Je možná ještě pozdní změna barvy očí?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
114
4.12.17 18:56

je možná ještě pozdní změna barvy očí?

Ahoj holky, mé dítě je v 8 měsíci. Má očička viz obrázek, chtěla bych se vás zeptat, zda si myslíte, že se ještě změní nebo už mu takto zůstanou. Já mám hnědozelené a manžel modré oči. Měl někdo podobné oči u dítěte? Nevím, jestli na změnu na hnědozelené není pozdě.. Díky za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
526
4.12.17 18:58

Mojí starší dceři (9 let) se změnila barva očí až v cca 5 letech, začaly se jí zabarvovat do zelena, po manželovi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3998
4.12.17 19:09

@kleris2
Ahoj, já při narození měla oči tmavé, až černé (stejně tak vlasy), pak postupně vybledly a kolem pěti let jsem byla modroká blondýnka a pak se to během pár let změnilo na fiunální hnědé vlasy a zelené oči… takže rozhodně myslím, že pozdě není ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.17 19:09

A proč by mělo dítě mít oči po tobě? To na tom záleží? Jinak může mít finálně jakékoliv. Ale dominantní je vždy hlavně gen tmavých, tedy hnědých očí. Takže je tam největší pravděpodobnost. Ale i tak, sice menší, ale je možné i to, že je bude mít modré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73771
4.12.17 19:16

@kleris2 barva oci se muze zmenit i ve 3-4 letech a pozdeji, dceri se postupne meni doted (3 roky), zelenaji ji a jdou do hneda ve stredu. Vlasy taky nejak tmavnou. Manzel byl do 5-6 let uplny blondak s modryma ocima, no a ted tmavovlasy a hnede oci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
jun
676
4.12.17 19:21

Může se určitě změnit. Já jako malá měla hnědé, mamka hnědozelené. Teď mám hnědozelené, mamka modrošedé ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
4.12.17 19:29

@kleris2
Z genetické stránky je zelená barva očí minoritní. Naopak modrá je dominantní. Takže nečekej změnu na zelenou. Ale odstín se může měnit po každém pobytu na slunci - UV záření způsobuje zvýraznění pigmentu i u očí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
4.12.17 19:29

Mě poslední velká změna barvy očí proběhla mezi 15 a 18. Bylo to krásně vidět na průkazové fotce v 15 jsem měla hnědo-žluté oči v 18 už mojí barevnou směsku: Žlutá, zelená, šedá a kousek hnědé. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tunrida
4.12.17 19:36

S největší pravděpodobností se ještě změní, ale nemusí to být na hnědozelenou :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
218
4.12.17 19:45

Moje dcera měla od narozeni modré oči. Cca v 9ti letech ji začaly zelenat. Je jí 10 a půl a má modrozelene. Jsem zvědavá, jestli ji časem úplně zezelenaji. Oba máme modré

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6436
4.12.17 20:13

Mám tmavě hnědé oči, muž zelené.. Starší syn ještě v roce a půl modrooky, později se vybarvil do zelena.. Mladší byl tmavooky od porodnice..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
4.12.17 20:28

Ještě se můžou změnit, na jakou barvu netuším..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110343
4.12.17 20:48
@Vlaďka 83 píše:
@kleris2
Z genetické stránky je zelená barva očí minoritní. Naopak modrá je dominantní. Takže nečekej změnu na zelenou. Ale odstín se může měnit po každém pobytu na slunci - UV záření způsobuje zvýraznění pigmentu i u očí.

Dcera do dvou a něco modrooká, pak jí oči zezelenaly. Synek modrooký, cca do roka, pak mu zezelenaly.
Takže změnu očekávat může, proč by ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
4.12.17 21:00
@Vlaďka 83 píše:
@kleris2

Geneticky je dominantní hnědá. A je více pravděpodobné, že bude mít dítko později oči do zelena, než že zůstanou modré.

@kleris2 píše:
Ahoj holky, mé dítě je v 8 měsíci. Má očička viz obrázek, chtěla bych se vás zeptat, zda si myslíte, že se ještě změní nebo už mu takto zůstanou. Já mám hnědozelené a manžel modré oči. Měl někdo podobné oči u dítěte? Nevím, jestli na změnu na hnědozelené není pozdě.. Díky za odpovědi

Oči se můžou začít měnit až klidně ve čtyřech letech. Ale už dřív budeš vidět, že ta modrá má jiný odstín, než na začátku. Ten proces je pak dlouhý, viděla jsem změnu očí ještě kolem desátého roku u neteře (jako mimino modré oči, pak modrošedé, nakonec začly zlátnout a teď je má hnědé, vpodstatě se dá říct zelenohnědé, protože čistě hnědá ani čistě zelená to není).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
4.12.17 21:05

Dceri zesedli oci kolem.6 let, porad byla modrooka, ted tam z.
modre nic nevidim…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat