Je možné, aby od zánětu dásní bolela celá strana čelisti?

550
12.2.17 11:46

je možné aby od zánětu dásní bolela celá strana čelisti?

Ahoj holky, mám zánět dásní a čeká mě dentální hygiena. Včera večer mě ale začala bolet dáseň, nebo spíš okolí kolem zubu moudrosti..(ničemu nepřekáží, je zakrslý), který už mám vyrostlý asi rok. Bolí mě to v intetrvalech, jakoby víc do hloubky…až tak že mi rozbolí celá strana patra… myslíte že to může být od zánětu dásně? Že mi pomůže dent. hygiena, nebo taková bolest nemůže z dásní být?…
Díky za zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1563
12.2.17 12:13

Tak slo by to, ale tipla bych ze by to spise bylo zanet postupujici dal z te dasne dal (nevim jak se to jmenuje). Ale jimak bych o spise videla na rust te osmicky. Me rostly nekolik let, vzdy mezi dalsim rustem byla pauza, nejvic bolela ta osmicka, kzera nemela dostatek mista k rustu a tak tlacila na sedmicku. Taky to byl pocit spise velke bolesti dasne pomalu se rozsirujici dal. Zasla bych k zubarce, muze udelat rentgen at vite na cem jste. Ta osma nemusi byt malicka, mohla mit jen pauzu v rustu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.2.17 12:28
@Sexynohy píše:
Tak slo by to, ale tipla bych ze by to spise bylo zanet postupujici dal z te dasne dal (nevim jak se to jmenuje). Ale jimak bych o spise videla na rust te osmicky. Me rostly nekolik let, vzdy mezi dalsim rustem byla pauza, nejvic bolela ta osmicka, kzera nemela dostatek mista k rustu a tak tlacila na sedmicku. Taky to byl pocit spise velke bolesti dasne pomalu se rozsirujici dal. Zasla bych k zubarce, muze udelat rentgen at vite na cem jste. Ta osma nemusi byt malicka, mohla mit jen pauzu v rustu.

Podle rentgenu je zakrslá a zubům překážet nemůže. Nevytrhli mi ji jako jedinou kvůli rovnátkům, protože by neměla co křivit. Místa má její velikost dost…
No uvidíme… na DH mám jít v uterý, tak snad to přežiju..snad se to nezhorší. Nechám si tam rovnou udělat i rentgen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21507
12.2.17 12:37

@Marky983 můžeš mít podrážděný (zanícený) trojklanný nerv. Ten ti inervuje čelist, tvář i oko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
12.2.17 13:01

Podle popisu to vidím taky na pohyb osmičky. Mě ted taky zlobi a obcas to boli tak, že ani nepoznam, jestli ta bolest jde od horni nebo dolni celisti. Jinak moje osmicka nikde neprekazi ale jednou za cas se vyreze z dasne ven. Me na to pomaha roztok na dasne od Herbadentu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.17 13:11

Já to takhle měla, začla mě hrozně bolet celá čelist, střílelo mi to až nahoru ke spánku a dozadu k uchu, myslela jsem že to bude trojklaný nerv, ale to mi dr vyloučila, nakonet to opravdu byl ten zánět v dásni pod jedním zubem…byla to taková šílená bolest, že jsem myslela, že bude po mně…a navíc mě to chytlo v těhotenství, takže jsem si mohla na to vzít akorát jednou za čas paralen…fakt hrůza :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 21:58

@Marky983
Ahoj, nerada ruším.. Jen se strašně bojím..
Tohle je zánět dásní, viďte? :,(
Dekuju za odpověď a přikládám foto jako anonymní. Dekuju..

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.19 22:00

No tohle vypadá na Stomatitidu vygoogli si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
26.11.19 22:02
@Anonymní píše:
@Marky983
Ahoj, nerada ruším.. Jen se strašně bojím..
Tohle je zánět dásní, viďte? :,(
Dekuju za odpověď a přikládám foto jako anonymní. Dekuju..

Vypadá to tak.Ale zánětu dásní bych se nebala. Proste zajdes na dentální hygienu a je to. Vyskrabou ti zubní kamen a daji nějakou Vodičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 22:04

@Marky983
No, já k tomu všemu mám angínu, nemůžu jist, pít a tohle se mi udělalo právě den po tom, co jsem začala brát antibiotika, tak jsem si nejdřív myslela, že je to nějaký vedlejší účinek… Ale asi ne no :smirk: kousat nemůžu vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.19 22:06

Najdi si Stomatitidu… je to imunitní záležitost, je to nepříjemné. Dodej tělu přatelské bakterie do střeva, bude to těmi ATB, tohle není záležitost hygieny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 22:11

@růžový achát
Takže co s tím? Dekuju :-(

• Nahlásit
  • Citovat
26.11.19 22:16
@Anonymní píše:
@růžový achát
Takže co s tím? Dekuju :-(

Nejez nic ostrého, hodně kefíry, jogurty, kup si Enterol v lékárně a chladivý gel na ústní sliznici, podporuj imunitu ve střevech, musí se to zhojit.. nikdo to s tim teď moc nepomůže, možná bych popíjela chladný heřmánkový čaj nebo řapík. To bude dobrý :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.19 22:21

@růžový achát
No, já moc chladný nebo vlažný nevypiju, lépe se mi pije teplé..
Moc toho nesnim. Teď už se tady asi hodinu pářu s kukuřičnémi lupínkami rozmoceny v mléce..

Ono to začala ve čtvrtek, to jsem začala mít jen horečky, ale hodně vysoké.
V pátek jsem šla k dr a dala mi antibiotika.
A druhý den se mi tohle právě udělalo. Nedá se pít, jist, polykat, sliny jak kdybych měla předem na rok.
No teď mám jiné antibiotika, protože mi tamty prostě nešli spolknout… Uzliny mám obří. Napuchly krk. Afty asi žádný jen jeden na jazyku. Jinak mám na dasnich bouličky, to taky nevím co je..
Už jsem úplně vyřízená…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.11.19 22:23

@růžový achát
Ale moc Dekuju, jste moc hodná :,( :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu