Je možná ještě pozdní změna barvy očí?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kleris2
Povídálka 44 příspěvků 04.12.17 18:56
je možná ještě pozdní změna barvy očí?

Ahoj holky, mé dítě je v 8 měsíci. Má očička viz obrázek, chtěla bych se vás zeptat, zda si myslíte, že se ještě změní nebo už mu takto zůstanou. Já mám hnědozelené a manžel modré oči. Měl někdo podobné oči u dítěte? Nevím, jestli na změnu na hnědozelené není pozdě.. Díky za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

laetti
Kecalka 493 příspěvků 04.12.17 18:58

Mojí starší dceři (9 let) se změnila barva očí až v cca 5 letech, začaly se jí zabarvovat do zelena, po manželovi :-)

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 04.12.17 19:09

@kleris2
Ahoj, já při narození měla oči tmavé, až černé (stejně tak vlasy), pak postupně vybledly a kolem pěti let jsem byla modroká blondýnka a pak se to během pár let změnilo na fiunální hnědé vlasy a zelené oči… takže rozhodně myslím, že pozdě není ;-)

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 04.12.17 19:09

A proč by mělo dítě mít oči po tobě? To na tom záleží? Jinak může mít finálně jakékoliv. Ale dominantní je vždy hlavně gen tmavých, tedy hnědých očí. Takže je tam největší pravděpodobnost. Ale i tak, sice menší, ale je možné i to, že je bude mít modré.

blumen
Hvězda diskuse 43039 příspěvků 04.12.17 19:16

@kleris2 barva oci se muze zmenit i ve 3-4 letech a pozdeji, dceri se postupne meni doted (3 roky), zelenaji ji a jdou do hneda ve stredu. Vlasy taky nejak tmavnou. Manzel byl do 5-6 let uplny blondak s modryma ocima, no a ted tmavovlasy a hnede oci…

jun
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 04.12.17 19:21

Může se určitě změnit. Já jako malá měla hnědé, mamka hnědozelené. Teď mám hnědozelené, mamka modrošedé ☺

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 04.12.17 19:29

@kleris2
Z genetické stránky je zelená barva očí minoritní. Naopak modrá je dominantní. Takže nečekej změnu na zelenou. Ale odstín se může měnit po každém pobytu na slunci - UV záření způsobuje zvýraznění pigmentu i u očí.

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 04.12.17 19:29

Mě poslední velká změna barvy očí proběhla mezi 15 a 18. Bylo to krásně vidět na průkazové fotce v 15 jsem měla hnědo-žluté oči v 18 už mojí barevnou směsku: Žlutá, zelená, šedá a kousek hnědé. :mrgreen:

Tunrida
Hvězda diskuse 46773 příspěvků 04.12.17 19:36

S největší pravděpodobností se ještě změní, ale nemusí to být na hnědozelenou :lol:

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 04.12.17 19:45

Moje dcera měla od narozeni modré oči. Cca v 9ti letech ji začaly zelenat. Je jí 10 a půl a má modrozelene. Jsem zvědavá, jestli ji časem úplně zezelenaji. Oba máme modré

lentilka248
Kelišová 6412 příspěvků 1 inzerát 04.12.17 20:13

Mám tmavě hnědé oči, muž zelené.. Starší syn ještě v roce a půl modrooky, později se vybarvil do zelena.. Mladší byl tmavooky od porodnice..

elle21
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 04.12.17 20:28

Ještě se můžou změnit, na jakou barvu netuším..

Anna766
Hvězda diskuse 66583 příspěvků 04.12.17 20:48
@Vlaďka 83 píše:
@kleris2
Z genetické stránky je zelená barva očí minoritní. Naopak modrá je dominantní. Takže nečekej změnu na zelenou. Ale odstín se může měnit po každém pobytu na slunci - UV záření způsobuje zvýraznění pigmentu i u očí.

Dcera do dvou a něco modrooká, pak jí oči zezelenaly. Synek modrooký, cca do roka, pak mu zezelenaly.
Takže změnu očekávat může, proč by ne :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20661 příspěvků 04.12.17 21:00
@Vlaďka 83 píše:
@kleris2

Geneticky je dominantní hnědá. A je více pravděpodobné, že bude mít dítko později oči do zelena, než že zůstanou modré.

@kleris2 píše:
Ahoj holky, mé dítě je v 8 měsíci. Má očička viz obrázek, chtěla bych se vás zeptat, zda si myslíte, že se ještě změní nebo už mu takto zůstanou. Já mám hnědozelené a manžel modré oči. Měl někdo podobné oči u dítěte? Nevím, jestli na změnu na hnědozelené není pozdě.. Díky za odpovědi

Oči se můžou začít měnit až klidně ve čtyřech letech. Ale už dřív budeš vidět, že ta modrá má jiný odstín, než na začátku. Ten proces je pak dlouhý, viděla jsem změnu očí ještě kolem desátého roku u neteře (jako mimino modré oči, pak modrošedé, nakonec začly zlátnout a teď je má hnědé, vpodstatě se dá říct zelenohnědé, protože čistě hnědá ani čistě zelená to není).

teepe
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 04.12.17 21:05

Dceri zesedli oci kolem.6 let, porad byla modrooka, ted tam z.
modre nic nevidim…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama