Je možné darovat vaječníky?

15.2.20 22:30

Je možné darovat vaječníky?

Lze darovat vaječníky? Tak, jako třeba ledvinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10665
15.2.20 22:36

Vaječníky se netransplantují, k čemu by někomu byly nefunkční vaječníky? Vajíčka darovat můžeš, pokud splníš podmínky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
15.2.20 22:38

Ne, k čemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49937
15.2.20 22:39

Proč by to někdo dělal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:41

@bejbyn proč nefunkční? :nevim: ale děkuji za odpověď i tak. Proč? Po porodu už další miminko neplánujeme, ale jsem ještě dost mladá a vaječníky fungují dobře, tak mě prostě napadla myšlenka je darovat ženě, která vaječníky třeba nemá, nebo jí nefungují. :nevim: Vajíčka darovat nemůžu, chtěla jsem, ale moje tělo na ty hormony nereaguje :nevim: Neplodných je mi líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
15.2.20 22:41
@Markéta80 píše:
Proč by to někdo dělal?
.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3683
15.2.20 22:47
@Čtyřlístek2 píše:
Lze darovat vaječníky? Tak, jako třeba ledvinu?

Ale vaječníky jsou od toho, aby produkovaly vajíčka. Pokud jdou odebrat vajíčka, tak není potřeba odebrat kus těla. Zatímco ledvina je orgán, který je potřebný k životu. Porovnání je nesmyslné a darování vaječníků vlastně taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:49

@Čičorečka Vysvětlila jsem to výše. Ale jestliže to nejde, nedá se nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3683
15.2.20 22:49
@Čtyřlístek2 píše:
@bejbyn proč nefunkční? :nevim: ale děkuji za odpověď i tak. Proč? Po porodu už další miminko neplánujeme, ale jsem ještě dost mladá a vaječníky fungují dobře, tak mě prostě napadla myšlenka je darovat ženě, která vaječníky třeba nemá, nebo jí nefungují. :nevim: Vajíčka darovat nemůžu, chtěla jsem, ale moje tělo na ty hormony nereaguje :nevim: Neplodných je mi líto.

Už jsi zkoušela stimulaci před odběrem vajíček? Z jakého důvodu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
15.2.20 22:54
@Čtyřlístek2 píše:
@bejbyn proč nefunkční? :nevim: ale děkuji za odpověď i tak. Proč? Po porodu už další miminko neplánujeme, ale jsem ještě dost mladá a vaječníky fungují dobře, tak mě prostě napadla myšlenka je darovat ženě, která vaječníky třeba nemá, nebo jí nefungují. :nevim: Vajíčka darovat nemůžu, chtěla jsem, ale moje tělo na ty hormony nereaguje :nevim: Neplodných je mi líto.

Když odstraníš vaječníky budeš v přechodu!!! :roll:
Co to je zase za nápad???
Holky které o ně přijdou kvůli nádoru třeba pak musej chudáci brát denně hormony, jinak klasickej přechod se vším všudy, osteoporóza, ischemická choroba srdce… atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:55

@Čičorečka protože jsem chtěla darovat vajíčka, z jakého jiného důvodu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 22:56

@Pajik 76 znám ženy které si je nechaly odebrat, ale je pravda, že jsou všechny 45+ takže toto mě nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
15.2.20 22:59

Tak vzhledem k timu ze vajecniky produkuji estrogeny, ktere kdyz nebudes mit, tak se dostsnes do menopauzy, tak bych to fakt nedelala, ani kdyby to stokrat slo, jakoze to nejde. Paneboze, ty jsi asi blondyna :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10665
15.2.20 23:01
@Čtyřlístek2 píše:

Protože v cizím těle by už po odebrání nefungovaly. Jejich funkce je závislá na hormonech z podvěsku mozkového, nehledě na to, že by byly poškozené už tím odběrem celého orgánu. Transplantace dělohy už možná je, ale transplantace vaječníků nikoliv. Ženy, které nemají vaječníky, to řeší darovaným vajíčkem od dárkyně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3683
15.2.20 23:08
@Čtyřlístek2 píše:
@Čičorečka protože jsem chtěla darovat vajíčka, z jakého jiného důvodu? :nevim:

Aha, takže už jsi byla v procesu darování. Aby zdravá plodná žena po stimulaci nevysedla ani jedno vajíčko, se často nestává. Zeptala ses na možnost darování vaječníků lékaře? Tuším, že by ti to vysvětlil lépe, než kdokoli jiný na emiminu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama