Je možná nákaza toxoplazmózou z kousku syrového masa?

Anonymní
31.1.21 21:49

Je možná nákaza toxoplazmózou?

Ahoj, predem se omlouvám se za anonym. Stala se mi dnes taková věc, která mě strašně vynervovala. Chtěla bych poprosit o názory. Už se v tom nervu motam od rána a neumím se uklidnit. Jsem těhotná 25+2 a od začátku těhotenství mám panickou hrůzu z toxoplazmozy. Byla jsem na testu v 1. Trimestru a tam negativní a ani jsem ji nikdy neměla. Dneska jsem v krámě u pultu koupila šunku a dala si ji k snídani. Když jsem uklizela balíček do lednice, tak jsem si na něm všimla nějakého červeného kousku (byl pod prehybem), na sunce žádný takový nebyl. V obchodě prodávají maso balené, vakuovane, ne ale u toho pultu. Nevím, zda ho bali v té prodejně. Okamžitě jsem se dostala do stresu, že je to nějaký kousek syrového masa a že jak jsem připravovala snídani a nevšimla si toho, tak jsem se mohla nakazit. Co myslíte? :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3896
31.1.21 21:54

Ne, to skutečně nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
31.1.21 21:54

:mrgreen: :mrgreen: jestli takhle šílíš tak bych zkusila kontaktovat psychoterapeuta, než se zblázníš, takhle přece nemůžeš plašit až do porodu z každé šunky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
31.1.21 21:58
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 22:01

No jo, to já vím. Já tu úzkost řeším. Chodím na terapii, ale jde to pomalu. A někdy se zacyklim v nějaké situaci a potřebuji z ní pomoct. Slyšet názor. Někdy to dokážu velmi těžko zastavit. :oops: :,( ale vážně se moc snažím.

• Citovat
  • Nahlásit
579
31.1.21 22:01

Určitě se hoďte do klidu, jinak se zblázníte! To byste nemohla vůbec nic a ve stresu byste byla pořád. Určitě je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5157
31.1.21 22:29

Proč si jako prvotřídní cvok pořizuješ dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2472
31.1.21 23:06
@Anonymní píše:
Ahoj, predem se omlouvám se za anonym. Stala se mi dnes taková věc, která mě strašně vynervovala. Chtěla bych poprosit o názory. Už se v tom nervu motam od rána a neumím se uklidnit. Jsem těhotná 25+2 a od začátku těhotenství mám panickou hrůzu z toxoplazmozy. Byla jsem na testu v 1. Trimestru a tam negativní a ani jsem ji nikdy neměla. Dneska jsem v krámě u pultu koupila šunku a dala si ji k snídani. Když jsem uklizela balíček do lednice, tak jsem si na něm všimla nějakého červeného kousku (byl pod prehybem), na sunce žádný takový nebyl. V obchodě prodávají maso balené, vakuovane, ne ale u toho pultu. Nevím, zda ho bali v té prodejně. Okamžitě jsem se dostala do stresu, že je to nějaký kousek syrového masa a že jak jsem připravovala snídani a nevšimla si toho, tak jsem se mohla nakazit. Co myslíte? :zed: :zed: :zed:

Ne, v klidu.

Na prodejně ho určitě nebalí, když to není řeznictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 10:37

@aquarian moc děkuji :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 19:18

@Zumpa Problém s úzkosti začal v těhotenství, předtím bylo vše ok. A díky za připomenutí, že existujou i lidi, který si rádi kopnou i do vynervovanyho člověka. Fakt k tobě přezdívka sedí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 19:23

Já v těhotenství jedla tatarák, sushi, různá jídla u stánků jako langoš, apod… a opravdu jsem neměla z jídla obavu… hoď se do klidu, miminu ublíží akorát tvoje hysterie

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat