Je možné být těhotná nebo jsem naivní?

Anonymní
9.12.19 13:12

Je možné být těhotná nebo jsem naivní?

Ahoj, hned na začátek bych Vám chtěla říct, že se s přítelem už rok snažíme o miminko. Nedávno jsem měla už třetí cyklus s clostilbegytem a injekcí ovitrele. Jenže tahle menstruace byla divná. Přišla přesně na den (což je u mne divné) ale hlavně…první den teda šílený křeče, což mívám. Dokonce jsem i zakrvácela, ale moje krvácení trvalo jen jeden den, další tři dny jsem měla slabé špinění. Den po krvácení bylo špinění silnější, ale nic hrozného, a zbytek dnů mi bohatě stačila intimka. Občas po vyčůrání, když jsem se otřela tak na toaleťaku bylo malinko špinění. Tak jsem z toho taková zmatená. Do toho jsem začala užívat kapky gynex, mají na to vliv? Moc bychom si přáli, abychom už čekali miminko. Měla jste nějaká z vás stejnou/podobnou zkušenost? Myslíte, že si mám třeba za týden zkusit test jestli tam nebudou //? Nebo jsem tak naivní, že si myslím, že i po nějaké ms by tam něco mohlo být?
Děkuji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.12.19 13:18

Když jsem otěhotněla měla jsem stejné příznaky jako u MS lehce jsem v době menstruce špinila naružověle cca 2 nebo 3 dny. Po „MS“ mi ale příznaky neskončily naopak po dalších 2 týdnech mě napadlo udělat si test a bylo jasno. Test si ale můžeš udělat i teď. už by to mohlo ukázat.

• Citovat
  • Nahlásit
100
9.12.19 13:23

Zkuste si udělat test, to bude nejjistější, ale spíš to vypadá, že prostě proběhla menstruace - kdyby se embryo usadilo ve výstelce dělohy a produkovalo hormon hCG, menstruace by nepřišla. Na „zvláštní“ menstruaci může mít vliv clostilbegyt a ovitrele, dokonce i ty kapky Gynex ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
9.12.19 13:23

Myslím, že těhotná nejsi. To spíš ten gynex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
9.12.19 13:50

Myslím že za to může ten gynex. Ne každému takové bylinné kapky pomáhají a navíc pokud je neužíváš nějak delší dobu tak musíš s nimi začínat od těch nejmenších možných dávek a pak kdyžtak postupně přidávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20803
9.12.19 15:47

Nemůžeš brát hormony a zároveň gynex. Vždyť to má naprosto opačné účinky. Clostilbegyt ti rapidně navyšuje hladinu hormonů a gynex má naopak hladinu hormonů optimalizovat, takže tělo nutí, aby se přebytků zbavovalo. To je jako ohřívat vodu a zároveň do ní házet led. Nicméně pokud máš po menzes, tak si udělej test. Čtrnáct dní po ovulaci bude naprosto průkazný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 16:41
@Janli píše:
Nemůžeš brát hormony a zároveň gynex. Vždyť to má naprosto opačné účinky. Clostilbegyt ti rapidně navyšuje hladinu hormonů a gynex má naopak hladinu hormonů optimalizovat, takže tělo nutí, aby se přebytků zbavovalo. To je jako ohřívat vodu a zároveň do ní házet led. Nicméně pokud máš po menzes, tak si udělej test. Čtrnáct dní po ovulaci bude naprosto průkazný.

Právě jsem četla, že se to může, proto jsem je začala užívat. Když jsem byla na kontrole u doktora, zda mi vůbec vajíčka vyrostly, byly úžasný. Až byl doktor překvapený, kolik jich mam, a že jsou nádherně velký.
Asi ten test zítra zkusím

• Citovat
  • Nahlásit
20803
9.12.19 16:53

A kolik jsi jich tam měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 20:21
@Janli @Janli
@Janli píše:
A kolik jsi jich tam měla?

5 a to je prostě skvělý, protože mi předtím fungoval jen jeden vaječník a měla jsem buď jedno nebo dvě. A najednou 5 a byly velký… A teď mě nějak pobolívá vaječník…

• Citovat
  • Nahlásit
20803
9.12.19 21:29

To ale vůbec není skvělý. Od tří folikulů výše se vystavuje stopka na snažení, protože hrozí vícečetné těhotenství. Tady se s tím dneska roztrhnul pytel :roll:. To už je druhá diskuze…Já nechápu, jak můžou lékaři takhle neúměrně hazardovat se zdravím pacientek? Co budeš dělat, když zjistíš, že čekáš paterčata? Necháš si je nebo podstoupíš redukci plodů? To jako fakt není sranda. Kdyby jsi tohle podstoupila v CARu, tak můžou udělat punkci folikulů a přistoupit k nativnímu IVF, ale takhle by měl lékař zakázat nechráněný sex v zájmu pacientky. Pořád dokola se tady přesvědčuju, že tenhle lék nepatří do rukou řadových gynekologů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 21:37
@Janli píše:
To ale vůbec není skvělý. Od tří folikulů výše se vystavuje stopka na snažení, protože hrozí vícečetné těhotenství. Tady se s tím dneska roztrhnul pytel :roll:. To už je druhá diskuze…Já nechápu, jak můžou lékaři takhle neúměrně hazardovat se zdravím pacientek? Co budeš dělat, když zjistíš, že čekáš paterčata? Necháš si je nebo podstoupíš redukci plodů? To jako fakt není sranda. Kdyby jsi tohle podstoupila v CARu, tak můžou udělat punkci folikulů a přistoupit k nativnímu IVF, ale takhle by měl lékař zakázat nechráněný sex v zájmu pacientky. Pořád dokola se tady přesvědčuju, že tenhle lék nepatří do rukou řadových gynekologů.

Kdybych čekala paterčata, tak bych čekala. No a co? Já prostě miminko chci. A kdyby se jich povedlo pět, tak by jich prostě pět bylo. Já budu ráda, že vůbec nějaký mít budu, že jo!
A můj gynekolog je úžasnej, myslim si, že ví, co dělá ;)

• Citovat
  • Nahlásit
4809
9.12.19 21:48
@Anonymní píše:
Kdybych čekala paterčata, tak bych čekala. No a co? Já prostě miminko chci. A kdyby se jich povedlo pět, tak by jich prostě pět bylo. Já budu ráda, že vůbec nějaký mít budu, že jo!
A můj gynekolog je úžasnej, myslim si, že ví, co dělá ;)

Jako já touhu po dětech chápu (mám za sebou IVF atd.) ale je třeba si uvědomit, jaká jsou rizika vícečetného těhotenství (a to dvojčata jsou to nejmenší). Není to jen o tom, že máš pět miminek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20803
9.12.19 21:50
@Anonymní píše:
A můj gynekolog je úžasnej, myslim si, že ví, co dělá ;)

Neví holka, bohužel ne a na tvém místě bych se sebou dál nenechala experimentovat, ale obrátila se na CAR, kde ti pomůžou skuteční odborníci. Pokud je tohle ochoten risknout, neměl by mít vlastní praxi. Vím, co to je touha po dítěti, ale je potřeba stát nohama na zemi. Ten problém není jen lítání kolem vícerčat a práce s nimi. Ty děti se v drtivé většině případů narodí nedonošené a můžou mít doživotní následky, hrozí velké množství komplikací při těhotenství. Proč myslíš, že se dávno upustilo od zavádění více než dvou embryí při IVF? Ta rizika nestojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9971
10.12.19 07:44

@Janli souhlasím. Ten doktor je blázen. Při 5 folikulech měl okamžitě stoupnout snažení. Ale ony ty ženský jsou tak zaslepený, že by to stejně zkusily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4809
10.12.19 07:56

@karkarka Já to tady nedávno někde četla. Stopli IUI, tak to doháněli doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat