Je možné jistým způsobem milovat dva muže?

Anonymní
19.6.21 11:25

Je možné jistým způsobem milovat dva muže?

Zdravím. Už přes dva měsíce řeším situaci, se kterou si nevím rady. Mám 23 let a před měsícem jsem nastoupila do nové práce, mimo jiné u toho i studuji. Se svým přítelem Lukášem (26) jsme spolu tři roky, z toho dva spolu bydlíme v bytě a letos jsme si začali si stavět dům. Máme toho spolu opravdu hodně společného, rozumíme si, nasmějeme se, plánujeme spolu rodinu. Výjimečně to občas trochu dřelo po sexuální stránce. Občas se samozřejmě neshodneme. Zůstal se mnou i přes všechny mé alkoholové průsery a scény (a že jsem jich kdysi měla, proto už vůbec nepiju). A já přes jeho, kterých ale bylo o dost méně. S jeho rodinou si rozumím. Do nové práce jsem kdysi odcházela brigádě, i když na jiný úsek a už tehdy jsem párkrát narazila na Vaška (40), vždy byl tak milý. Vypadal o dost mladší, než vlastně ve skutečnosti byl. Teď jsme kolegové, se všemi neskutečně dobře vychází a je s ním sranda. Nakonec jsme se začali více bavit i my dva. Zjistili jsme, že si opravdu rozumíme, oba jsme upovidaní, veselí, máme podobné zájmy a názory. Navzájem jsme si začali velmi pomáhat, podporovat a na každé směně jsme se neskutečně nasmáli. Netrvalo dlouho a začali jsme si mimo práci i psát, volat. Nakonec se i scházet. Začali jsme být dobří přátelé, i když by nás to předtím nikdy nenapadlo. Navíc skrze věkový rozdíl. Jeho rodině jsem byla velmi sympatická. Vše bylo v úžasném přátelském duchu. Dělali jsme si legraci, že jsme si navzájem druhou polovinou v tomhle. Nějaká ta chemie tam byla vždy, ale ani jeden si ji nechtěl připustit, nebylo to přípustné a až moc jsme se měli jako přátelé rádi. Ale jednou to přerostlo v něco jiného. Dokonce mě potom dokázal neskutečně uklidnit, když se dostavilo špatné svědomí. Vlastně to není vůbec můj typ, ale ta něha, jeho chování a vzájemné sympatie mě dostala ještě několikrát. Občas jsme se sešli a opravdu k ničemu nedošlo, někdy se to prostě samo stalo a bylo to úžasné. Začala jsem ho milovat, ale jiným způsobem, než svého přítele. A s každým mi je opravdu dobře, i když jinak. Ale zároveň mám opravdu špatné svědomí. Je možné milovat dva lidi? Nechci svého přítele opustit, chci s ním rodinu a vše, co jsme si naplánovali. Ale občas potřebuji se svým dobrým kamarádem strávit i jiné chvíle (nemyslím pouze sex, ale i následné mazlení, společné ležení a povídání) a utéct od reality. Cítím se strašně špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
19.6.21 11:28

Jistě. Ted je to trend. Nazývají to polyamorii. Tak se to neboj říct přítelovi, ať si taky najde ještě jednu. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17419
19.6.21 11:42

No spíš se bojíš se přiznat, že ten se kterým sis plánovala budoucnost vlastně není ten koho chceš a že ti to kolega prostě udělá líp. Ve 23 letech na to máš plné právo. Čím více majektů a dětí do toho ne zas až tak dokonalého vztahu co popisuješ zatáhneš, tím horší to bude.

A teda ne, polyamorie neznamená šukám za zády svého partnera. Tam se jaksi vztahy řeší otevřeně a předem - teď normálně svého partnera podvádíš, protože ses zamilovala jinde, ale nechceš přijít o pohodlí a bezpečí u chlapa, kterého znáš a máš ho trošku na háku, takže ti nemůže moc ublížit.

Je to vůči němu dost nefér a samozřejmě že ho to raní a celkem logicky se mu to nebude chtít ustát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3879
19.6.21 11:43
@mackA159 píše:
Jistě. Ted je to trend. Nazývají to polyamorii. Tak se to neboj říct přítelovi, ať si taky najde ještě jednu. ;)

A pak to samozřejmě spolu jeste oznámit na facebooku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
19.6.21 11:50
@Elishka1 píše:
A pak to samozřejmě spolu jeste oznámit na facebooku :roll:

Ano, a na instagram :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
19.6.21 11:57

Milovat a provádět intimnosti s oběma možné je, ale fungovat to celý v reálu nebude
Možná ta polyamorie - ale tam s tím musí všichni souhlasit. Obavám se, že to nebude případ Lukáše.
Takže to nějak vyřešit musíš.. Je ti 23, nemáte s Lukášem děti; takže zavázaná nejsi.
Hodně štěstí, ale hlavně to prosimtě řeš, ať neubližuješ oběma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32916
19.6.21 11:58
@Anonymní píše:
Zdravím. Už přes dva měsíce řeším situaci, se kterou si nevím rady. Mám 23 let a před měsícem jsem nastoupila do nové práce, mimo jiné u toho i studuji. Se svým přítelem Lukášem (26) jsme spolu tři roky, z toho dva spolu bydlíme v bytě a letos jsme si začali si stavět dům. Máme toho spolu opravdu hodně společného, rozumíme si, nasmějeme se, plánujeme spolu rodinu. Výjimečně to občas trochu dřelo po sexuální stránce. Občas se samozřejmě neshodneme. Zůstal se mnou i přes všechny mé alkoholové průsery a scény (a že jsem jich kdysi měla, proto už vůbec nepiju). A já přes jeho, kterých ale bylo o dost méně. S jeho rodinou si rozumím. Do nové práce jsem kdysi odcházela brigádě, i když na jiný úsek a už tehdy jsem párkrát narazila na Vaška (40), vždy byl tak milý. Vypadal o dost mladší, než vlastně ve skutečnosti byl. Teď jsme kolegové, se všemi neskutečně dobře vychází a je s ním sranda. Nakonec jsme se začali více bavit i my dva. Zjistili jsme, že si opravdu rozumíme, oba jsme upovidaní, veselí, máme podobné zájmy a názory. Navzájem jsme si začali velmi pomáhat, podporovat a na každé směně jsme se neskutečně nasmáli. Netrvalo dlouho a začali jsme si mimo práci i psát, volat. Nakonec se i scházet. Začali jsme být dobří přátelé, i když by nás to předtím nikdy nenapadlo. Navíc skrze věkový rozdíl. Jeho rodině jsem byla velmi sympatická. Vše bylo v úžasném přátelském duchu. Dělali jsme si legraci, že jsme si navzájem druhou polovinou v tomhle. Nějaká ta chemie tam byla vždy, ale ani jeden si ji nechtěl připustit, nebylo to přípustné a až moc jsme se měli jako přátelé rádi. Ale jednou to přerostlo v něco jiného. Dokonce mě potom dokázal neskutečně uklidnit, když se dostavilo špatné svědomí. Vlastně to není vůbec můj typ, ale ta něha, jeho chování a vzájemné sympatie mě dostala ještě několikrát. Občas jsme se sešli a opravdu k ničemu nedošlo, někdy se to prostě samo stalo a bylo to úžasné. Začala jsem ho milovat, ale jiným způsobem, než svého přítele. A s každým mi je opravdu dobře, i když jinak. Ale zároveň mám opravdu špatné svědomí. Je možné milovat dva lidi? Nechci svého přítele opustit, chci s ním rodinu a vše, co jsme si naplánovali. Ale občas potřebuji se svým dobrým kamarádem strávit i jiné chvíle (nemyslím pouze sex, ale i následné mazlení, společné ležení a povídání) a utéct od reality. Cítím se strašně špatně.

Jistě. Dovol taky Lukášovi nějakou mazlenu. Přiveď ji k vám do baráku. Jak se ti ta představa líbí? Sama bych to na dvě strany hrát nedokázala. Protože volný čas netrávím s kamarádíčky, jsem s rodinou, případně s kamarádkami, co mají děti nebo se sejdem bez dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
19.6.21 11:59

„Občas jsme se sešli a opravdu k ničemu nedošlo, někdy se to prostě samo stalo a bylo to úžasné.“
Ty jsi rozdvojena osobnost ne? Jedná půlka s nim spala, druhá je věrná svému pritelovi. Pak není co řešit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32916
19.6.21 12:00
@Janee19 píše:
„Občas jsme se sešli a opravdu k ničemu nedošlo, někdy se to prostě samo stalo a bylo to úžasné.“
Ty jsi rozvoje a osobnost ne? Jedná půlka s nim spala, druhá je věrná svému pritelovi. Pak není co řešit :dance:

Tím chtěla říct, že to není jen o sexu. Že někdy neprováděli ty směšné pohyby a jen si povídali. Aby nebyla taková nevěrnice nevěrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
19.6.21 12:05
@Russet píše:
Tím chtěla říct, že to není jen o sexu. Že někdy neprováděli ty směšné pohyby a jen si povídali. Aby nebyla taková nevěrnice nevěrná.

Jo takhle, no tak to je jiná, to v tom potom je opravdu srdíčko :srdce: :* Takovou lásku její příťa určitě pochopí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
19.6.21 12:14

Je ti 23 let, děti nemáte, tak se s ním rozejdi a přestaň z něco dělat blbce. Důvod mu radši neříkej, pokud ti na něm záleží. 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
19.6.21 12:33

Představ si, kdyby to stejný dělal tvůj přítel :) Takhle to proste nejde. Buď si jdu užívat, a nemej závazky, anebo se vzpamatuj. Je plno vztahu, kde partneři mají i jiné vztahy, ale to musí být takto nastavené od začátku (a já to osobně nechápu i tak). Nemůžeš za jeho zády chodit vyspavat s chlapama, a pak se šťastná vracet domu s tím, že stavíte barák a budete mít děti, a chudaka ho tahat za nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
19.6.21 13:04

Nedivím se, že se cítíš špatně když přítele podvádíš. Tak buď s tím přestaneš nebo to ukonči s přítelem nebo s ním prober s třeba má taky nějakou kámošku. Teď je to moderní mít víc partnerů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
19.6.21 13:28

A Vasek je ve 40 sam a nema deti? Tak mu rekni, ze se s pritelem rozejdes a budete slolu a uvidis co on na to. Asi jsi fajn, mlada a heboucka, to vis, to se neodmita. To by se libilo kazdymu ctyricatnikovi 🙂 akorat teda az ty budes nadrzena 35, Vasek uz bude mit problemy s erekci a bude mit min vlasu. To si zvaž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.6.21 13:39

Samozřejmě že je to možné, stalo se mi to víckrát, nejsem monogamni typ a proto máme otevřené manželství, tisíckrát lepší než být nevěrná. Zeptej se přítele jak to vidí, třeba to má podobné ale boji se to priznat

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat