Je možné odčinit rodinné hříchy?

1109
13.4.16 16:10

Je možné odčinit rodinné "hříchy?"

Je tu hodně témat na problematiku „Božích mlýnů“ a podobně.. já mám dotaz trochu jiný - věřím na karmu, a často mám pocit, že se rodinné hříchy nevrací tomu, kdo je způsobil, ale vrací se mu nepřímo přes rodinu atp.
Viděla jsem kdysi film „Pokání“ od Tengize Abuladzeho, je to ze SSSR ještě tehdejšího, a strašně mě to zasáhlo. Vpodstatě téma je o tom, že on páchá v rámci komunistického řádění „hříchy“, a pak se mu zabije vnuk. Je to strašně psychicky náročný film, ale měla jsem pocit, že v něm velký kus pravdy je.

Chtěla jsem se zeptat, myslíte, že je možné odčinit hříchy svých předků/příbuzných? S upřímnou láskou, pokorou a pokáním, ne jako strach, že se mi něco stane? A pokud ano, jak?

Hodně nad tím přemýšlím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49226
13.4.16 16:13
@lear píše:
Je tu hodně témat na problematiku „Božích mlýnů“ a podobně.. já mám dotaz trochu jiný - věřím na karmu, a často mám pocit, že se rodinné hříchy nevrací tomu, kdo je způsobil, ale vrací se mu nepřímo přes rodinu atp.
Viděla jsem kdysi film „Pokání“ od Tengize Abuladzeho, je to ze SSSR ještě tehdejšího, a strašně mě to zasáhlo. Vpodstatě téma je o tom, že on páchá v rámci komunistického řádění „hříchy“, a pak se mu zabije vnuk. Je to strašně psychicky náročný film, ale měla jsem pocit, že v něm velký kus pravdy je.

Chtěla jsem se zeptat, myslíte, že je možné odčinit hříchy svých předků/příbuzných? S upřímnou láskou, pokorou a pokáním, ne jako strach, že se mi něco stane? A pokud ano, jak?

jedině láskou…jinak to nefunguje a ani nemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.16 16:42

Nevím, jak odčinit, ale taktéž věřím. Muj děda je hrozně zlý člověk a myslím, že mu to karma vrátila tak, že nechala zemřít poměrně mladého jeho syna. Je to velmi bolestné, protože ten syn byl můj otec, proto prosím anonym. Bohužel taková událost postihne celou rodinu, ale on si už nadosmrti bude vyčítat, že se k němu nechoval dobře a neřekl mu, že ho má rád. Je to už pár let a děda se tím porad trápí, protoze je to to nejhorší, co mu mohl život přinést.

• Citovat
  • Nahlásit
Gabriela1234
13.4.16 16:52

Ale jak by k tomu přišel ten syn? Proč je potrestán on odnětím života?

Na první pohled je to blbost, na druhý ne, ale funguje to jinak. Výstižně o tom píše doktorka Klímová: http://www.helena-klimova.cz/biblio.htm

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
328
13.4.16 17:24

@lear na tohle moc nevěřím jak bys odčinila třeba to kdyby tvůj pra pra něco zlého udělal ale na ty boží mlýny věřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
13.4.16 17:43

Říkává se, že se vám všechno vrátí na dětech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5230
13.4.16 17:45

@lear Já nevěřím na Karmu, ale věřím v Boha a to co, říkáš je podle mě pravda. Špatné věci v rodině se mnohdy projevují o mnoho generací později. Jak jsem psala, jsem věřící, tudíž bych to řešila přes kněze, je o tom i napsaná kniha
http://www.vira.cz/…-korenu.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
13.4.16 19:25
@lear píše:

Odčinit už asi těžko, ale Bůh může odpustit každý hřích skrze zástupnou oběť Ježíše Krista na kříži. Náš Bůh je milosrdný a slitovný. Pokud někdo činí pokání upřímně, Bůh mu odpustí.
http://www.gotquestions.org/…pusteni.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
13.4.16 19:59

Obecně může člověk odčinit hlavně hříchy své. Pokud jde o hříchy předků, záleží, jaké povahy byly a zda o nich víme. Pokud někdo někoho kdysi okradl, ponížil atd., máme v moci to vynahradit z vlastní kapsy nebo nějakou pomocí či omluvou. V zásadě platí, že člověk by se měl snažit konat dobro, být milý a hodný.
Bůh je milující a ne mstící. Všechny zlé věci jsou pro něco dobré, jen mnohdy nedokážeme ty důvody vidět, jsme totiž jen lidé. Obecně jde o zkoušku, která má nějaký záměr, třeba i napravení člověka, když už mluvíme o těch božích mlýnech.
V křesťanství smrt neznamená tres, ale odměnu, i když v naších očích je to ztráta milovaného člověka, která zanechá bolavé srdce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
13.4.16 20:12

Leccos z minulosti se dá napravit rodinnými konstelacemi. Právě ty dopady, které to na nás má dnes, se můžou „přepracovat“ v minulosti prostřednictvím rodinných konstelací.

• Citovat
  • Nahlásit
13.4.16 20:16

Já v to věřím, ale trošku jinak.
Každá rodina má svoji karmu, jsou prostě životní cíle, které jedna generace nedokáže zpracovat, takže v tom pokračuje další generace. A v rodině se předávají zvyky, názory, postoje, známosti, majetek… Kolik lidí převzalo názor/firmu/dům po rodičích se stejnými názory a postupně změnili svůj přístup.
A věřím v to, že duše než se narodí tohle poslání přijme, takže se není čeho bát, ta duše se rozhodla, že tohle zpracuje. K tomu nepřijde člověk omylem.

A nevěřím na hříchy, ať se stane cokoliv, kdokoliv nám ublíží, tak je to z toho důvodu abychom se něco naučili, změnili se. To je podle mě smysl života, nestát na místě vyvíjet se… V tragických situacích nevidím pomstu „mu se vrátil hřích!“ ale vidím v tom zrcadlo - je to nepříjemný, už to nedělej.

Podle mě, kdo má v sobě zpracovanou lásku, tak nerozděluje na dobro/zlo, stejně jako nevidí smysl v pomstě/návratnosti zlých činu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
13.4.16 20:19

Při pátrání, proč se nám v životě nedaří - jsme tři ségry - jsme se dostali až ke „zkoumání“ hluboko v minulosti naší rodiny. Zjistily jsme, že tam bylo vykonáno hodně špatných skutků - pár sebevražd, vzdání se svého narozeného dítěte,… Nechali jsme za dotyčné sloužit mše. Víc asi udělat nejde.
A jestli chcete vědět, jestli se to u nás zlepšilo, tak ano, zlepšilo, ale opravdu jsme se tomu věnovaly intenzivně rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
13.4.16 22:57

Můžeš zpracovat rodovou karmu. Dělá se to většinou a nejlépe v meditacích. Nejde to najednou, ale daří se to. Já jsem tyhle meditace vedla pro přátele. Pokud máš už nějakou zkušenost s meditací, můžu ti poslat nástin, jak s tím pracovat. Určitě doporučuju najít si od Doreen Virtue Ohradu odpuštění a modifikovat ji na rodinu, to pro začátek. Pokud zkušenosti s meditací nemáš, určitě najdeš v okolí člověka, který ti s tím pomůže. Jen musíš hledat a ptát se :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
16.4.16 22:36
@Kobea píše:
Leccos z minulosti se dá napravit rodinnými konstelacemi. Právě ty dopady, které to na nás má dnes, se můžou „přepracovat“ v minulosti prostřednictvím rodinných konstelací.

Zajímavé a jak to vlastně funguje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kobea
17.4.16 08:06

@barca.dablik Já jsem byla jen párkrát a u jedné osoby, takže nevím, jak to dělají jiní.
Přijdeš na konstelaci a nějakým konkrétním problémem (např. máš špatné vztahy s muži, nerozumíš si s dětmi, dostáváš v práci špatné ohodnocení, lidi Tě zneužívají ke svému prospěchu, špatně spíš, bolí tě záda… prostě něco).

Popíšu Ti, jak to chodí tam, kam chodím já. Jinde to může být jinak.
Konstelatér Ti vystestuje, jestli se bude stavět rodinný systém Tvé matky nebo Tvého otce (tedy jeho rodina) a zjistí, koho všeho k tomu potřebuješ. Pak si za sebe vybereš vybereš někoho z lidí (chodí tam víc lidí, u nás tak 20 - 30 a může jich být víc i míň). O ničem nepřemýšlíš, prostě vybereš někoho za sebe, pak třeba za svého otce, za jeho rodiče… tolik lidí, kolik jich máš vybrat. Rozestavíš je po prostoru a jdeš si sednout. Sleduješ celý systém zvnějšku.

Konstelatér se ptá jednotlivých aktérů jak se cítí. Dobrý konstelatér už z rozestavění leccos vidí. Je to všechno o pocitech. Napravují se samozřejmě ty špatné pocity. Postupně se celý systém přeskládává. Někdy je potřeba přivolat někoho dalšího z publika. Někdy stačí lidi přeskupit. Když se tito cítí dobře, jde se k dalším.
Nakonec, když už jsou všechny vztahy narovnané a nikdo se v nich necítí špatně, vyměníš si místo s tím, kdo zastupoval Tebe.

Vím, že to takhle popsané vypadá asi dost nelogicky a divně, ale funguje to.
Já jsem si konstelaci nechala postavit jednou a dost mi to otevřelo oči. Akorát jsem tam šla s dvěma problémy a řešil se jen jeden, co byl závažnější. Taky mi to pomohlo uvědomit si řadu věcí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat