Je možné dostat neštovice podruhé?

2322
20.2.14 19:30

Je možné neštovice podruhé??

Ahojky holky, prosím vás, přišli jsme cca před třemi týdny do styku s neštovicema (roční a osmiletý kluk) malej tedy říkal, že byli i ve škole a cca před 10ti dny se mu udělal pupen nalitý pod rukou, pak druhý na ruce, třetí na puse během týdne, velmi slabě, ale pupeny byly vodnaté, dnes se mu dělají ještě tři kousek nad pytlíkem. Neštovice měl ve třech letech a nebylo to tak šílené. Je možné, že by to byl nějaký odraz druhých neštovic ve slabé míře??? Jiank amličká je ještě nemá, ale kamarádi co si děti v našem nedohledu kradli dudánky a dudlali navzájem, tak už mají od včera, takže čekám u malé každým dnem.Ale zaráží mi ten malej, je to divné, ale myslíte, je to možné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60894
20.2.14 19:37

@cezet ve vzácných případech jo :think: stává se to sice málo, ale vyloučené to fakt není :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
20.2.14 19:41

Ano, mladej je měl celkem 3× za sebou. Prý si nevytvořil dostatečně protilátek. Vždy ale jen zvýšená lehce horečka a pár pupenů..Tak ani dr nevěděla, zda už tu imunitu má nebo ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
20.2.14 19:45

Holky, díkas, no on měl horečku teď v pátek to bude dní a pak první pupen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
20.2.14 19:47

Je. Můj brácha je dvakrát měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
20.2.14 20:09

@gabi.design díky moc, no snad to bude ok, chodí teda i normálně do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17215
20.2.14 20:09

Můj syn je měl taky dvakrát. Ve dvou a v osmi (nebo devíti :think: ). V obou případech byl extra obsypaný, ale podruhé měl horečky a veliké neštovice i ve vlasech, uších, dlaních a pod.
Už jsem to tady někde psala, ale dr. mi říkala, že viry mutují a tudíž už se nejedná o výjimky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
20.2.14 20:15

Jojo, muj bratr prodelal poprve lehke, asi 10 pupenu v 6 letech a pak v 10 naplno cele telo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2322
20.2.14 20:15

@Katchus ach jooo, takže bych se vůbec nedivila kdyby jsme jě měli všichni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
20.2.14 20:20

Ano. Dcera je mela poprvé cca ve dvou letech. Slabší průběh. Podruhé ve 3,5 a bylo to dost drsné…
Syn je mel v 6 měsících a čekám, jestli budou znova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.14 20:32

Ahoj holky,
slyšely jste o tom očkování proti neštovicím? Máte s ním někdo zkušenosti? (Vím, že se tu bavíte o ničem jiném, ale souvisí to s tím :) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12520
20.2.14 20:39

@KáčaaBarča Já mám děti naočkované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.14 20:42
@Eliška píše:
@KáčaaBarča Já mám děti naočkované.

A v kolika letech jsi je nechala naočkovat? Doktorka mi říkala, že když je malá nebude mít do pěti, tak je pro očkování, ale jinak ne… Malé je teda teprve 11 měsíců, ale informuju se s předstihem :D… Pro mě byly neštovice strašný, měla jsem je v sedmi a pořád jsem byla nahatá a jezdila po koberci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12520
20.2.14 20:47

Už přesně nevím, ale asi ve 4 nebo v pěti? Některé možná i dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.2.14 20:49
@Eliška píše:
Už přesně nevím, ale asi ve 4 nebo v pěti? Některé možná i dřív.

Děkuju za info… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama