Je možné jméno Sofi?

Napsat příspěvek
31428
3.4.17 19:15
@Trojlístek píše:
Tak už se té zkomolenině nedivím, když neumíš správně použít ani i/ý.
Jakože ti to nerve uši.
Asi bych vám i přála, ať to jde. A chci vidět holku, jak bude třídní učitelku posílat na ušní, to bude znít vysloveně asertivně.

hloupý… :mrgreen: ještě větší b…než jsme doufali :lol: Rádoby extra jméno s tím plně koresponduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
3.4.17 19:17
@pe-terka píše:
Taky jsem znala pana Stojana, byl to Bulhar.Ale myslím, že to bylo příjmení.

no ono to bylo oboje. Protože tam mají zvyk překomolit otcovo jméno za jméno+příjmení, tudíž jména 3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
3.4.17 19:21
@Kisacek píše:

Nezlob se na nás, ale všechny se Tě snažíme upozornit na fakt, že pokud chcete originální jméno, tak Sofi ten požadavek prostě nesplňuje. I když budeš dupat nožkou, že jo, já chci.
Padlo několik důvodů, další z nich je ten, že za 2 3 4 roky může mít stějný nápad tisíce rodičů, a ta vámi viděná originalita je vmžiku fuč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
3.4.17 20:03

Muj syn (2roky) mi říká, že se nejmenuje jakub, ale kuba :mrgreen: treba se taky přejmenuje na Kubu :nevim:
Nicméně.. Sofi se mi líbí, ale pravdou je, že u dospělé ženské si to neumím představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
3.4.17 20:04

Jo a sousedka se jmenuje Jenoféfa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31428
3.4.17 20:07
@Moniňoň píše:

Boková? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 20:32
@Moniňoň píše:

Opravdu jenoféfa? Nebo Jenovéfa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31428
3.4.17 20:33
@lleennttiillkkaa píše:

no ano? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
3.4.17 20:45
@Burj Chalifa píše:
no ano? :think:

vždycky když ji někde vidím (v médiích), tak mě napadne - taková hezká holka a takový blbý jméno :nevim: Její ségra to vychytala mnohem líp.
Ještě si z dětství vybavuji písničku, myslím od Michala Tučného. Zpíval tam Jenovéfo, Jenovéfo má píseň zní…(nebo tak nějak). Už tehdy se mi to jméno nějak nezdálo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 20:48

@pe-terka mě se třeba to jméno líbí :-) Jenůfka. Což mě přivádí na otázku, jestli je zdrobněle Jenůvka nebo Jenůfka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21810
3.4.17 20:51
@lleennttiillkkaa píše:
@pe-terka mě se třeba to jméno líbí :-) Jenůfka. Což mě přivádí na otázku, jestli je zdrobněle Jenůvka nebo Jenůfka

no svádí to k tomu F. Na druhou stranu, v základním tvaru je s V (Jenovéfa). Štěpán Šafránek by z ní udělal Jenůfku borůvku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 20:53
@pe-terka píše:
no svádí to k tomu F. Na druhou stranu, v základním tvaru je s V (Jenovéfa). Štěpán Šafránek by z ní udělal Jenůfku borůvku :lol:
:mrgreen: právě, že spisovně by asi mělo být v, ale svádí to k f :-)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
3.4.17 21:19
@Burj Chalifa píše:
Boková? :D

Ja nevím :mrgreen: :mrgreen:

@lleennttiillkkaa píše:

To nevím, říkají jí Jenufka, tak tezko říct, nestudovala jsem to, je možné, že je to s V, to skloňování tomu dá to F :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
4.4.17 08:09
@Burj Chalifa píše:
hloupý… :mrgreen: ještě větší b…než jsme doufali :lol: Rádoby extra jméno s tím plně koresponduje.

Ano, celý já :lol: a teď aby jsme se raději vratili k tématu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3547
4.4.17 09:24

K tématu už bylo řečeno vše a ještě něco navíc.
Jelikož je již asi 7 nositelek vámi zvoleného jména, tak možné je. Jinak dotaz na matriku, to zaznělo několikrát. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama