvků 09.03.12 08:33
Kalla1412 píše:
Když tam chodit nebudeša něco se nedej Bože stane, tak oni to hodí na Tebe, že jsi zanedbala povinné gynekoliogické prohlídky. Jestli to něškdo ale matce ukládá, jako zákonem třeba, to opravdu nevím. Já tomu příspěvku Tvému moc teda abych pravdu řekla nerozumím :nevim: V čem je problém?

Když se něco stane, tak si následky stejně ponese matka, bez ohledu na počet prohlídek… nehledě na to, že těsně po velkém UTZ se těžko stane něco, co by běžná prohlídka dokázala odhalit a zabránit tomu :mrgreen:

Janinna23
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 09.03.12 08:34

Sestra Ti do toho nemá co kvokat :P Však co ona ví, že se Ti to třeba nehodí a podobně :roll:

kacakaca
Závislačka 2811 příspěvků 09.03.12 08:35

Nikdo nic neukládá, pokud by to bylo uzákoněno, tak by se musely dělat šťáry, jestli někdo netají těhotenství bez pravidelné lékaři placené :twisted: docházky. Každý ví, že nejchytřejší jsou důležité sestřičky a uklízečky. S doktorem si přece další schůzku domlouváš a mezitím je to na tobě :nevim: .

Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 09.03.12 08:37

Moc nerozumím tvému příspěvku, co tě tak naštvalo :nevim: , ale buďme rády za to, že nás zatím zdravotníci nahání a chtějí těhotné kontrolovat. Ministr Hegr chce zavést, že těhotná bude jen v péči PA - v rámci šetření :pocitac: :zed: :cert: .

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 09.03.12 08:38
verjanku píše:
Moc nerozumím tvému příspěvku, co tě tak naštvalo :nevim: , ale buďme rády za to, že nás zatím zdravotníci nahání a chtějí těhotné kontrolovat. Ministr Hegr chce zavést, že těhotná bude jen v péči PA - v rámci šetření :pocitac: :zed: :cert: .

A shodou okolností i v rámci zdravého rozumu… Ale to bude spíš omylem :lol:

Barush
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 09.03.12 08:38

No byla na mě pěkně nepříjemná.Fakt jako nevim co ji žere. Když jsem řekla že se tam zastavim v průbehu přístího týdne tak na mě zaječela že dnes nejpozději v pondělí Gladys: asi to vážně bude kvůli tomu že už to přesáhlo ten 4. týden, prosím tě že po 6.týdnech můžu chodit jak ji to mám nějak dokázat?Na to je nějaká vyhláška?Ráda je o ty body z pojišťovny připravím :mrgreen:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 09.03.12 08:39

Ještě mě napadlo, že za komančů prý byly prohlídky opravdu povinné a když jich člověk neměl nějaký počet, nedostal mateřskou či jaký to byl tehdy příspěvek, v povědomí se to drží poměrně fest, že se muselo chodit, takže možná na základě tohoto :nevim:

DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 09.03.12 08:40

pan Heger si asi sedí na vedení, on je bývalý ředitel královéhradecké fakultní nemocnice, pravda je, že ta jde od deseti k pěti, ale že teď dělá vše proto, aby co nejvíce zmenšil péči o staré, nemocné a těhotné to fakt nechápu…štve mě!!!!

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 09.03.12 08:42
Barush píše:
No byla na mě pěkně nepříjemná.Fakt jako nevim co ji žere. Když jsem řekla že se tam zastavim v průbehu přístího týdne tak na mě zaječela že dnes nejpozději v pondělí Gladys: asi to vážně bude kvůli tomu že už to přesáhlo ten 4. týden, prosím tě že po 6.týdnech můžu chodit jak ji to mám nějak dokázat?Na to je nějaká vyhláška?Ráda je o ty body z pojišťovny připravím :mrgreen:

No já to někde četla, ale kde, to se mě neptej, určitě to bude někde zakotvené :oops: Vím že tam byly rozmezí kontrol pro zdravé těhotné, pro rizikové to bylo kratší. Nicméně i tak, to je vlastně povinnost pro lékaře ti v tomto rozmezí poskytnout prohlídku, ne povinnost pro tebe v tomto rozmezí chodit.

Barush
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 09.03.12 08:42

mě tím teda potěšil, taky chci být v péči PA :kytka:

Barush
Ukecaná baba ;) 1424 příspěvků 09.03.12 08:45

Gladys: No a když mě objednají na KO po měsíci má cenu se snima dohadovat že přijdu až za 6týdnů? Zas vidim jejich obličeje :roll: ale nejradši bych se tam zastavila ještě tak max 2-3×. Teď, po 30.tt a možná před porodem.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama