Je možné, aby povolili insolvenci v podmínce?

Anonymní
19.5.17 11:23

je možné aby povolili insolvenci v podmínce

Je možné aby povolili insolvenci v podmínce za úvěrový podvod?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

258
19.5.17 11:31

Záleží na to, za co je ta podmínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 11:33

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: V podmínce za úvěrový podvod povolit insolvenci. Tak to asi néééééé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
19.5.17 11:38

@Iustitia omnibus Ježiš :D :D Já přečetla jen první řádek :D :D ted koukám jak víš o jaký podvod jde :D :D Navíc koukám že píšu jak retard, to mám zas den :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 11:40
@DankaF píše:
@Iustitia omnibus Ježiš :D :D Já přečetla jen první řádek :D :D ted koukám jak víš o jaký podvod jde :D :D Navíc koukám že píšu jak retard, to mám zas den :D

Je pátek, já mám dnes to samé, už docházejí baterky :oops: Jinak téma pobavilo :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17596
19.5.17 11:41
@DankaF píše:
@Iustitia omnibus Ježiš :D :D Já přečetla jen první řádek :D :D ted koukám jak víš o jaký podvod jde :D :D Navíc koukám že píšu jak retard, to mám zas den :D

Ja si toho po prvním precteni před chvili taky nevsimla. Mozna to tam nebylo…
Ale odpověď - nevim, doufam, ze nic takového neprojde a moc bych se divila, kdyby to slo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 11:42

Ustanovení, kdy lze usuzovat nepoctivý záměr dlužníka z výpisu z rejstříku trestů, dle kterého nesměl být odsouzen pro trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, z insolvenčního zákona zmizelo. Na základě toho již většina soudů nepožaduje výpis z rejstříku trestů. Takže dle mého názoru ANO, je to možné, ovšem není to zaručené. Záleží na soudci. Soud se o tom totiž nemusí dozvědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 11:45
@S.Berankinová píše:
Ustanovení, kdy lze usuzovat nepoctivý záměr dlužníka z výpisu z rejstříku trestů, dle kterého nesměl být odsouzen pro trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy, z insolvenčního zákona zmizelo. Na základě toho již většina soudů nepožaduje výpis z rejstříku trestů. Takže dle mého názoru ANO, je to možné, ovšem není to zaručené. Záleží na soudci. Soud se o tom totiž nemusí dozvědět.

A není to taky tak, že dluh, za který je aktuálně podmínka za úvěrový podvod nesmí souviset s insolvencí? Protože k logiky věci by se pak insolvenční soud měl zajímat ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1181
19.5.17 12:32

Ano, je to možné. Existuje návrh, aby oddlužení bylo umožněno i lidem trestaným. Pokud těmto lidem není omožňováno odpuštění dluhů, jde prý o diskriminaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17596
19.5.17 12:45
@JTom píše:
Ano, je to možné. Existuje návrh, aby oddlužení bylo umožněno i lidem trestaným. Pokud těmto lidem není omožňováno odpuštění dluhů, jde prý o diskriminaci.

Ano, trestanym klidne. Ale trestanym za totez, to mi smysl nedava. Jak k tomu prijdou veritele, pro ne to diskrimimacni není?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
19.5.17 12:53

Mám takový pocit, že kdejaký… se s každého prů. eru vyhrabe díky kouzelnému slovíčku DISKRIMINACE. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 14:03
@Iustitia omnibus píše:
A není to taky tak, že dluh, za který je aktuálně podmínka za úvěrový podvod nesmí souviset s insolvencí? Protože k logiky věci by se pak insolvenční soud měl zajímat ne?

Tomu nerozumím. Jak nesmí souviset s insolvencí?

K poslední větě: insolvenční soud se zajímat o jednotlivé závazky nemusí. Sami věřitelé mají právo se k oddlužení dlužníka vyjádřit, resp. mohou hlasovat na schůzi o tom, že dlužníkův záměr je nepoctivý, uváděl jim nepravdivé údaje a tak s jeho oddlužením nesouhlasí. Jsou-li takové námitky či vyloženě nesouhlas věřitele důvodné, insolvenční soud oddlužení skutečně neschválí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama