Je morální nechat si zvednout výživné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 05.10.18 20:48
Je moralni nechat si zvednout vyzivne?

Ahoj,
nechci tu psat kilometrovy roman, takze jen vecne.
Ex splaci dluhy - blbost z mladi. Na syna plati 2000 Kc. Alimenty urceny novorozenci. Celou dobu pracoval na cerno nebo na ICO, takze vymahatelnost alimentu nulova. Ted se nechal zamestnat, exekutor mu nechava minimum, mamince dava na domacnost 3000 Kc. Zustava mu pet tisic. Kdyz si alimenty necham zvysit, on bude mit stale stejne, ale na splatky pujde mene. Prestal mi z tydne na tyden pomahat se synem. Ale u me se situace taky zmenila. Tehdy materska deset tisic, bydleni u mamky a cerstve miminko, dneska osmdesatimetrovy byt v centru, vydelam okolo 25 - 30 tisic. Takze stouply prijmy i naklady a na peci o syna jsem sama. Jeho oficialni prijem je asi 19.000 Kc. Tak co, sly byste do toho? O tom, ze za dva tacy nezaplatim ani synuv podil na bydleni, se nebavim. Jde mi ciste o moralni stranku veci.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anna766
Hvězda diskuse 72173 příspěvků 05.10.18 20:50

Z morální stránky ano,nárok máš.
Jestli si tím pomůžeš je věc druhá.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33505 příspěvků 10 inzerátů 05.10.18 20:51

Výživné je na dítě. O co morálního konkrétně jde? Podle mě je nemorální se nepodílet na výživě a výchově dítěte.

Tichošlápek
Extra třída :D 10913 příspěvků 05.10.18 20:51

Jistě. 2000 je směšné

vokishka
Extra třída :D 12890 příspěvků 05.10.18 20:52
@Anna766 píše:
Z morální stránky ano,nárok máš.
Jestli si tím pomůžeš je věc druhá.

pomůže, alimenty mají přednost, ona je dostane. Méně půjde na další dluhy.

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3673 příspěvků 05.10.18 20:52

@VitaminC Ano, sla bych do toho. Ne nadarmo maji alimenty prednost pred exekuci a 2000 je zanedbatelny prispevek na dite. Neprijde mi nemoralni, ze nebudes expriteli dotovat dluhy z mladi fakticky ze sveho.

Na druhou stranu, pokud by to melo zpusobit zhorseni vztahu s otcem ditete, tak by mi to za to nestalo.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 05.10.18 20:56

Podle me ma ofiko 19 a stejne nejaky zbytek bokem, ne? Zkusila bych to, ale zalezi o co to zvednou. Jestli 500 nebo i 1000 to uz nevim. On je sam, o nikoho se nestara, tak at jde treba na brigadu. Ty makas a musis uzivit oba. Resit hlidani atd… ja bych do toho sla

anahry
Kecalka 364 příspěvků 1 inzerát 05.10.18 20:56

Jo, šla bych do toho. S dluhama si udělal dítě, musel vědět, do čeho jde. 2000 je prd. Manžel platí své téměř šestadvacetileté dceři třikrát tolik, a to nejsme žádní boháči. Ale jednou je to jeho dítě, tak má povinnost se finančně postarat.

VitaminC
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 05.10.18 20:57

@Tiger-lily Jde mi o to, ze nechcipame hlady, ale on tim zvysenim bude dluhy splacet (od oka) o dva roky dele. Tzn. bude veskere svoje potreby hradit z osmi tisic o dva roky dele.

Anna766
Hvězda diskuse 72173 příspěvků 05.10.18 21:00
@vokishka píše:
pomůže, alimenty mají přednost, ona je dostane. Méně půjde na další dluhy.

Myslela jsem spíše vztahy s ex.Jinak jak píšu,právo má.2000 na skoro školáka je nic moc.

BloomingGorgeous
Závislačka 2832 příspěvků 05.10.18 21:05

Ja bych se rozhodla podle toho, jak se ke mne a synovi byvaly partner choval. Pokud by vztahy byly dobre/slusne a on byl korektni, tak bych to nechtela. V opacnem pripade bych uprednostnila sebe a syna. Proste podle pocitu, co je spravne, zda si Tvoji velkorysost zaslouzi. Casto taky u lidi vis, jak by se zachovali oni, pokud je dobre znas.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 21:07

já bych neváhala - jedná se o JEHO dítě přece ! jen ještě nutno zvážit , zda se podílí i jinak, kdyby třeba dával část na oblečení či školní potřeby a pomůcky - školní výlety, sportovní vybavení či kroužky, tak bych byla ochotná to nechat tak.. ale předpokládám, že tímto způsobem se nepodílí.. na školáka dnes při středních 3000 jsou běžné, tak bych navrhla soudu 3000 s tím, že se „významně změnily poměry“ oproti době původního rozhodnutí.

Lalelale
Závislačka 2702 příspěvků 05.10.18 21:13

Dva tisíce jsou nic, ale on očividně vydělá houby a jsou to pro něj asi velké peníze. Bylo by mi ho líto a nechala ho platit dluhy. Za předpokladu, že se k tobe chová slušně a nedělá schválnosti

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 3673 příspěvků 05.10.18 21:20
@VitaminC píše:
@Tiger-lily Jde mi o to, ze nechcipame hlady, ale on tim zvysenim bude dluhy splacet (od oka) o dva roky dele. Tzn. bude veskere svoje potreby hradit z osmi tisic o dva roky dele.

Moralni to je… Ale kdyz o tom premyslim, menim nazor a asi bych do toho nesla. Pokud by mi ta 1000 nejak vyznamneji nepomohla. Preci jen pokud by kvuli tomu musel o 2 roky dele zit z 8000… a ja ty penize nepotrebovala­.............­..

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 05.10.18 21:42

Tak všude se hlásá, že dítě má mít shodnou životní úroveň jako rodič a co jsem tak pochopila, tak je tím myšlen hlavně otec. Takže logicky, pokud otci zůstává pár šlupek, musí se dítě spokojit s velkou skromností. Což v praxi je v tomhle směru skoro nepřijatelné, v opačném případě by se hlásal opak. Záleží na tobě jak se rozhodneš, pokud ti to zvednou třeba o tisícovku, pomůže ti to a jemu zas tak neublíží. O tisícovku menší splátka dluhu mu to splácení o extrémně dlouhou dobu neprodlouží.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >